ویلاجات – سینک ظرفشویی روکار یا توکار – 109

اندازه و ابعاد سینک ظرفشویی باید متناسب با فضای محل نصب انتخاب شود. هر نوع سینک ظرفشویی دارای ویژگی های خاصی است که باید برای هر آشپزخانه ای مناسب با آن انتخاب شود. سینک های دوقلو مدرن جایگاه خاص خود را در آشپزخانه های امروزی دارند. اگر شما وسواس دارید و تمیزی برای شما بسیار مهم است بهتر است انواع دو قلو برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. لذا به پاک کنندههای مخصوص نیاز دارد و دکوراسیون با آنها زیبایی منحصربفردی به آشپزخانه میدهد بطوریکه میتواند با متریال سطح کانتر هماهنگ شود. اگر ضخامت ورق کم باشد سینک به راحتی با کمی فشار یا ضربه ی کوچک فرم اصلی خود را از دست میدهد. لذا کروم پس از ترکیب شدن با اکسیژن هوا اکسیدکروم را تشکیل میدهد که لایه ای روی استنلس استیل تشکیل میشود و این باعث میشود که اگر بین هوا و فلز ارتباطی وجود داشته باشد، از بین رفته لذا استیل شکل خود را حفظ کند.

مس فلزی پرکاربرد در زمان های گذشته بوده و امروزه نیز به دلیل زیبایی فوق العاده خاص خود جزء محبوب ترین فلزات برای افراد خوش ذوق به شمار می آید. در ساختمانهای مجلل و گران قیمت افراد مشهور میتوان این نوع سنگ را به وفور مشاهده کرد. سینک سرامیکی در رنگ های متفاوت ساخته می شود و افراد با توجه به دکوراسیون آشپزخانه خود می توانند رنگ دلخواه را انتخاب نمایند. گرانیت نه تنها آلودگی و چربی مواد غذایی را بر سطح خود نگه نمی دارد بلکه به راحتی با اسفنج و کف می توان آن را تمیز نمود. تمیز کردن این سینک راحت است و با یک اسفنج کف دار به راحتی سطح آن تمیز و براق می شود. سینک استیل براق است و با مواد ضد عفونی کننده بسیار تمیز و براق می شود. در استفاده از سینک ظرفشویی روکار به دلیل وجود سینک و دور بودن کانتر از شیر آب، نیازی به ضد آب بودن کانتر نیست. تولید کنندگان سینک های ظرفشویی با مطالعه بازار و نیاز سنجی از مشتریان همواره به دنبال طراحی های جدید در محصولاتشون هستند .

اگر به دنبال سینکی کاربردی و بسیار مقاوم هستید، بهتر است سینک سرامیکی را فراموش کنید. تنها فراموش نکنید که این مسئله را قبلا اعلام کرده تا از نظر تجهیزات به مشکل بر نخورید. آیا تا به حال به ضخامت سینک ظرفشویی دقت کرده اید؟ سعی کنید سینک ظرفشویی با ضخامت ورق ۰/۸ یا ۱ میلیمتر خریداری کنید چرا که ورق ضخیم، کیفیت بهتری داشته و تحمل ضربه و فشار ظروف سنگین را دارد. از جمله معایب این نوع سینک این است که به دلیل سختی زیاد احتمال شکستن ظروف شیشه ای و چینی در آن ها بسیار بالا می باشد. دوام و طول عمر سینک مسی بالاست و اگر ظروف شیشه ای با ضربه درون آن ها بیفتد، احتمال شکستن آن ها کم است، زیرا این سینک ها انعطاف پذیری لازم را دارند. همینطور قیمت سینک شیشه ای به نسبت قیمت سینک استیل بیشتر است. قیمت این نوع سینک نسبت به سینک استیل بالاتر است. سینک استیل ضد زنگ در مقایسه با سایر سینک ها قیمت پایین تری دارد. سینک دو لگن در مقایسه با سینک های تک لگن فروش بیشتری داشته ( البته کمی گران تر بوده ) ولی افرادی که تنها زندگی میکنند یا خانواده های کم جمعیت که سینک کاربرد کمتری برایشان داشته خرید سینک تک لگن پیشنهاد میشود.

از معایب سینک سنگ صابونی می توان به گران بودن آن و قابلیت خراشیده شدن آن اشاره نمود. مدلهای مختلفی از سینک ظرفشویی آشپزخانه در سراسر جهان تولید و استفاده میشود، که ما در این مقاله به رایجترین آنها اشاره کردیم. معمولا طول سینک ظرفشویی نباید از یک سوم طول آشپزخانه تجاوز کند. طول عمر سینک های کورین بالا است و در صورت آسیب دیدگی، به سادگی ترمیم میشود. به دلیل اهمیت بالای این کالا در زندگی روزمره و چیدمان آشپزخانه ، بسیار مهم است که قبل از خرید انواع سینک ظرفشوئی آگاهی کاملی بر آنها داشته باشید. برای نمونه در برخی آشپزخانه ها سینک در کنار گاز قرار دارد که در این صورت بهتر است سینی سینک به طرف گاز باشد. برای نصب سینک ظرفشویی سینی دار باید ابتدا فضای آشپزخانه را در نظر گرفت که آیا امکان نصب این سینک وجود دارد یا نه. شما می توانید این المان را به عنوان نقطه کانونی آشپزخانه قرار دهید که این امر به راحتی در آشپزخانه های کوچک قابل اجرا می باشد. اگر نمی خواهید فضای زیادی به این المان اختصاص دهید می توانید از کاسه کوچک برای شستن مواد غذایی و از کاسه بزرگ تر برای شستن ظروف استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید