۳ مشکل اصلی فر اجاق گاز و چگونه تعمیر کردن آنها

علت: در فرهای گازی، جرقهزن معیوب است. 600 (عرض،طول،عمق) دارای فرهای با ظرفیت 64 و 32 لیتر است. در حالت کلی، فرهای گازی مکانیسم نسبتاً سادهای دارند. تمیز کردن و زدودن آلودگی های ایجاد شده در ورودی و سوراخ های مشعل، در رفع این مشکل کمک شایانی می نماید. فندک گاز در فرآیند ایجاد شعله، نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید. در صورتی که شعله گاز خاموش شود ترموکوپل جریان را قطع میکند. هرچه زمان قطع جریان کمتر باشد نشان دهنده قدرت ترموکوپل است. در شکل این قسمتها با پیکان سبز نشان داده شده است. در شکل یک شیر گاز معمولی که در اکثر اجاق گازها مورد استفاده قرار میگیرد همراه با نازل و شکل گسترده آن نشان داده شده است. اجاق گاز از وسایل مهم و ضروری هر خانه به شمار میرود و معمولا چندین مرتبه در روز مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که آشپزخانه شما فضای کافی برای اجاق گاز مبله ندارد شما میتوانید از اجاق گاز صفحه ای که روی قسمت کابینت نصب میشود استفاده نمایید. اجاق گازها دو دسته رومیزی و مبله دارند که در نوع رومیزی فر طراحی نشده و گاز تنها یک صفحه نازک صاف است. در صورت انسداد این بخش، جریان گاز کافی و لازم به فر گاز نمی رسد.

چند دلیل برای این اتفاق وجود دارد. همانطور که میدانید در خانههای ایرانی تعویض اجاق گاز بیش از 5 الی 10 سال اتفاق میافتد. اما چند علت ساده که چرا این اتفاق افتاده وجود دارد. به این صورت باز هم مقدار گاز ورودی افزایش یافته و موجب زیاد تر شدن شعله و در نتیجه بالا رفتن حرارت میشود. این برند محبوب و قدرتمند، دومین تولیدکننده بزرگ لوازم خانگی مدرن در اروپا و پنجمین تولیدکننده بزرگ در جهان میباشد. این اجاق گاز تریم (Terim) یکی از محصولات با کیفیت و فوقالعاده این برند محبوب است. از ویژگیهای این «Oven» میتوان به بدنه تمام استیل، طراحی کلاسیک و حرفهای، ولومهای باکالیت ایتالیایی مقاوم در برابر حرارت، صفحه رویه 1 تکه با تکنولوژی جوش پلاسما، 2 جوجهگردان و زمانسنج مکانیکی اشاره نمود. همچنین، در صورت گیر کردن جسم خارجی در سوراخ های مشعل، با کمک یک سوزن این بخش ها را تمیز کنید.

تعمیر: مطمئن شوید که سنسور دمایی با دیواره در تماس نیست، که این در دقت اندازهگیری صحیح تأثیر خواهد گذاشت. اگر قصد تهیه بهترین اجاق گاز ایرانی بازار را دارید، این محصول میتواند برایتان مناسب باشد. همچنین این محصول جزو محبوبترین و بهترین اجاق گاز ایرانی بازار به شمار میرود. ویژگیهای فراوان و کاربردی اجاق گاز، این مدل را به بهترین اجاق گاز مبله خارجی بدل ساخته است. این مدل از اجاق گاز سینجر از پرفروشترین و بهترین اجاق گاز فردار سینجر است. این نوع اجاق فضای زیادی را اشغال میکند. 5. پس از نصب اجاق با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید. پس از این تنظیم مجددا به طریقی که گفته شد به وسیله دماسنج جیوهای حرارت فر را کنترل کنید. به این ترتیب در مدت کمی دسر و غذا را تهیه کردهاید. اگر اجاق گازی که انتخاب می کنید مشخصات یک اجاق ایده آل را داشته باشد، لذت بیشتری از پخت غذا خواهید برد.

هرچقدر از امکانات بیشتری در یک مدل اجاق گاز فردار استفاده شود، هزینه خرید آن و همچنین میزان مصرف آن هم افزایش پیدا میکند. قیمت اجاق گازهای بدون فر در بازار ایران، از 1 میلیون تومان الی 7 میلیون تومان میباشد. امروزه مارک های ایرانی با مدل های متنوع همانند اجاق گازهای خارجی عمل میکنند. قیمت اجاق گازهای فردار موجود در بازار، از 5 میلیون تومان الی 40 میلیون تومان میباشد. بهتر است از اجاق گاز مبله دو فر تمام استیل استفاده کنید. اجاق گاز مبله امرسان یک فر ۴۴ لیتری و یک فر ۳۰ لیتری دارد که همین تفاوت ابعاد بر شکیل شدن ظاهر اجاق گاز هم تاثیر دارد. اجاق گاز مبله امرسان برای شما خوردن غذایی لذیذ را فراهم کرده است. هوم خانه به عنوان نمایندگی تعمیرات اجاق گاز در تهران شرایطی برای صرفهجویی 75 درصدی هزینهها برای کاربران فراهم نموده است. قطر سوراخ نازلها (اوریفیس) و فاصله آنها از لولههای رابط حساب شده است و تقریبا احتیاجی به تنظیم و تعمیر ندارند ولی در اجاقهای قدیمی در ابتدای لولههای رابط محفظهای با درب متحرک وجود دارد که به توسط باز و بستن درب (صفحه) میتوان مقدار درصد هوا در مخلوط گاز و هوا را تنظیم نموده تا شعله مناسبی را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید