مقایسه انواع فر گاز + مزایا و معایب هر کدام – ویرگول

در مدل ساده به دلیل براق بودن و سطح صیقلی، احتمال ایجاد خراش زیاد است اما مدل آژدار به دلیل سطح ناهموار در برابر خراش مقاوم است اما پاک کردن لک روغن از آن مشکل است. برخی اجاق گازها قابلیت کنترل گرمایی بخش بالایی اجاق گاز را دارند و بهاینترتیب از احتمال آتشسوزی جلوگیری به عمل میآورند. اجاق گاز دوفر مدل دیگری از اجاق گازهای فردار است. اجاق گازهای الکتریکی جدید قیمت بالاتری دارند. قیمت مدلهای پیشرفته فر برقی بالاتر از فر گازی است. اجاق گاز هم مانند وسایل الکترونیکی یا برقی دیگر منزلتان مانند یخچال و تلویزیون قرار است برای مدتی طولانی با شما بماند. بهطورکلی، اجاق گاز باید با نیازهای شما برای پختوپز متناسب باشد. اجاق گاز فردار یکی از انواع وسایل پختوپز است. اما اگر فکر می کنید جریان گاز کم شده است حتما از یک فرد حرفه ای بخواهید موضوع را بررسی کند. دستگاه خود را روشن کنید و گیره کروکودیلی را در سمتی که مولتی متر به ترموکوبل متصل است قرار دهید.

این قطعه یک سمت آن به ورودی جریان گاز و سمت دیگر آن به فندک شعله متصل است. اگر به هر دلیلی شعله اجاق گاز خاموش شود (مثلا در اثر باد یا سرریز شدن غذا)، ترموکوپل خودبهخود سبب قطع جریان گاز میشود و بهاینترتیب از خطر انتشار گاز در فضای آشپزخانه و آتشسوزی جلوگیری به عمل میآورد. در واقع در ایمنی گاز نقش دارد و زمانی که شعله به هر دلیلی قطع یا خاموش شود جریان گاز را قطع میکند. با این که هر سه تست ذکر شده کاربردی هستند، تست جریان بسته به شکل واضح نشان خواهد داد که آیا ترموکوبل به خوبی کار می کند یا خیر. برای تغییر مقدار هوا، پیچ تنظیمکننده مخلوط هوا را شل کنید و صفحه مخلوطکن را تغییر دهید تا اندازه سوراخهای محفظه مخلوطکن تغییر کند و هوای بیشتر یا کمتری وارد محفظه شود. یک فندک یا منبع دیگر از شعله را روشن کنید و آن را در سمت مقابل ترموکوبل نگه دارید. امروزه بسیاری از اجاق گازها قفل کودک دارند یا دارای تجهیزاتی برای جلوگیری از دسترسی کودک به گاز و فر هستند. فقط دقت کنید که این مدلها جاگیر و قدیمی هستند و امروزه گازهای رومیزی در انواع مدلها جای آن را گرفتهاند.

اگر شعله خیلی کوتاه باشد و یا به راحتی خاموش شود، قاب یا محافظ پیلوت را بیرون بکشید و سوراخ آن را به آهستگی و با دقت بوسیله یک میله نازک تمیز کنید. بااینحال نگهداری و تمیز نگه داشتن این اجاق گازهای ظریف و زیبا دشوارتر است. اجاق گازهای ایستاده (مبله) از پرفروشترین و متداولترین نوع اجاق میباشند. برخی دیگر طوری هستند که حتی اگر اجاق گاز را از محل اصلیاش حرکت بدهید، باطل میشوند. برخی وارانتیها تا مدتهای طولانی اجاق گاز را پوشش میدهند. خراب بودن تایمر میتواند از علت خاموش شدن فر اجاق گاز باشد. زمانی که فر به دمای مشخصی رسید و فضای درون آن گرم شد از مقدار قدرت شعله کم میشود تا دما ثابت بماند اما با معیوب بودن ترموکوپل این قطعه سرد شده و شعله خاموش میشود. برای تست ترموکوپل ابتدا یکی از شعلههای گاز را روشن و بعد با یک بادبزن خاموش کنید. در نهایت از بین آنها برندی را انتخاب کنید که علاوهبر ماندگاری بیشتر، محصولی بادوام، مقرونبهصرفه و ایمن با رعایت استانداردهای مورد نیاز به شما ارائه دهد.

تعمیرکاران و تکنسین های حرفه ای و ماهر پین ورک با رعایت ملاحظات ایمنی در خدمت شما هستند. یکی از موارد مهم دیگر در خرید اجاق گاز کنترل گرمایی است. در این مطلب به بررسی مهم ترین دلایلی که باعث روشن نشدن فر در اجاق گاز می شود می پردازیم، با ما همراه باشید. اجاق گاز یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه است و در هر خانهای حداقل یکبار در روز از آن استفاده میکنند، بههمیندلیل خرید اجاق گاز مناسب و در عینحال شیک، اهمیت زیادی دارد. اگر لوازم خانگی شما ترموکوپل داشته باشند، ممکن است برای رفع مشکل روشن نماندن شعله فر اجاق گاز نیاز باشد که خرابی ترموکوبل برگردد. این برند محبوب و قدرتمند، دومین تولیدکننده بزرگ لوازم خانگی مدرن در اروپا و پنجمین تولیدکننده بزرگ در جهان میباشد. در فرهای جدید و مدرن سنسوردما وجود دارد که در صورت خرابی قادر به اندازهگیری دما نیست در نتیجه در زمان مناسب حرارت ان کم نمیشود تا دما ثابت بماند و فر و بدنه آن به شدت داغ شده و سبب علت خاموش شدن فر اجاق گاز میشود.

دیدگاهتان را بنویسید