20 مدل از بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی [فردار و طرح فر]

اگر غذای بریان دوست دارید از ظروف فلزی استفاده کنید. هرگز از ظروف تیره در فر استفاده نکنید زیرا گرمای بیشتری را جذب می کنند و موجب سوختن غذا می شوند. برای تأمین انرژی برق، معمولا دسترسی به پریز برق در آشپزخانه کافی خواهد بود، اما بعضی از طراحیهای این گازها به گونهای هستند که باید به برق اصلی خانه وصل شوند و در این حالت، باید از یک برقکار حرفهای کمک بگیرید و هرگز خودتان دست به کار نشوید. اجاق گاز صفحه از تک شعله تا شش شعله متغیر است، اجاق گاز دو شعله چهار شعله و پنج شعله اجاق گاز صفحهای متدوال در آشپزخانه است. اگر تعداد افراد خانواده شما کم باشد، اجاق گاز با تعداد کمی شعله مناسب تر است. شما برای پخت بهتر غذاها نیاز به فر دارید. حالا تصور کنید که اجاقگاز آشپزخانه شما دوگانهسوز و مجهز به فر برقی گازی باشد و با هر دو نوع سوخت بتواند کار کند. برخی از اجاقهای برقی و گازی مجهز به دو فر جداگانه هستند و به شما این امکان را میدهند که بهطور همزمان در دو دمای متفاوت، دو نوع غذا را بپزید و وقت کمتری در آشپزخانه برای پختوپز صرف کنید. همانطور که گازهای معمولی فردار با درهای بزرگ، فضای بهنسبت بزرگی را به خود اختصاص میدهند، اجاقهای دوگانهسوز هم به همین شکل خواهند بود.

وقتی این دکمه را فشار میدهید یادتان نرود که دما را هم تنظیم کنید. بدین معنی که با فشار و چرخاندن هر یک از ولوم ها شعله مورد نظر روشن میشود و نیازی به فشردن دکمه مخصوص فندک مانند مدل های مشابه نیست . هر وقت قصد تغییر دکوراسیون یا حتی اسباب کشی داشتید، میتوانید فر روکارتان را به آسانی جابجا کنید. نحوه جای گیری سینی فر در داخل محفظه آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، اما پخت غذا یا کیک در فر به درجه حرارت مشخص شده در محفظه فر بستگی دارد که این امر باعث جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش زمان پخت می شود. برای انتخاب یک فر مناسب برای پخت کیک باید موارد مختلفی را مد نظر خود قرار دهید، برای مثال هزینه ای که می خواهید بپردازید، فضای آشپزخانه شما و انظارات شما از یک فر بسیار حایز اهمیت است. فر آشپزخانه شما از نظر مصرف میتواند سه حالت برقی، گازی، برقی-گازی را داشته باشد. قطر سوراخ های اوریفیس ها ثابت است و نیازی نیست که آن ها را تنظیم نمایید، اما در برخی از مدل های قدیمی تر اجاق گاز یک محفظه با دریچه متحرک ابتدای لوله های رابط وجود دارد که میتوان با باز و بسته کردن آن درصد هوای ورودی را تنظیم نمود.

یکی دیگر از مشخصههای یک اجاق گاز فردار خوب که در هنگام خرید باید به آن توجه شود دارا بودن طبقات فر متحرک برای سهولت در جا به جایی می باشد. گاهی اوقات قیمت خرید دو مدل مشابه از دو برند ممکن است کاملا متفاوت از هم باشد. ذکر این نکته ضروری است که اگر در اجاق گاز از جنس شیشه باشد بهتر است زیرا هم راحت تر تمیز می شود و هم غذا در حین پخت قابل مشاهده میباشد. در این مقاله سعی کرده ایم نکات ضروری برای اولین استفاده از فر اجاق گاز را اشاره کنیم. اجاق گازهای مبله همان اجاقهای ساده و قدیمی هستند که بارها نمونه آن را دیدهایم. انواع اجاقهای گازی، برقی و ترکیب این دو سوخت، مزایا و معایب خود را دارند و بسته به نیازتان و بودجهای که در نظر دارید، در آشپزخانه شما کارآمد هستند. علت: اگر بازهم گرما کردن تا دمای صحیح انجام نمیشود و شما المنتهای گرمایی، جرقهزن گاز و سنسور دما را بررسی یا تعویض کردهاید، شاید احتیاج به کالیبره کردن باشد. اجاق گاز شما ممکن است فر داشته باشد یا نداشته باشد. اجاق گازها، مانند سایر وسایل خانگی یا وسایلی مانند یخچال و تلویزیون، باید مدت زیادی در کنار شما باشند.

امروزه بسیاری از اجاق گازها دارای قفل کودک یا وسایلی هستند که از دسترسی کودکان به گاز و فر جلوگیری می کند. امروزه بسیاری از شرکتهای داخلی و خارجی مدلهای متنوع فر توکار و روکار را تولید میکنند. فن داکت حرارت را به طور کامل در محیط فر پخش میکند و باعث پخت کامل و لذیذ غذا میشود. اگر شما در پختن غذاها حرفهای هستید و معمولا چند پیش غذا و غذا را به طور همزمان برای مهمانان تهیه میکنید پس به اجاق گازی با دو فر نیاز دارید. اگر فر اجاق گاز شما با گاز کار می کند اولین اقدام برای استفاده از آن، مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه است. مانند فر گازی برای استفاده از فر برقی اجاق گاز برای اولین بار،حتما باید دفترچه راهنما را مطالعه کنید. سرعت کار با داشتن ۲فر همراه با گاز ۵شعله بالا میرود و هر غذا طعم اصیل خود را خواهد داشت. مناسب ترین مارک معمولاً مارکی است که متناسب با هر نیاز و بودجه ای اجاق های متنوعی تولید کرده است. یکی از راحت ترین مواردی که کیفیت بالای کالای انتخابی شما و همچنین استاندارد بودن آن را نشان می دهد این است که اجاق گاز دارای فندک اتوماتیک و همچنین سیستم ایمنی ترموکوپل است که باعث خاموش شدن جریان گاز از شعله های گاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید