6 علت خاموش شدن فر اجاق گاز |تعمیرات تخصصی اجاق گاز

اما اگر میخواهید از مزیت دو سوخت گاز و برق در پخت غذا همزمان استفاده کنید، اجاق گاز دوگانهسوز با فر برقی گازی بهترین انتخاب خواهد بود. و اجاقی که از هر دو سوخت استفاده میکند. زمانی که اشکالات فنی در این قطعه به وجود آید ترموکوبل حرارتی را دریافت نمی کند که آن را به بوبین منتقل کند به همین دلیل خراب شدن این قطعه می تواند مهم ترین علت خاموش شدن فر اجاق گاز باشد. زیرا برقراری تهویه مناسب می تواند مشکل را حل کند. راه حل این است که ترموکوبل تعمیر شود اما توجه داشته باشید که اگر ترموکوبل سوخته شده باشد و یا سیم های آن از هم جدا شده باشد باید سریعا آن را تعویض کنید زیرا تعمیر اجاق گاز هیچ فایده ای نخواهد داشت. اگر بعد از مطالعه این مقاله باز هم مشکل شما حل نشد، برای تعمیر اجاق گاز تان و یا اعزام تعمیرکار اجاق گاز جهت انجام هر گونه تعمیرات، با بدادم برس تماس بگیرید. خرید اجاقگاز برای آشپزخانه بسیار ضروری است و تقریبا هر آنچه که مربوط به پخت و پز و آماده کردن غذا باشد توسط اجاق گاز انجام میشود.

اولین نکته ای که هنگام خرید اجاق گاز باید به آن توجه داشته باشید، قیمت آن می باشد. هنگام خرید اجاق گازهای حائز فر و یا فرهایی که به شکل جداگانه خریداری می نماییم رهنمود می نماییم آن هایی را گزینش کنید که دارای در شیشه ای هستند. در صورتیکه میخواهید حتما از اجاق گاز مبله استفاده کنید، فضای آشپزخانه را اندازه بگیرید. اگر در آخرین استفاده از فر اجاق گاز آن را تمیز نکردهاید، به احتمال زیاد علت دود زدن فر اجاق گاز مربوط به مواد غذایی باقیمانده و سوختن آنها است. اجاقهای ایستاده همچنین دارای یک صفحه پشتی هستند که میتواند به سادگی آن را به دیوار تکیه دهید. اگر اجاق گازهای صفحه ای را برای طباخ خانه خویش برگزیدن می کنید باید به دنبال یک فر جداگانه نیز باشید. حواستان باشد که اگر یک ماده غذایی برای زمان طولانی روی اجاق گاز رومیزی استیل باقی بماند نمی توانید آن را به راحتی پاک کنید. این گونه از اجاق ها عموما بر روی کابینت های موجود در آشپزخانه نصب می شوند و شمار اخگر های آن ها به شما وابستگی دارد.

اجاق های صفحه ای در طرح های مختلفی موجود هستند. از جمله گونه ها جدید دیگری که در بازار موجود هستند اجاق گازهای توکار یا صفحه ای هستند. علاوه بر طرح های مستطیلی که در تمام اجاق گازها آن ها را می بینیم، اجاق هایی مشابه اشکال هندسی سایر نیز در اجاق گاز های توکار یا صفحه ای به چشم می خورند. در ردیف دوم از عقیده بها می توانیم اجاق هایی را قرار دهیم که حائز یک فر با اخگر مرکزی می باشند. به طور کلی خرید اجاق گاز های فر دار بسیار مقرون به صرفه تر و منطقی تر می باشد، شما با این انتخاب می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. همچنین به دنبال اجاقگاز هایی باشید که دورتادور سینیهای آنها لبه خوبی داشته باشد، در این اجاق گاز ها اگر غذا سرریز شود به هیچ عنوان غذا روی کف زمین و اطراف اجاق گاز شما نمی ریزد. تعمیر:برای اینکه متوجه شوید که مشکل از لوله های گاز نمی باشد، می توانید یکی از اجاق های گاز را تست کنید و ببینید که آیا گاز می آید و جرفه ها کار می کنند.

اجاقگازهای فردار یکی از لوازم پر مصرف در آشپزخانه هستند و امروزه بهدلیل تنوع غذایی، کاربرد فر در پختوپز، کمتر از صفحه شعلههای اجاقگاز نیست. اجاق گاز فردار مبله یا صفحه ای؟ اجاق گازهای رومیزی هم برای آشپزخانههای کوچک گزینه مناسبی هستند، اما معمولا از همه مدلهای دیگر گرانترند. جنس بدنه اجاق گازهای فردار معمولا به دو دسته لعابی و استیل دسته بندی می شود. معمولا اجاق گاز های ۵ و ۶ شعله برای خانواده های پر جمعیت مناسبند و به این ترتیب خرید اجاق گاز هایی با ۴ اخگر و کمتر برای خانواده های میانه و جمعیت کم پسندیده هستند. چه مقدار برای خرید اجاق گاز خرج کنم؟ برای این کار می توانید از یک متخصص حرفه ای تعمیر اجاق گاز کمک بگیرید. اگر اجاق گاز خود را از یک شرکت معتبر خریداری کرده باشید قطعا دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است و می توانید از آن استفاده کنید. با آنکه بسیاری از کسان استفاده از اجاق های گازی را که مطابق با سنت های کهنه است به اجاق های برقی ترجیح می دهند. اولین نوع اجاق گاز هایی که به طور فزاینده ای مورد قبول خریداران در سراسر جهان، به ویژه در کشور ما قرار می گیرد، اجاق های گازی است که امروزه مدل های بی شماری از مارک های معروف و ناشناخته جهانی را در خود جای داده است.

دیدگاهتان را بنویسید