20 مدل از بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی [فردار و طرح فر]

بهطورکلی، اجاق گاز باید با نیازهای شما برای پختوپز متناسب باشد. در نتیجه پختوپز با این نوع گاز، باکیفیتتر و آسانتر خواهد بود. تعمیرکاران و تکنسین های حرفه ای و ماهر پین ورک با رعایت ملاحظات ایمنی در خدمت شما هستند. اجاق گازها به همان اندازه که مفید هستند در صورت استفاده غیر اصولی می توانند مضر بوده و صدمات جبران ناپذیری را به افراد وارد نمایند، از این رو بعد از خرید یکی از آنها مانند اجاق گاز مرکب سه شعله با گریل و فر حتماً از متخصصان امر و نمایندگی های مجاز آن بخواهید تا تمامی مراحل نصب را برای شما انجام داده و تنظیمات مناسب را بر روی آن اعمال نمایند، طبق استانداردهای موجود فاصله ۵۳-۳۱ سانتی متری اجاق از شیرگاز فاصله مطلوب بوده و اتصالات نقش کلیدی در این مهم را ایفا می کنند که فرسودگی و عدم کارایی در آنها می تواند خطرات جانی و مالی فراوانی را برای افراد ایجادنماید. علت خاموش شدن فر اجاق گاز دلایل متفاوتی دارد و در هر برندی متفاوت است.اجاق گاز بنا به دلایل مختلفی ممکن است قدرت کافی برای تولید گرما را نداشته باشد یا قطعه ای از آن سوخته و خراب باشد. اگر شما هم به این مشکل برخوردهاید ما در ادامه به علت خاموش شدن فر اجاق گاز میپرداریم.

لازم نیست برای تعمیر اجاق گاز را جا به جا کنید. بنابراین باید از سالم بودن این بخش مطمئن شوید و در صورت خرابی آن را تعمیر یا تعویض کنید. این بار در «درجه» میخواهیم از نکات مهمِ خرید اجاق گاز برایتان بگوییم. با استفاده از فر اجاق گاز میتوان غذاها،کیک و انواع شیرینی خوشمزه را پخت. میتوانید با استفاده از یک چراغ قوه سیم های اینتگرین مشعل را بررسی کنید. اکثر اجاق گاز های فردار یا مبله، دارای پایه های قابل تنظیم می باشند که با استفاده از آن می توان ارتفاع سطح گاز را با توجه به شیب آشپزخانه و قد خودتان تنظیم نمایید. تنظیم نبودن تایمر و تنظیم اشتباه این قطعه نیز یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی فر اجاق گاز است. یکی از خروجی های تست مولتی متر را به یک سمت از به ترموکوبل وصل کنید و سمت دیگر را به دریچه گاز متصل کنید. این قطعه یک سمت آن به ورودی جریان گاز و سمت دیگر آن به فندک شعله متصل است.

خرابی این قطعه می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی فر اجاق گاز باشد. این دسته از اجاق گازها دارای جنسهای استیل، شیشهای و سرامیکی بوده و بر روی کابینت به صورت توکار نصب میگردند؛ بهطوریکه اجاق گاز به صورت یک صفحه بر روی کابینت قرار میگیرد. بعد از لولههای مذکور مشعلها که محل سوخت اجاق است قرار دارند و در مجاورت آنها ترموکوپل و جرقهزن (فندک) قرار دارد. اگر از برندهای معتبر ایرانی و خارجی خرید کنید این اجاق گازها کیفیت بالایی دارند. هر مدلی را که انتخاب کنید چیزی که مشخص است به اتصال همزمان برق و گاز نیاز دارید و این مساله یکی از معایب اصلی همین فر ها است. یکی از عواملی که میتواند علت خاموش شدن فر اجاق گاز را توجیه کند خراب بودن ترموستات است. از این رو ممکن است اجاق گاز بعد از چند لحظه خاموش شود. صداهای عجیب و غریب در هنگام خاموش کردن اجاق گاز می تواند به علت کثیف بودن فن خنک کننده باشد. این فن ها طوری طراحی شده اند که هنگام خاموش شدن اجاق گاز به طور خودکار کار می کنند تا اجاق گاز سریع خنک شود. در صورتی که مشکل سر و صدای اجاق گاز برطرف نشد، می توانید از مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی برای حل مشکل کمک بگیرید.

همچنین می توانید از تجهیزات ایمنی کودک استفاده کنید و درپوش ها را همانطور که نشان داده شده بپوشانید. اجاق گاز یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه است و در هر خانهای حداقل یکبار در روز از آن استفاده میکنند، بههمیندلیل خرید اجاق گاز مناسب و در عینحال شیک، اهمیت زیادی دارد. اجاق گاز از وسایل ضروری و مهم هر خانه است که اغلب روز از وعده صبحانه تا شام مورد استفاده قرار میگیرد. برای انتخاب یک فر مناسب برای پخت کیک باید موارد مختلفی را مد نظر خود قرار دهید، برای مثال هزینه ای که می خواهید بپردازید، فضای آشپزخانه شما و انظارات شما از یک فر بسیار حایز اهمیت است. در صورتی که محل اتصال دو فلز سوخته باشد یا دو سیم از هم جدا شده باشند ترموکوپل باید تعویض شود. اگر فر زودتر از زمان تعیین شده و بیدلیل خاموش میشود در ۸۰ درصد مواقع مشکل از خرابی ترموستات است. در این مواقع بایستی این قطعه را بررسی کنید. که در این مواقع باید همه آنها را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید