فر و اجاق گاز خوب چی بخرم؟

یک جوجه گردان در میان فر قرار گرفته که جوجه را به صورت چرخشی در میآورد به این ترتیب همه قسمتها حرارت را به صورت یکسان دریافت میکنند البته فضای فر گرمای یکنواختی دارد اما این چرخش برای خوش طعم شدن بیشتر جوجه است. این «Gas Stove» ویژگیهایی نظیر فر 90 لیتری مجهز به 2 جوجهگردان، ولوم از جنس باکالیت، شبکه چدنی، ترموکوپل و ولوم چرخشی فر دارد که موجب شده این مدل به انتخابی هوشمندانه تبدیل گردد. در اﺟﺎق ﮔﺎزﻫﺎى ﻟﻮﮐﺎﺗﻰ ﺑﺮاى ﯾﮑﻰ از ﺷــﻌﻠﻪ ﻫﺎ ، ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ زﻣﺎن دﻫﻰ وﺟﻮد دارد. برای خرید آسان و مطمئن انواع فر، شما میتوانید مدل موردنظرتان را به صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی چارسو سفارش دهید. مشخص کنید، چه نوع اجاق گازی قرار است بخرید، سه نوع اجاق گاز برای انتخاب شما وجود دارد که در قسمت بالا به توضیح کامل هر کدام از آن ها پرداختیم. چنانچه فر احاق گاز به صورت کامل روشن نمی شود، یک مشکل اساسی وجود دارد. انواع فر گاز کدامند؟

البته به خاطر داشته باشید که این اجاق ها اجاق گاز ندارند و اگر به شیرینی جات و پخت کیک های خوشمزه علاقه دارید، لازم است توستر را جداگانه خریداری کنید. البته، شما بر اساس بودجهای که کنار گذاشتهاید و انتظاراتی که از محصول دارید، میتوانید بهترین را برای خود انتخاب کنید. این روند حدود ۳ ساعت طول میکشد بنایراین هیچ نقشهای برای استفاده از فر در این مدت زمان نکشید. قطعات فر ممکن است که در طول زمان شل شوند و یا از بین بروند، در آوردن و تعویض بعضی از این قطعات توسط خود شما ممکن است. فر گرم نمیشود مشکل چیست؟ گرم نگهدار (Warm) با زدن این دکمه فر از گرمای قبلی برای گرم نگه داشتن غذای پخته شده استفاده می کند. اجاق گاز ها با رشد روزافزون تکنولوژی دائما درحال تکامل و تفییر و تحول بوده اند و امروزه در بازار مدلهای پیشرفتهتر و متنوعتری از اجاقگاز را میتوانیم مشاهده کنیم و آنهای برای آشپزخانه منزلمان خریداری کنیم.

اجاق گازهای رو میزی نیز برای آشپزخانه های کوچک گزینه مناسبی است اما معمولاً از همه مدل ها گران ترند. به محض خاموش شدن ناگهانی شعله در اثر وزش باد یا سر رفتن غذا ترموکوپل به طور خودکار جریان گاز را قطع و از نشت آن در فضای آشپزخانه جلوگیری می کند. این کار را در چند دقیقه با یک المنت جدید و آچار می توانید انجام دهید. در این حالت فر گرم است و ممکن است غذا بیش از اندازه پخته شود. قبل از اینکه به این نتیجه برسید که وقت آن رسیده است با یک تعمیرکار فر تماس برقرار کنید یا یک فر جدید بخرید، باید بررسی کنید و مطمئن شوید که یکی از سه مشکل عمومی برای دستگاه فر شما پیش نیامده باشد تا شاید بتوانید خودتان آن را تعمیر کنید. چنانچه دمایی را برای فر گازی تنظیم می کنید، باید صدای ضعیف کلیک که همراه صدای جرقه زن است را بشنوید. وقتی که در فر غذایی را پختهاید فر همچنان گرم است، و فشار دادن دکمه گرم نگهدار دمای فرا به صورت آنی تا دمای مطلوب پایین نخواهد آورد. دکمه گرم کردن همان کاری که باید انجام میدهد.

آیا فر شما گرم نمی شود و پخت یکنواختی ندارد؟ در فر را برای چند ساعت قبل از پخت و پز دوباره باز بگذارید. برای جلوگیری از بروز این مشکل هر چند وقت یکبار از تهویه مناسب فر مطمئن شوید. وظیفهی ترموستات در فر اجاق گاز، جلوگیری از داغ شدن زیاد از حد فر و رسیدن آسیب به شعله ها و بدنه می باشد. جداسازی قطعات و تمیز کردن پیلوت از اقدامات موثر و تاثیرگذار در جهت رفع این مشکل به شمار می رود. راهحل: شعله پیلوت را مطابق آنچه که توضیح داده شد تنظیم نمایید. برای تنظیم ساعت، دکمه ساعت را فشار دهید، از دکمههای فلشدار یا صفحهکلید برای تنظیم ساعت درست استفاده کنید و سپس دکمه ساعت را دوباره فشار دهید. این اسم تقریباً درست است. شیشه به کار رفته در این محصولات سکوریت بوده و در برابر ضربات معمولی مقاوم است، با این حال ممکن است در صورت استفاده نا درست و یا نگهداری نامناسب، این شیشه ها نیز دچار شکستگی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید