همه چیز درمورد انواع سینک ظرفشویی گرانیتی و قیمت آن

اغلب افرادی که با عنوان نصاب سینک ظرفشویی شناخته می شوند با نصب انواع سینک های ظرفشویی آشنا هستند و لازم نیست نگران تنوع اجناس و خدمات مورد نظر باشید. هنگام خرید سینک معیارهای مختلفی را باید در نظر گرفت. امروزه فضای آشپزخانههای مدرن بیشتر به بهینهسازی در طراحی پرداختهشده و طراحیهای تجملی کمتر شده است درنتیجه باید بتوان از فضای طراحیشده بیشتری استفاده را برد. این روزها بیشتر طراحان مطرح در طرحهای خود از سینکهای گرانیتی به جای سینکهای استیل استفاده میکنند. اغلب سینک های ظرفشویی در جنس استیل و رنگ نقره ای تولید شده اند و مدل های تک لگن، دو لگن یا دو قلو و سه قلو دارند. این سینک ها در انواع مدل های تک لگنه و دو لگنه و در ابعاد و اندازه های متنوع طراحی و تولید می شوند و بسته به نیاز افراد و جمعیت خانوارها، در آشپزخانه نصب می گردند. لذا به پاک کنندههای مخصوص نیاز دارد و دکوراسیون با آنها زیبایی منحصربفردی به آشپزخانه میدهد بطوریکه میتواند با متریال سطح کانتر هماهنگ شود. بر خلاف سینک های رو کار که تنها در شکل مستطیلی موجود هستند سینک های تو کار تنوع طرح دارند و می توانند زیبایی ویژه ای به آشپزخانه شما ببخشند.

حتما می دانید که یک سینک ظرفشویی نامناسب و یا خراب و یا حتی زشت تا چه اندازه ممکن است برای شما دردسر آفرین باشد و زیبایی و تمیزی آشپزخانه شما را در خطر بیندازد. تمامی سینک ظرفشویی ها دارای گارانتی اصلی شرکتی بوده و همانطور که مشاهده می فرمائید تنوع موجودی سینک ظرفشویی ها نسبت به تمام فروشگاه های دیگر بالاتر می باشد، بدین منظور و جهت سهولت در خرید شما به راحتی امکان فیلترینگ محصولات جهت دسترسی سریعتر به محصول مورد نظر و حتی امکان مقایسه سینک ظرفشویی های مختلف را دارا می باشید. بعضی سینک ها دارای پدهای ویژه ای برای کاهش این صدای ناهنجار هستند. نکته آخر هنگام شستشو در اثر برخورد ظروف با سینک ظرفشویی صداهایی تولید میشود برخی از سینک ظرفشویی ها پدهای مخصوصی دارند که این پدها صداهای ناهنجار را کمتر میکند. صفحه سینک دقیقا همسطح با پیشخوان یا کانتر نصب میشود و به همین دلیل تمیز کردن آن راحت است. نصب سینک توکار یا روکار به تخصص بسیار بالایی نیاز دارد چون عمل حساس و دقیقی است. به عنوان مثال، اگر لگن های سینک قبلی کم عمق بوده باشد، به احتمال زیاد مکان لوله کشی که معمولا توکار انجام شده با سینک ظرفشویی با لگن عمیق مطابقت نخواهد داشت و نیاز به اعمال تغییرات عمده ای می باشد.

بزرگترین ضعف این نوع سینک، احتمال شکسته شدن ظرفهای چینی و شیشهای در هنگام شستوشو است. البته نکته قابل توجه این است که به وسیله ی آب بندی صحیح پیرامون سینک، از بوجود آمدن بسیاری از مشکلات می توانیم جلوگیری کنیم. در این مدل سینک، این قسمت از آشپزخانه به مرکز کانونی تبدیل میشود. در این نوع سینکها قسمت زیر کاسه ظرفشویی توسط اسپری مقاوم شده، از انعکاس صدا جلوگیری میکند، همچنین این نوع سینک ظرفشویی دمای آب داغ داخل را دیرتر به دمای معمولی میرساند. اگر هنگام استفاده از سینک ظرفشویی، جلوی آب راه آن در پوشی قرار دهیم لذا مراقب باشیم که مواد غذایی وارد لولهها نشود دراین صورت اتصالات سالهای زیادی عمر میکنند. ولی امروزه از لولههای پلاستیکی استفاده میشود که زنگ نمیزنند و انعطافپذیری بهتری دارند، از طرف دیگر هزینه آن نسبت به اتصالات فلزی کمتر است. در قسمت اتصال استیل و شیشه جرم ایجاد میشود. هچنین با ورود به قسمت هر محصول ، میتوانید.

تولیدکنندگان سینک های ظرفشویی آشپزخانه را با استفاده از مواد مختلفی از جمله سنگ و فلز، شیشه و … سعی کنیم برای تمیز کردن سینک ظرفشویی از مایعهای جرمگیر، سفید کننده استفاده نکنیم زیرا بعد از بکارگیری از این مواد شیمیایی سینک ظرفشویی به مرور کدر میشود. حتی باعث میشود تا دقایقی که صرف شستن ظرفهای کثیف میکنیم، آسانتر و سریعتر بگذرد. در مدلهای براق لکههای آب را کمتر نشان میدهد و به راحتی تمیز میشود. در هنگام خرید سینک ظرفشویی باید به شیب و مسیر عبور آب دقت کرد. اگر آشپزخانه شما حتی کمی شیب دار باشد، این شیب در خلاف جهت عبور آب برای وارد شدن، راه آب باشد، نهایتا آن وقت ما دچار مشکل جدی میشویم چون همیشه مقداری آب در سینک ظرفشویی باقی مانده و رسوب ایجاد میکند. 3. گرانیتی: جنس آنها از پلیمرهای گرانیتی است همچنین مقابل خراشیدگی مقاوم و لکههای آب را نشان نمیدهد. سینک ظرفشویی در ابعاد و رنگ ها با جنس های متنوعی به دو صورت روکار و توکار وجود دارد. نصب سینک تو کار به چه صورت است؟ در ادامه به معرفی انواع سینک ظرفشویی آشپزخانه براساس طراحی و سبک میپردازیم. امروزه به دلیل تغییر سبک آشپزخانهها و مدرنیزه شدن آن نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران، این نوع فلز از طرف مصرف کنندگان و تولیدکنندگان حمایت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید