6 علت خاموش شدن فر اجاق گاز |تعمیرات تخصصی اجاق گاز

در واقع ترموکوپل باعث میشود که دمای درون فر وقتی تا حد معینی گرم شد، میزان قدرت شعله کم شود تا دما به حالت ثابت باقی بماند. رنگ شعلهی پیلوت فر در حالت طبیعی باید به رنگ آبی باشد. یک گاز رومیزی مناسب تمام زیبایی و کارایی موردنیاز شما در آشپزخانه را تامین میکند، اما یک مورد را نمیتواند جبران کند! شیشهای: این اجاق گازها از شیشه بسیار مقاوم نسبت به گرما ساخته شدهاند و جلوه بسیار زیبایی دارند. این مدل از اجاق ها تقریبا تمام نیاز های مربوط به پخت و پز در آشپزخانه را بر طرف می کند.نکات خرید اجاق گاز فردار خوب ایرانی و خارجی موضوع امروز ماست. خواه یک آشپز حرفهای هستید یا مبتدی، تنها زندگی میکنید یا در خانوادهای پرجمعیت، نوع اجاق گاز انتخابی شما پاسخگوی انتظاراتتان باشد. علاوه بر این شما با خرید اجاق گاز فردار فادر ، ضمانت 12 ماه و خدمات پس از فروش را بدون محدودیت خواهید داشت.

زمانی که صفحه فر اجاق گاز را از دستگاه خارج می کنید و دوباره روی آن قرار می دهید، ممکن است آن را به درستی در جای خود قرار ندهید و یا آن را چفت نکرده باشید. بنابراین بهترین کار برای رفع آن این است که اجاق گاز را خاموش کنید و منتظر بمانید تا سرد شود. یک روز سرد بارانی را تصور کنید که خسته از محل کار به خانه بازمیگردید؛ حالا به این تصورتان عطر کیک خانگی گرم را هم اضافه کنید؛ حالا چه حسی دارید؟ به دلیل کار با گاز، برنامه پذیر نیستند و معمولا برنامههای پخت و پز ندارند. امکانات و برنامههای پخت و پز بسیار متنوعی دارد. برای فیوزهای داخلی ، بهتر است با یک تعمیرکار حرفه ای اجاق برقی تماس بگیرید زیرا برای جایگزینی با خیال راحت نیاز به تجربه دارد. سعی کنید اجاق گاز فردار شما از دستگاه های برقی مثل یخچال و لباسشویی و ظرفشویی فاصله داشته باشد.

قیمت مدلهای پیشرفته فر برقی بالاتر از فر گازی است. در زمان هایی که فر بیش از حد داغ شود، ترموستات نقش ایمنی را ایفا می نماید. ترموستات یکی از قطعات اصلی و کاربردی در فر اجاق گاز می باشد. اگر به دنبال راهنمای خرید اجاق گاز فردار خوب هستید این مطلب را از دست ندهید و با ما همراه باشید. مهمترین عامل تعیین کننده مدل اجاق گاز و برند آن است. علامت خراب شدن ترموکوپل با سرد شدن آن و خاموش شدن فر اجاق گاز بروز داده میشود. اجاق گاز های فردار معمولا در اندازه های چهارشعله تا هفت شعله تولبد می گردند که اجاق های پنج شعله بیشترین آمار فروش آن را دارند. برای رفع این ایراد باید پیلوت فر را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت گرفتگی، سوراخ های آن را با خلال دندان تمیز کنید. در صورتی که شیشه مورد نظر شما خمیده است، مشخص کنید این خمیدگی در کدام راستای شیشه قرار دارد. در فرهای جدید و مدرن سنسوردما وجود دارد که در صورت خرابی قادر به اندازهگیری دما نیست در نتیجه در زمان مناسب حرارت ان کم نمیشود تا دما ثابت بماند و فر و بدنه آن به شدت داغ شده و سبب علت خاموش شدن فر اجاق گاز میشود.

با زیاد شدن شعله پیلوت، بخار داخل لوله مربوطه به ترموستات منبسط میشود در اثر منبسط شدن بخار داخل لوله ترموستات، شیر مشعل باز میشود و اجازه میدهد که گاز به مشعل فر برسد، با خروج گاز از مشعل فر، شعله پیلوت آن را روشن میکند. هنگامی که دمای دستگاه از حد مشخصی بالا رود ترموستات به طور اتوماتیک دستور خاموشی فر را صادر می کند. به دلیل عدم هماهنگی در بخش های مختلف دستگاه، دستور خاموش شدن فر توسط تایمر صادر می شود. وظیفهی تایمر ایجاد هماهنگی بین اجزای اجاق گاز و فر می باشد. را نام برد. البته تولید کنندگان بسیاری درکشور ما مشغول به تولید این مدل از اجاق گاز ها هستند که شاید برند چندان معروفی نداشته باشند اما کیفیت ساخت آن ها بسیار بالاست و قیمت بسیار مناسب تری نسبت به دیگر مارک های معروف در بازار دارند. گرفتگی سوراخ مشعل های فر به دلیل رسوب خاک و چربی و مسدود شدن آن ها باعث می شود مشعل به طور یکدست روشن نشود و به طور ناگهانی خاموش شود. در اجاق گازهای طرح فر، مسئله تحمل حرارت مطرح نیست و تنها مسئله مورد توجه، سکوریت بودن شیشه است تا در صورت شکست مجدد، شیشه خرد شده و موجب بروز آسیب جسمی در فرد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید