نکات مهمی که برای خرید اجاق گاز باید بدانید – درجه

بهعنوان مثال در خانواده ۳ یا ۴ نفره اجاق گاز دو شعله پاسخگوی نیازهای خانواده است و فضای کمتری را هم اشغال میکند. برای انتخاب تعداد شعله های اجاق گاز باید جمعیت خانواده خود را در نظر بگیرید. انتخاب فر و گاز مناسب انتخاب سختی نیست. اگر از بابت هزینه مشکلی مد نظر شما نیست و یک گاز صفحه ای هم در منزل خود دارید می توانید یک فرگازی توکار هم برای منزل خود تهیه کنید. البته لزوما اینطور نیست که هرچه توان حرارتی اجاق گاز بالاتر باشد، اجاق گاز بهتر است. اگر شعله فر اجاق گاز کمتر از حد عادی باشد، ممکن است ناحیه خروجی شعله گرفتگی داشته باشد. قطر سوراخ نازلها (اوریفیس) و فاصله آنها از لولههای رابط حساب شده است و تقریبا احتیاجی به تنظیم و تعمیر ندارند ولی در اجاقهای قدیمی در ابتدای لولههای رابط محفظهای با درب متحرک وجود دارد که به توسط باز و بستن درب (صفحه) میتوان مقدار درصد هوا در مخلوط گاز و هوا را تنظیم نموده تا شعله مناسبی را داشته باشیم. بنابراین، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید اجاق گاز، ابتدا تحقیقاتی اساسی درباره برندهای مختلف انجام دهید. علاوه بر این، تورم و شرایط اقتصادی هم روی قیمت خرید اجاقها تاثیر میگذارد.

6. از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید. امروزه بسیاری از اجاق گازها قفل کودک دارند یا دارای تجهیزاتی برای جلوگیری از دسترسی کودک به گاز و فر هستند. بسته به اندازه فضا یا میزان استفاده از این محصولات می توانید مناسب ترین مدل ممکن را انتخاب کنید. مسلما توانایی پخت این شعلهها هم با هم متفاوت خواهد بود، بهعنوان مثال میتوانید از شعلههایی که بزرگتر هستند و توانایی گرمادهی بیشتری دارند برای جوشاندن آب و آمادهکردن سریع غذا (بهویژه در مواقعی که وقت کمی دارید) استفاده کنید و شعلههای کوچکتر و کمتوانتر برای هنگامیکه میخواهید غذا آهسته بجوشد و خوب جا بیفتد مناسب هستند. ترموکوبل هایی که برای محصولات خانگی مسکونی نظیر شومینه و آب گرم کن طراحی می شوند برای ۳۰ میلی ولت طراحی شده اند. اگر این عدد پایین تر از ۲۰ میلی ولت بود، باید ترموکوبل را تعویض کنید. اگر عدد بین ۲۱ تا ۲۵ بود حتما احتیاط کنید.

عددی که مولتی متر نشان می دهد باید بین ۲۵ تا ۳۰ باشد. از سوی دیگر اجاق گازهای صفحهای، ارزانتر از نوع اجاقگازهای ایستاده فردار هستند، بنابراین باید برآورد کنید اگر بخواهید فر را جداگانه بخرید، روی هم مقرونبهصرفه خواهد بود یا نه. و – میتوانید درجه را کم یا زیاد کنید. پایین بودن درجه دمای داخل فر و گرم نشدن مناسب فر گاز، خبر از بروز اشکال در قطعه ترموستات می دهد. فر را تا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد (۳۵۰ درجه فارنهایت) گرم کنید و دما را بعد از ۲۰ دقیقه و هر ۲۰ دقیقه تا یک ساعت و نیم یا دو ساعت بخوانید. در نهایت از بین آنها برندی را انتخاب کنید که علاوهبر ماندگاری بیشتر، محصولی بادوام، مقرونبهصرفه و ایمن با رعایت استانداردهای مورد نیاز به شما ارائه دهد. این اجاق ها امروزه از مدلهای متنوع مطلوبی در بازار برخوردار هستند و بیشتر به دلیل ایمنی بیشتر در مقایسه با مدلهای گازی، بیشتر در بازار تبلیغ می شوند. همان طور که می دانید اجاق گاز و فر، به دو روش مختلف در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند که دیگری از آن بی بهره است. همچنین احتمال نفوذ هوا به داخل اجاق و کم شدن شعله فر اجاق گاز نیز وجود دارد.

این جریان هوا هم باعث پخت یکنواخت میشود، و هم سطح بالایی کیک و شیرینی و پیتزا و … اگر شعله مطابق مشخصاتی که گفته شد نباشد، مخلوط گاز و هوا احتیاج به تنظیم دارد. این دستگاه حاوی یک سنسور حرارتی است که به یک سولینوید متصل است. هنگام خرید اجاق گاز به توان حرارتی آن توجه کنید. سپس ترموکوبل را به شکل عادی در جای خود قرار دهید، با این تفاوت که بخشی از آن که باید به دریچه گاز متصل باشد به آداپتور متصل است. یکی از خروجی های تست مولتی متر را به یک سمت از به ترموکوبل وصل کنید و سمت دیگر را به دریچه گاز متصل کنید. ابتدا آداپتور ترموکوبل را به دریچه گاز در جایی که ترموکوبل قرار دارد وصل کنید. در ادامه میآموزید که چگونه ترموکوبل را به کمک یک مولتی متر آزمایش کنیم؟ دستگاه خود را روشن کنید و گیره کروکودیلی را در سمتی که مولتی متر به ترموکوبل متصل است قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید