مقایسه انواع فر گاز + مزایا و معایب هر کدام – ویرگول

بهترین مارک اجاق گاز چیست؟ بهترین اجاق گاز خارجی کدام است؟ در صورتی که آشپزخانه شما فضای کافی برای اجاق گاز مبله ندارد شما میتوانید از اجاق گاز صفحه ای که روی قسمت کابینت نصب میشود استفاده نمایید. اجاق گازها به همان اندازه که مفید هستند در صورت استفاده غیر اصولی می توانند مضر بوده و صدمات جبران ناپذیری را به افراد وارد نمایند، از این رو بعد از خرید یکی از آنها مانند اجاق گاز مرکب سه شعله با گریل و فر حتماً از متخصصان امر و نمایندگی های مجاز آن بخواهید تا تمامی مراحل نصب را برای شما انجام داده و تنظیمات مناسب را بر روی آن اعمال نمایند، طبق استانداردهای موجود فاصله ۵۳-۳۱ سانتی متری اجاق از شیرگاز فاصله مطلوب بوده و اتصالات نقش کلیدی در این مهم را ایفا می کنند که فرسودگی و عدم کارایی در آنها می تواند خطرات جانی و مالی فراوانی را برای افراد ایجادنماید.

در صورتی که احتمال میدهید علت دود زدن فر اجاق گاز این مورد است، لازم است فر را روشن کنید و سپس ۱۵ تا ۲۰ دقیقه منتظر بمانید تا ببینید که المنت حرارتی به اندازه کافی سرخ میشود یا نه. اگر هر یک از قطعات دچار مشکل شود میتواند سبب اختلال در کل سیستم اجاق گاز و صرف هزینههای اضافی شود. در غیر اینصورت هیچ احتیاجی به صرف هزینه اضافی نیست و یک گاز با ۳ شعله متوسط برای شما کافی است. همان طور که گفته شد در اجاقهای جدید مشگل تنظیم گاز مشعل به ندرت اتفاق میافتد و احتیاجی به تنظیم مخلوط هوا و گاز نیست ولی در صورت مناسب نبودن شعله مشعل، مشکل میتواند از گرفتگی سوراخ نازل و یا گشاد شدن آن باشد که نازل را تمیز یا تعویض میکنیم. ترموکوپل Thermocouple که وظیفهی قطع جریان گاز در صورت خاموش شدن شعله را به عهده دارد؛ نازل که نوعی الیاژ برنج است و مخلوط هوا و گاز را وارد لولههای رابط میکند؛ پیلوت یا شمعک که باید همیشه به رنگ آبی باشد؛ ترموستات، درجهی تنظیم حرارت، جوجهگردان، ساعت یا تایمر، عایق، محفظهی هوا وگاز، و مشعل و البته صفحهی تنظیمات دیجیتال که در بعضی از فرها وجود دارد.

پیلوت یا شمعک نقش جرقه زن را در اجاق گاز به عهده دارد. برای این کار می توانید از یک متخصص حرفه ای تعمیر اجاق گاز کمک بگیرید. این مدل اجاق برای یک خانه متوسط تا پرجمعیت بسیار مناسب است. برای جلوگیری از بروز این مشکل هر چند وقت یکبار از تهویه مناسب فر مطمئن شوید. نام این اجاق، اجاق لوکاتی است. لیکن یکی از مشکلاتی که در مورد استفاده از اجاق گازهای رومیزی ، می توان به آن اشاره کرد، این مساله است که این اجاق گازها قابل جابه جایی نیستند و گزینه ی مناسبی برای افراد اجاره نشین نمی باشند. هنگامی که دمای دستگاه از حد مشخصی بالا رود ترموستات به طور اتوماتیک دستور خاموشی فر را صادر می کند. این فن ها باعث گردش هوای گرم در اطراف حفره ی فر می شوند و به پخت سریع غذا کمک می کند. قطعات زیادی در فر اجاق گاز وجود دارند که خرابی آنها می تواند منجر به بروز این ایراد شده و مانع از کارکرد صحیح دستگاه شما شوند.

مسدودی مشعل مانع از خروج گاز می شود. زمانی که صفحه فر اجاق گاز را از دستگاه خارج می کنید و دوباره روی آن قرار می دهید، ممکن است آن را به درستی در جای خود قرار ندهید و یا آن را چفت نکرده باشید. معیوب بودن پیلوت از علت خاموش شدن فر اجاق گاز است. صداهای عجیب و غریب در هنگام خاموش کردن اجاق گاز می تواند به علت کثیف بودن فن خنک کننده باشد. در این مقاله شما را با رایج ترین دلایل ایجاد سر و صدا در فر اجاق گاز آشنا کردیم، و توضیح دادیم که چگونه می توانید این مشکل را برطرف کنید. ایجاد سر و صدا در فر اجاق گاز یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است شما را نگران کند. همچنین اگر اجاق گازتان نیاز به تعمیر دارد نگران نباشید. رعایت نکات ایمنی در تعمیر آن از ملزومات است. قطر سوراخ نازلها (اوریفیس) و فاصله آنها از لولههای رابط حساب شده است و تقریبا احتیاجی به تنظیم و تعمیر ندارند ولی در اجاقهای قدیمی در ابتدای لولههای رابط محفظهای با درب متحرک وجود دارد که به توسط باز و بستن درب (صفحه) میتوان مقدار درصد هوا در مخلوط گاز و هوا را تنظیم نموده تا شعله مناسبی را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید