20 مدل از بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی [فردار و طرح فر]

دقت کنید از برندهای معتبر و خوشنام تولیدکننده اجاق گاز خرید کنید تا علاوه بر زیبایی ظاهری، از گازی با کیفیت بالا برخوردار شوید. تعمیر: باید مطمئن شوید دمایی با دیواره در تماس نمی باشد، که این در دقت اندازه گیری درست تاثیر می گذارد. هر اندازه که فر شما بزرگ تر باشد و گنجایش بیشتری داشته باشد، امکان درست کردن غذای بیشتری را نیز برای مهمانی های شما فراهم می کند. از طرف دیگر باید بگوییم که تمیز کردن و نظافت اجاق گاز طرح فر اخوان سرامیکی نسبت به مدل های شیشه ای راحت تر است. برای مثال اگر بودجه زیادی ندارید بهتر است اجاق گاز استیل را انتخاب کنید، زیرا گازهای رومیزی و سرامیکی قیمت بیشتری نسبت به استیل دارند. اگر هود خاموش باشد یا جریان هوایی در اطراف گاز برقرار نباشد و فضا بسته باشد فر داغ کرده و ترموستات به طور اتوماتیک فر را خاموش میکند. نوسانات دما در این گازها باوجود جریان برق، کاهش پیدا میکند و دیگر مشکلات فرهای گازی و نیاز به خاموش و روشن کردن مداوم در دمای بالا را ندارد. علت: اگر بازهم گرما کردن تا دمای صحیح انجام نمیشود و شما المنتهای گرمایی، جرقهزن گاز و سنسور دما را بررسی یا تعویض کردهاید، شاید احتیاج به کالیبره کردن باشد.

در مدل ساده به دلیل براق بودن و سطح صیقلی، احتمال ایجاد خراش زیاد است اما مدل آژدار به دلیل سطح ناهموار در برابر خراش مقاوم است اما پاک کردن لک روغن از آن مشکل است. اجزایی که باید کنترل بشود شامل فیوز، ترموستات ، کنترل الکترونیک است. شعله وسطی پلوپز توسط دو شیر گاز به صورت جداگانه کنترل می شود. این قابلیت سبب می شود تا شعله مرکزی و شعله های کناری به صورت همزمان یا مجزا کنترل شوند. گاز ۵شعله دارد و دو ولوم دیگر فر و زمان سنج را کنترل میکنند. استفاده از یک اجاق گاز غیر فردار مثل اجاق گاز صفحهای یا رومیزی به همراه یک فر توکار مشکل این نوع آشپزخانهها را حل میکند. بیشتر فرهای الکتریک در چرخه ی پخت و پز، از هر دو المنت پخت و پز و کباب پز استفاده می کنند ، که المنت پخت و پز 90%گرما را تولید میکند . با استفاده از این صفحه نمایش می توانید برای پخت غذای خود زمان تعیین کنید و یا هشدار دهنده اتمام پخت آن را فعال نمایید تا هر موقع غذای شما پخت، اطلاع رسانی کند. سپس، دمای فر تا بیشترین درجه بالا میرود تا ذرات غذای داخل سوزانده و به پودر تبدیل کند.

این باز شدن شیرها و کم و زیاد شدن حرارت مشعلها تا پایان پخت ادامه پیدا میکند و در نتیجه داخل فر همیشه یک دمای یکسان وجود دارد. اگر جریان گاز فورا قطع شد نشان میدهد ترموکوپل شما به درستی کار میکند. المنت کباب پز یک المنت گرمایی است که در بالای فر قرار دارد و گرمای خیلی زیادی تولید میکند تا بنتواند کباب پز کند . المنت پخت و پز یک المنت گرمایی است و در زیر فر قرار دارد . علت: چنانچه فر شما برقی است، شبیه جرقه زن گاز، المنت های گرمایی ممکن است دچار شکستگی شوند یا به مرور فرسوده شوند. شیشه به کار رفته در این محصولات سکوریت بوده و در برابر ضربات معمولی مقاوم است، با این حال ممکن است در صورت استفاده نا درست و یا نگهداری نامناسب، این شیشه ها نیز دچار شکستگی شوند. در صورتی که المنت حرارتی دچار اتصال کوتاه یا شکستگی شده باشد، باید آن را تعویض کرد. در گازهای استیل، تمام رویه و بدنه محصول از استیل می باشد، در حالی که در اجاق های لعابی قسمت های مذکور، از جنس لعاب حرارت دیده می باشد.

این اجاق گاز با تمام استیل و شبکههای چدنی، کاملا در برابر حرارت و خط و خش مقاوم است. استیل سبب افزایش طول عمر محصول می شود و مقاومت گاز را در برابر خوردگی بالا می برد. صفحات چدنی و فولادی سبب استحکام و طول عمر بالای محصول می شوند و معمولا از وزن بالایی برخوردار می باشند. صفحات نمایش زمانی اهمیت خود را بیشتر نشان می دهند که بخواهید از فر گاز استفاده نمایید؛ زیرا زمان پخت و اتمام کار را به شما نشان می دهند و سبب می شوند تا علاوه بر جلوگیری از سوختن غذا، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود. این صفحات سبب ایجاد تعادل در زمان قرارگیری ظروف سنگین در یک سمت آن ها می شوند. این محافظ ها توانایی تحمل انواع قابلمه های بزرگ و سنگین را دارند. این دکمه را فشار میدهید و دما را وارد میکنید. فندک اتوماتیک با چرخاندن ولوم ها و فشار به سمت داخل، روشن می شود و دیگر نیازی به فندک دستی نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید