نحوه پخت کیک در فر گاز – چطور

امروزه برندهای استیل البرز، اخوان، کن، داتیس، سیمر و آلتون فرهای توکار و روکار بسیار جذاب و باکیفیتی را تولید میکنند که با نمونههای خارجی در رقابتند. فن سیرکوله در مدل های ایرانی اجاق گاز مبله یا اجاق گاز فر دار شبیه به فن کانوکشن در برندهای خارجی عمل میکند . استفاده از فر برقی گازی هم مثل سایر گازهای معمولی مشکل اشغال فضا را دارد و در این مورد مثل یک گاز معمولی خواهد بود. علاوه بر این اجزای داخل اتاق فر گاز هم شامل مواردی مانند سینی، سیخ، جوجه گردان و … اگر فر برقی جدید تری دارید، ممکن است یک ارور در صفحه کنترل فر خود مشاهده کنید، بنابراین کتابچه راهنما را بررسی کنید تا ببینید معنی این خطا چیست. گازهای قدیمی تر دارای سیستمی بودند که به شمعک معروف بود، یعنی زمانی که اجاق گاز را خاموش می کردید یک شمع کوچک کنار شعله روشن بود و برای استفاده مجدد از گاز فقط با چرخاندن شعله گاز روشن می شد. این ویژگی در واقع سیستمی ایمنی است که اگر زمانی گاز باز بود، آن را قطع میکند. اگر هنگام خرید اجاق گاز مبله (اجاق گاز فر دار)با ویژگی سیخ جوجه گردان مواجه شدید ، بهتر است بدانید که در بازار در بیشتر مدلهای خود دارای سیخ جوجه گردان میباشند .

قابلیت گریل که در بعضی از مدلهای اجاق گاز فر دار وجود دارد و جزو یکی از فاکتورهای خرید اجاق محسوب میشود ، در واقعی نوعی روش سرخ کردن میباشد . این قابلیت را ورزشکاران و کسانی که به غذاهای رژیمی علاقه دارند ، بیشتر دوست خواهند داشت زیرا در این روش سرخ کردن ، به دلیل اینکه حرارت از بالا به پایین ساطع میشود ، چربی مواد غذایی میسوزد و غذایی خوشمزه و کم چرب میل خواهید کرد . یکی از فاکتورهای مهم خرید اجاق گاز ، جنس سرشعله آن میباشد .از سرشعله برای پخش شعله استفاده میشود و همچنین برای جلوگیری از برگشت شعله به لوله گاز نیز کاربرد دارند . نوع شبکه از جمله فاکتورهای مهم خرید گاز مبله میباشد. شبکه های گاز معمولا از دو نوع میله ای با لعاب و چدن میباشند. از جمله امکانات آن، دو موتور مجزای جوجه گردان، فن گردش هوا، پخت 3D، چندین برنامه پختوپز، دیواره با قابلیت جدا شدن برای تمیز کردن فرها و غیره میباشد. هر دو نوع سوخت گاز یا برق برای اجاق گازها می تواند مزیت های خود را داشته باشد. عیب ۶- شعله وزش دارد و صدا می کند.

کاربران گرامی؛ در صورت استفاده از اجاق گاز های لوفرا و بروز خرابی در این اجاق گاز ها می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیرات اجاق گاز لوفرا در شهر خود استفاده کنید. با استفاده از این تایمر ها به شکل بسیار بهتری میتوان بر روی پخت کنترل داشت. همچنین برای فرهایی که برنامه پخت دارند، با استفاده از تایمرهای دیجیتالی خیلی راحت میتوان برنامه را تنظیم و کنترل کرد. این اجاق گاز دارای پایههای قابل تنظیم است، به همین دلیل در آشپزخانه به راحتی میتوانی آن را جابهجا کنید. این وسیله معمولا دارای چهار الی شش شعله است و روی زمین قرار میگیرد. توجه داشته باشید گازی که قرار است بخرید دارای سیستم ترموکوپل باشد. نکته ای که در مورد گریل کردن باید به آن توجه داشته باشید ، این که لایه ضخیمی از گوشت ، مرغ یا ماهی را گریل نکنید زیرا وسط آن خام باقی میماند . در صورتی که این مشکل با تمیز کردن برطرف نشد، فن باید جایگزین شود. جوجه را یا باید در فر آماده کنید یا روی ذغال بپزید تا بافت آن کاملا نرم شود. اجاق گاز فر دار با بدنه استیل جزو مرغوبترین نمونههای بازار میباشد.

در بازار جنسهای دیگر مانند لعاب نیز وجود دارد که طبیعتا قیمت پایین تری نسبت به بدنه استیل دارند. فندک اتوماتیک با چرخاندن ولوم ها و فشار به سمت داخل، روشن می شود و دیگر نیازی به فندک دستی نمی باشد. در این سیستم با بالا بردن دمای داخل فر، چربی ها و آلودگی ها ذوب میشوند تا آنجایی که به لایه ای از خاکستر تبدیل میشوند. کافی است در هنگام خرید این محصول به نکاتی مانند برند و کشور سازنده، جنس بدنه، جنس شبکه، فر، زمانسنج، فندک، جوجهگردان، تعداد شعله، محل قرارگیری شعله پلوپز، وزن، ابعاد، ترموکوپل، قیمت و سایر ویژگیهای آن دقت نمایید. با پایین آمدن حرارت در فر، بخار لوله ترموستات منقبض شده و توسط شیر عبور گاز، مقدار گاز ورودی را زیاد میکند و شعله فر بیشتر میشود به این ترتیب حرارت داخل فر با کم و زیاد شدن شعله مشعل آن توسط ترموستات در حد تنظیم شدهای ثابت نگهداشته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید