همه چیز درباره علت روشن نشدن فر اجاق گاز – امدادکاران

یکی از امکاناتی که گاز های جدید از آن بهره مند می باشند، ترموکوپل است. یکی دیگر از مشخصه های اجاق گاز های فردار، صفحه ی نمایش و فندک اتوماتیک است. روی لوله چند راهه، شیر های اجاق گاز قرار دارند که گاز را به داخل لوله های رابط هدایت میکنند. با پایین آمدن حرارت در فر، بخار لوله ترموستات منقبض شده و توسط شیر عبور گاز، مقدار گاز ورودی را زیاد میکند و شعله فر بیشتر میشود به این ترتیب حرارت داخل فر با کم و زیاد شدن شعله مشعل آن توسط ترموستات در حد تنظیم شدهای ثابت نگهداشته میشود. خود ترموستات از قطعات مختلفی تشکیل شده است که شیر ترموستات، بوبین و … بر روی این لوله شیرهای اجاق نصب شده است در انتهای شیرها نازلها قرار دارند که گاز را به داخل لولههای رابط میپاشد چون نازلها اندکی با لولههای رابط فاصله دارند هوا را به دنبال خود به داخل لولههای رابط میکشند و مخلوطی از هوا و گاز که لازمه احتراق است بوجود میآید. قبل از قرار دادن مواد کیک در فر اجاق گاز بهتر است تا صبوری کنید که درون اتاق فر گاز به خوبی داغ شود. بهتر است بقه ها را طوری بچینید که فاصبه کیک به ابتدای فر نه خیلی کم باشد نه زیاد.

با چرخاندن این پیچ شعله کم اجاق را، کمتر و یا بیشتر میکنیم. از دیگز مزایای استفاده از اجاق گازهای رومیزی و فرهای توکار، می توان به آسان تر بودن تمییزی آن ها اشاره کرد و با استفاده از آن ها دیگر لازم نیست که بعد از هربار استفاده، هر دوی آن ها را نظافت کنیم و هر کدام که نیاز به تمییز شدن داشته باشند را به طور جداگانه تمییز می نماییم. همان طور که می دانید اجاق گاز و فر، به دو روش مختلف در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند که دیگری از آن بی بهره است. 1. از نصب اجاق در محیطهای کوچک و در بسته که امکان خارج شدن گازهای بوجود آمده از سوخت نیست، خودداری کنید. مدلهای مختلف اجاق گاز فردار برای کارکردهای مختلف از جمله استفاده در رستورانها یا محیطهای شرکتی طراحی شده است. این اجاق گازها 50 سانتی هستند و بعضا ممکن است، شما را با محدودیت هایی مواجه کنند و مانع از پخت غذا در ظروف خیلی بزرگ گردند. تمامی این اجاق گازها ، همچون فرهای توکار، دارای فن داکتی، ریل تلسکوپی و فناوری Easy to Clean (تمیزی آسان) می باشند.

اکثر اجاق گاز های فردار یا مبله، دارای پایه های قابل تنظیم می باشند که با استفاده از آن می توان ارتفاع سطح گاز را با توجه به شیب آشپزخانه و قد خودتان تنظیم نمایید. از آنجایی که اکثر اجاق و فرهای استفاده شده در ایران از گاز استفاده میکنند به لحاظ ملاحظات ایمنی، توصیه میشود که در صورت برخورد با هر مشکلی از یک تعمیرکار حرفهای دارای تخصص در زمینهی اجاق گاز و فر برای تعمیر اساسی اقدام کنید تا با خیال راحت از اجاق گاز و فرتان استفاده کنید. تعداد شعله در اجاق گاز های فردار متفاوت است؛ از 3 شعله گرفته تا 6 شعله. اگر خانهدار هستید و همزمان در حال پختوپز تعداد زیادی از غذا میباشید، بهتر است محصولی را انتخاب نمایید تا تعداد شعلههای بیشتری داشته باشد. برای انتخاب تعداد شعله های اجاق گاز باید جمعیت خانواده خود را در نظر بگیرید. 6. از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید. 3. بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لولهکشی گاز اجاق باید از بست مناسب استفاده شود. این اجاق گازها به واسطه ی شاسی های محکمی که دارند از مقاومت بیشتری برخودار گشته اند و به خاطر 60 سانتی بودن عرضشان، گذاشتن ظروف بزرگ و سنگین بر روی آن ها، هیچ گونه مشکلی را پدید نمی آورد.

پیشرفت تکنولوژی و تلاش برای زندگی مدرن، شکل ظاهری اجاق گازها را نیز تغییر داده است. در این بخش از فروشگاه، شما امکان خرید آنلاین انواع اجاق گاز مبله طرح فر و فر دار برندهای معتبر بازار دوو، هاردستون، اسنوا، تاکنوگاز، سینجر، آریستون و هافنبرگ را با تضمین بهترین قیمت ممکن دارید. برای خرید آسان و مطمئن انواع فر، شما میتوانید مدل موردنظرتان را به صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی چارسو سفارش دهید. امروزه مارک های ایرانی با مدل های متنوع همانند اجاق گازهای خارجی عمل میکنند. در شرایط عادی، در هنگام روشن شدن اجاق گاز، جرقه زن نیز روشن می شود. 7. هنگام شستوشوی سینیهای اطراف مشعلها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید. یکی از سوالاتی که مصرف کنندگان در زمان مطالعه راهنمای نحوه پخت کیک در فر گاز برایشان مطرح می گردد این است که استفاده از کدام طبقه برای پخت کیک بهتر می باشد، در ادامه برای اینکه ای سوال دیگر برای شما مطرح نماند همراه ما باشید تا پاسخی کاربردی به آن بدهیم. این اجاق گاز تریم (Terim) یکی از محصولات با کیفیت و فوقالعاده این برند محبوب است. معمولا یکی از فرها با گاز کار میکند و فر دیگری برقی است.

دیدگاهتان را بنویسید