20 مدل از بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی [فردار و طرح فر]

صفحات نمایش زمانی اهمیت خود را بیشتر نشان می دهند که بخواهید از فر گاز استفاده نمایید؛ زیرا زمان پخت و اتمام کار را به شما نشان می دهند و سبب می شوند تا علاوه بر جلوگیری از سوختن غذا، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود. این امر سبب می شود تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود و غذای شما در زمان حداقلی پخته شود. مقدار توان این شعله باید بین 3.8 تا 4 کیلو وات باشد. یکی از مهم ترین موارد در انتخاب گاز، توان حرارتی شعله ها به خصوص شعله پلوپز می باشد. این نوع از اجاق از ایمنی بالایی برخوردار هستند و شما می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید. ناگفته نماند که به دلیل حجم بالای کار مردم از اجاق گازها، استفاده از این نوع اجاق گاز در ایران به دلیل هزینه برق زیاد توصیه نمی شود! صفحه نمایش از دیگر مواردی است که امروزه وجود آن برای هر نوع گازی ضروری شده است. در انواع اجاق گاز طرح فر جدید و مدل گاز طرح فر جدید یک صفحه نمایش هوشمند وجود دارد.

در اجاق گازهای الکتریکی جدید ، سنسور دمای فر یک قسمتی است که دمای فر را تنظیم میکند . زیرا فرهای گازی اجاق گاز معمولا دمای داخل فر را مرطوب نگه می دارند و باعث چسبندگی غذا می شوند. بعضی فرها یک تایم پخت و یک تایمر عادی دارند. آنها مثل هم کار میکنند، ولی تفاوتشان این است که تایمر پخت فقط زمانی کار میکند که حالت پخت انتخاب شده باشد و تایمر عادی برای هر کاری حتی کارهای غیر از آشپزی قابل استفاده است. بیشتر فرهای الکتریک در چرخه ی پخت و پز، از هر دو المنت پخت و پز و کباب پز استفاده می کنند ، که المنت پخت و پز 90%گرما را تولید میکند . توان حرارتی بالاتر از این مقدار عملا برای خانه مناسب نیست و بیشتر برای رستورانها کاربرد دارد. اجاق های دو یا سه شعله برای خانواده های کم جمعیت مناسب است و نیازی به صرف هزینه زیاد بابت خرید اجاق های پنج و شش شعله نمی باشد. هر اندازه که فر شما بزرگ تر باشد و گنجایش بیشتری داشته باشد، امکان درست کردن غذای بیشتری را نیز برای مهمانی های شما فراهم می کند.

با استفاده از این صفحه نمایش می توانید برای پخت غذای خود زمان تعیین کنید و یا هشدار دهنده اتمام پخت آن را فعال نمایید تا هر موقع غذای شما پخت، اطلاع رسانی کند. از این صفحه نمایش برای کارهای دیگری نیز چون وضعیت فعال یا غیرفعال بودن جوجه گردان، چراغ داخل فر و … با وجود انواع دستگاه های جدید آشپزی مانند مایکرویو ٬ توستر ٬ سرخ کن و انواع ٰذا ساز های دیگر هنوز هم بسیاری از مردم غذا های لذیذ پخته شده در یک فر گازی را به هر طعم دیگری ترجیح می دهند. برای همین هم خیلی از ما بعد از دیدن آن همه دکمه، ترجیح میدهیم به جای راه اندازی فر اجاق گاز به همان رستورانها و فستفودها پناه ببریم. به طور کلی گازهای فردار از یک کابین فر در تشکیل شده اند؛ اما امروزه مدل های جدیدی از این گازها به بازار عرضه شده اند که دارای دو یا سه فر نیز می باشند و می توان به طور همزمان از آن ها استفاده کرد.

برای تأمین انرژی برق، معمولا دسترسی به پریز برق در آشپزخانه کافی خواهد بود، اما بعضی از طراحیهای این گازها به گونهای هستند که باید به برق اصلی خانه وصل شوند و در این حالت، باید از یک برقکار حرفهای کمک بگیرید و هرگز خودتان دست به کار نشوید. در مواقعی، علی رغم روشن بودن فر و قرار دادن مواد غذایی برای بازه زمانی طولانی، حرارت کافی در داخل فر تولید نمی شود. برای تست ترموکوپل ابتدا یکی از شعلههای گاز را روشن و بعد با یک بادبزن خاموش کنید. برای اینکه کمک کنیم که تشخیص بدهید المنت پخت و پز معیوب است اول باید یک نگاهی به آن بیاندازید . اگر المنت کباب پز کار نکند ، اول باید یک نگاهی به آن بیاندازید تا ببینید که المنت از هم جدا شده یا خیر . ترموکوپل سبب می شود تا هنگام قطع شعله، جریان گاز نیز به طور خودکار قطع شود و خطر آتش سوزی یا گاز گرفتگی به حداقل برسد. این صفحات سبب ایجاد تعادل در زمان قرارگیری ظروف سنگین در یک سمت آن ها می شوند. حواستان باشد که اگر یک ماده غذایی برای زمان طولانی روی اجاق گاز رومیزی استیل باقی بماند نمی توانید آن را به راحتی پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید