مقایسه انواع فر گاز + مزایا و معایب هر کدام – ویرگول

اگر فر برقی جدید تری دارید، ممکن است یک ارور در صفحه کنترل فر خود مشاهده کنید، بنابراین کتابچه راهنما را بررسی کنید تا ببینید معنی این خطا چیست. تنها نکته منفی این است که شما باید آنها را در حین ساخت و ساز یا بازسازی دوباره نصب کنید زیرا دهانه کابینت و پیشخوان باید متناسب با اجاق باشد. از آنجایی که اجاق گاز مبله با گاز طبیعی و پروپان راه اندازی میشود، هنگام پخت و پز شما با دود، بخار، بود و … خوشبختانه اجاق گاز مبله در طرحهای مختلف ساخته میشود. با این تقسیم بندی شما هدایت اجاق گاز امرسان را راحتتر در دست میگیرید. این محصولات در اندازههای مختلف 20، 30، 36، 48، 60 اینچ تولید میشوند و شما میتوانید با توجه به ابعاد آشپزخانه محصولی کاربردی انتخاب کنید. در نتیجه شما می توانید با توجه به سلیقه و مدل آشپزخانه خود، محصولی ایدهآل انتخاب کنید. این مدل نیز مانند مدل قبلی دارای دستگیره و ولوم های مختلفی است که امکان تنظیم حرارت فر و شعلهها را برای شما فراهم میکند. انتخاب بهترین اجاق گاز مبله موجود در بازار کار دشواری است چرا که محصولات متنوع با امکانات مختلفی در بازار وجود دارد که انتخاب را سخت میکند.

اجاق گاز یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در هر آشپزخانه ای می باشد. یکی از مهمترین مشکلات پخت غذا در فر، عدم پخت یکدست غذا و خام ماندن بخشی از غذا است. این مدل اجاقهای برقی دارای گزینههای پخت و پز از پیش تعیین شده هستند وکشوهایی مخصوص برای گرم نگه داشتن غذا دارند. این محصولات پیکربندیهایی شبیه به اجاقهای 24 اینچی دارند اما امکانات بیشتر و بهتری دارند. بعضی اجاق گازها یک شعله بسیار قویتر با حدود ۳,۵ کیلووات دارند. اجاق گازی با توزیع یکنواخت حرارت کیفیت پخت و پز را افزایش میدهد. قفسههای تعبیه شده در اجاق گاز به شما این امکان را میدهد تا به آسانی لوازم مورد نیاز خود را در آن جای دهید. حتماً شما هم دنبال بهترین برند اجاق گاز ایرانی هستید. همچنین در مقالههای دبگری به معرفی بهترین اجاق گاز رومیزی و بهترین اجاق گاز صفحه ای پرداختهایم. هر چند اجاق های گازی در میان مردم ایران پر طرفدار تر هستند چرا که هزینه گاز کمتر از برق محاسبه می شود.

اگرچه امروزه با کوچک شدن فضای آشپزخانه ها و روی آوردن مردم به زندگی مدرن، استفاده از گازهای مبله کاهش یافته و به جای آن اجاق گاز رومیزی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد، اما هنوز هم این گازها را می توان از جمله پرطرفدارترین انواع اجاق گاز در نظر گرفت. برای تعویض و تعمیر قطعات اجاق گاز توصیه میشود از افراد متخصص کمک بگیرید. معمولا خیلی کم پیش میآید کسی زودبهزود اجاق گازش را تعویض کند. این مدل از اجاق گاز مبله کمی عریضتر از مدل قبلی است، این محصول به راحتی در بین دو کابینت جای میگیرد و نمایی زیبا و شیک برای آشپزخانه ایجاد میکند. در این محصولات هم از گاز و هم از برق برای ایجاد حرارت استفاده میشود. به دلیل ایجاد گرمای مستقیم پخت و پز با این مدل اجاقها آسانتر است. بعضی از مدلها دارای یک فن برای ایجاد جریان همرفت نیز هستند. تنها چند ثانیه پس از خاموش شدن شعله، جریان خروجی گاز قطع میشود تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود. یکی دیگر از قطعاتی که بروز ایراد در آن می تواند علت خاموش شدن ناگهانی فر باشد، ترموکوپل است. این محصول همچنین دارای نشان ملی استاندارد است که تضمینی بر سلامت و کیفیت کالاست.

این مدل اجاق گاز برای افرادی که به گاز طبیعی دسترسی دارند بهترین گزینه است. زمانی که صفحه فر اجاق گاز را از دستگاه خارج می کنید و دوباره روی آن قرار می دهید، ممکن است آن را به درستی در جای خود قرار ندهید و یا آن را چفت نکرده باشید. این محصولات مجهز به قفل کنترل هستند، دارای کشوهایی برای گرم نگه داشتن غذا بوده و پاکسازی آنها نیز بسیار آسان است. برای مثال برخی از آنها برای گرم کردن غذا مناسب هستند و یا برخی دیگر برای جوشاند آب یا پختن غذا کاربرد دارند. با این حال این محصولات قیمت بالاتری نسبت به دو مدل قبلی دارند. بدین معنی که با فشار و چرخاندن هر یک از ولوم ها شعله مورد نظر روشن میشود و نیازی به فشردن دکمه مخصوص فندک مانند مدل های مشابه نیست . این مدل اجاقها دارای ویژگیهمرفت هستند که سرعت پخت و پز را با استفاده از یک فن برای گردش و افزایش انتقال گرما افزایش می دهند. تعمیر: فر را گرم کنید و یه بررسی چشمی سریع برای اینکه ببینید شعلهها و یا المنتهای حرارتی به طور کامل سرخ میشوند انجام دهید و مقاومت سنسور دمایی را بررسی کنید که آیا با افزایش دمای فر بالا میرود.

دیدگاهتان را بنویسید