20 مدل از بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی [فردار و طرح فر]

اجاق گازها به همان اندازه که مفید هستند در صورت استفاده غیر اصولی می توانند مضر بوده و صدمات جبران ناپذیری را به افراد وارد نمایند، از این رو بعد از خرید یکی از آنها مانند اجاق گاز مرکب سه شعله با گریل و فر حتماً از متخصصان امر و نمایندگی های مجاز آن بخواهید تا تمامی مراحل نصب را برای شما انجام داده و تنظیمات مناسب را بر روی آن اعمال نمایند، طبق استانداردهای موجود فاصله ۵۳-۳۱ سانتی متری اجاق از شیرگاز فاصله مطلوب بوده و اتصالات نقش کلیدی در این مهم را ایفا می کنند که فرسودگی و عدم کارایی در آنها می تواند خطرات جانی و مالی فراوانی را برای افراد ایجادنماید. اگر اجاق گاز شما نیز با این مشکل روبه رو شده و قصد رفع این مشکل را دارید این مطلب را تا انتها بخوانید. برای رفع این عیب بایستی سوراخ های مشعل را تمیز نمایید.

در این مواقع بایستی این قطعه را بررسی کنید. علت خاموش شدن فر اجاق گاز دلایل متفاوتی دارد و در هر برندی متفاوت است.اجاق گاز بنا به دلایل مختلفی ممکن است قدرت کافی برای تولید گرما را نداشته باشد یا قطعه ای از آن سوخته و خراب باشد. بروز نشتی در لوله ها و اتصالات می تواند یکی از دلایل مهم کاهش فشار جریان گاز باشد. اما اگر فکر می کنید جریان گاز کم شده است حتما از یک فرد حرفه ای بخواهید موضوع را بررسی کند. در خرید این مدل حتما به حجم درون فر توجه کنید. در این مقاله شما را با رایج ترین دلایل ایجاد سر و صدا در فر اجاق گاز آشنا کردیم، و توضیح دادیم که چگونه می توانید این مشکل را برطرف کنید. تنظیم نبودن تایمر و تنظیم اشتباه این قطعه نیز یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی فر اجاق گاز است. اگر تایمر را به درستی تنظیم نکرده باشید یا تایمر فر اجاق گازتان معیوب و خذاب شده باشد با مشکل خاموش شدن فر یا روشن نماندن فر اجاق گازتان برخورد میکنید. وظیفه اصلی ترموستات جلوگیری از داغ شدن بیش از حد فر و کنترل دما است تا شعله و بدنه آسیب نبیند.

گرم شدن بیش از حد محفظه فر میتواند به مرور باعث ایجاد اتصال کوتاه و آسیب رساندن به عناصر گرمایشی داخل محفظه شود. فشار بالای گاز، المنت حرارتی فر را برای داغ شدن، بیش از حد تغذیه میکند و باعث بلند شدن دود در هنگام افزایش درجه حرارت میشود. در واقع ترموستات نقش سوپاپ و افزایش ایمنی را بازی میکند. معمولا تعمیر ترموستات به عهده کارشناسان اجاق گاز وو فر میباشد اما با تستی که در بالا گفته شد میتوانید از خرابی ترموستات اطمینان حاصل نمایید. بااینحال، معمولا اجاق گازها دارای شعلههایی با توان حرارتی یکسان نیستند و توان بعضی شعلهها از ۰,۸۷تا ۱,۴ کیلووات (معادل ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ BTU) است. به دنبال اجاق گازی باشید که شعلههایی با اندازههای متفاوت داشته باشد، زیرا این شعلهها خروجی حرارتی متفاوتی دارند و میتوانید بسته به اندازههای آن ظروف کوچک و بزرگ را روی آنها قرار دهید. ترموستات از قطعات مهم تعبیه شده در ساختار اجاق گازها به شمار می رود. برای تست ترموستات میتوانید از یک دماسنج مقاوم استفاده کنید.

برای این کار می توانید از یک متخصص حرفه ای تعمیر اجاق گاز کمک بگیرید. بهتر است تا مقداری فاصله برای پف کردن کیک خود را در نظر بگیرید. در صورتی که خود به تنهایی قادر به حل این مشکل نباشید، می توانید از مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید. برای حل این مشکل می توانید با مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی داره چاره تماس بگیرید. شما می توانید با تمیز کردن فن خنک کننده این مشکل را برطرف کنید. نکات این مقاله در خرید اجاق گاز فردار، قطعا کمک کننده خواهد بود. بعضی از مدلهای فر برقی قابلیت یخ زدایی دارند که شما را از خرید ماکروفر بینیاز میکند. زمانی که فر به دمای مشخصی رسید و فضای درون آن گرم شد از مقدار قدرت شعله کم میشود تا دما ثابت بماند اما با معیوب بودن ترموکوپل این قطعه سرد شده و شعله خاموش میشود. در این حالت پس از چند دقیقه خاموش میشود و روشن نمیماند. اگر شما هم به این مشکل برخوردهاید ما در ادامه به علت خاموش شدن فر اجاق گاز میپرداریم. جنس بدنه یا صفحه رویه در اجاقهای تک فر معمولا استیل یا شیشه است.

دیدگاهتان را بنویسید