20 مدل از بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی [فردار و طرح فر]

یک روز سرد بارانی را تصور کنید که خسته از محل کار به خانه بازمیگردید؛ حالا به این تصورتان عطر کیک خانگی گرم را هم اضافه کنید؛ حالا چه حسی دارید؟ و مانند دیگر لوازم خانگی پرکاربرد، فر نیز ممکن است درست کار نکند. بعضی دلایل. منبع ورودی نیز باید قطع شود و به دلیلی پخش شدن گاز نباید خطر آتش سوزی وجود داشته باشد. این مدل حرارت را همزمان از دو منبع برق و گاز تامین میکند. به تمهیدات خاصی برای اتصالات نیازی ندارد و از طریق پریز برق شهری کار میکند. اگر اجاق شما فندک ندارد باید این کار را به صورت دستی انجام دهید. در این مقاله سعی کرده ایم نکات ضروری برای اولین استفاده از فر اجاق گاز را اشاره کنیم. اجاق گاز یکی از مهمترین و ضروری ترین لوازم موجود در هر خانه است و معمولاً چند بار در روز مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب به بررسی مهم ترین دلایلی که باعث روشن نشدن فر در اجاق گاز می شود می پردازیم، با ما همراه باشید. بسته به اندازه فضا یا میزان استفاده از این محصولات می توانید مناسب ترین مدل ممکن را انتخاب کنید.

دوستان توجه داشته باشید به دنبال اجاق هایی باشید که شعله های آنها در اندازه های مختلف باشد، زیرا این شعله ها دارای گرماهای مختلف هستند و بسته به اندازه آنها می توانید ظروف کوچک و بزرگی را روی آنها قرار دهید. در بازار امروز کشور ما می توانید 3 مدل اصلی پیدا کنید: گازهای مبله (ایستاده)، گازهای داخلی و همچنین گازهای رومیزی. اگر به دنبال یک اجاق گاز فردار هستید، بهتر است مشخصات این قسمت از اجاق مورد علاقه خود و مواردی مانند: تعداد کف ، تعداد سینی های مخصوص فر، قابلیت چرخش مرغ، نحوه تنظیم دمای داخلی آن، توجه ویژه به درب شیشه ای را نادیده نگیرید، توانایی چرخش مرغ و مهمتر از همه- ظرفیت داخلی فر توجه داشته باشید. غذا به سطح این اجاق نمی چسبد و به راحتی تمیز می شود.این اجاق به دو مدل کلی تقسیم می شود. سپس با استفاده از یک اسفنج نرم و محلول شوینده مناسب به آرامی باقیمانده غذا و چربی را از روی المنت و قفسهها پاک کنید. در اکثر برندها توصیه میشود که اولین بار وقتی میخواهید از فر استفاده کنید، حدود ۳۰ دقیقه در درجه حرارت زیاد بدون اینکه چیزی داخل فر باشد، آن را روشن نگه دارید تا هر گونه پوشش باقیمانده سوزانده شود.

هر یک چهارم دور که پیچ تنظیم را بچرخانید در حدود ۱۵ درجه سانتیگراد حرارت فر تغییر میکند. در صورتی که دماسنج بعد از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دمای فر را ۴۰ درجه بالا تر یا پایین تر از دمایی که شما خواسته ایدنشان دهد نشاناز ایراد در ترموستات دارد. استفاده از ولومها یا پیچهای تنظیم شعله بستگی به مدل اجاق دارد. از ویژگی های اصلی این اجاق گاز دارا بودن فندک های سرخود بر روی ولوم هاست . نکات این مقاله در خرید اجاق گاز فردار، قطعا کمک کننده خواهد بود. فر اجاق گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا سرد شود. از دیگر مواردی که در هنگام خرید به آن باید توجه شود جنس صفحه رویی اجاق گاز است که باید از جنس فولادی با پوشش لعابی یا از جنس چدن باشد تا در موقع حرارت و پخت غذا دچار مشکل نشود. هرگز از ظروف تیره در فر استفاده نکنید زیرا گرمای بیشتری را جذب می کنند و موجب سوختن غذا می شوند. خصوصاً اگر در شرایط محیطی مرطوب مانند مناطق شمالی کشورمان زندگی می کنید. بنابراین بهترین کار برای رفع آن این است که اجاق گاز را خاموش کنید و منتظر بمانید تا سرد شود. ساعت (Clock) این دکمه ساعت را نشان می دهد و هر بار که برق فر قطع شود روی ساعت 12 برمیگردد و باید آن را تنظیم کنید.

این وسیله معمولا دارای چهار الی شش شعله است و روی زمین قرار میگیرد. ریختن آب سرد روی سطح این اجاق گاز ترک ایجاد نمی کند و به راحتی تمیز می شوند. این سری از اجاق گازهای لوفرا، کاملترین اجاق گاز فردار است. به طور کلی اجاق گازها از سه چنس در ساخت اجاق های ایستاده استفاده می شود: استیل، سرامیکی، شیشه ای در مدل های داخلی و همچنین خانواده های دیگر فلزات در مدل های جدول استفاده می شود. محلول آب و سرکه گزینه مناسبی برای تمیز کردن تمام محفظه داخلی فر و درب آن است. اجاق گازهای رو میزی نیز برای آشپزخانه های کوچک گزینه مناسبی است اما معمولاً از همه مدل ها گران ترند. دوام مناسبی دارد و نیاز به نگهداری و هزینه خاصی ندارد. پیش از خرید گاز رومیزی به نبودن فر در کنار آن توجه کنید، چرا که در صورت نیاز به فر در آشپزخانه خود، به یک فر توکار جدا نیز نیاز پیدا میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید