فر و اجاق گاز خوب چی بخرم؟

بهترین اجاق گاز فردار امروز به سادگی انتخاب نمی شود. در هنگام خرید و انتخاب اجاق گازهای توکار حتما باید علاوه بر شکل ظاهری به نکات ایمنی هم توجه کنید . نکته جالب توجه در مورد اجاق گاز مبله، شعله وسطی آن است که توسط دو شیر گاز مجزا کنترل میشود. از این طریق می فهمید که چقدر باید درجه حرارت فر را تنظیم کنید. اما ماهیت کلی پخت غذا در فر به نگهداری درجه حرارت مشخص شده در یک فضای کاملا بسته، بستگی دارد. این نوع اجاق به فضای آشپزخانه شما جلوه مدرن تری می بخشد. قبل از انتخاب اجاق گاز به میزان فضایی که در آشپزخانه دارید دقت کرده و با ابعاد محصولی که مد نظرتان است تطابق دهید. تعداد طبقات، نحوه قرار گیری و یا حتی تعداد سینی ها از مواردی هستند که به هنگام خرید باید به آنها توجه کرد. همچینین قفسه ها و سینی های پخت این فرها نیز بزرگتر می باشد. نحوه چیدمان طبقات و سینی ها در داخل محفظه فر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در زمان پخت غذا بر روی شعله گاز و بخصوص در قسمت فر، زمان بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

چه امکاناتی در اجاق گاز برای شما اهمیت دارد؟ اگر چه حتی این اجاق گازهای فردار نیز هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن دستی خواهند داشت. پس الان اگر هنگام خرید گاز مبله با این نوع شعله مواجه شدید، دیگر میدانید که چه مزایایی دارد. این مدل از اسنوا، به افرادی توصیه میگردد که به دنبال بهترین اجاق گاز فردار ایرانی میباشند. برندهای سینجر (Sinjer)، هافن برگ (HOFFENBERG)، ارج خزر (arjco)، اسنوا (Snowa)، تکنوگاز (Tecnogas) از بهترین مارکهای اجاق گاز فردار ایرانی است. با این حال قیمت اجاق گاز بدون فر ساده خارجی هم دو برابر نمونه های حرفه ای تر ایرانی است. فر فضای بسته ای است که در آن امکان پخت، تفت و… این شعله ها که سه حلقه مرکزی دارند، راندمان بسیار بالایی در کاهش انتشار گاز مونو اکسید کربن دارد. این امر سبب جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش زمان پخت غذا می شود. به گزارش سرویس بازار ایسنا به نقل از فروشگاه اینترنتی زنبیل، به طور معمول آشپزخانه مکانی است که در آن غذا پخته می شود پس باید ابتدایی ترین وسیله در آشپزخانه شما از بهترین امکانات برخوردار باشد. همچنین بهتر است برای استفاده از جوجه گردان، فر دارای گنجایش بالایی باشد، مانند اجاقگاز هاردستون مدل میلتون که دارای ۲ جوجهگردان با ۸۷ لیتر گنجایش می باشد.

بهتر است بقه ها را طوری بچینید که فاصبه کیک به ابتدای فر نه خیلی کم باشد نه زیاد. اندازه اجاق گازی که میخواهید بخرید تا حد زیادی به اندازه آشپزخانه، میزان پختپز روزانه و نیز تعداد افراد خانوادهتان بستگی دارد. اما هنوز هم آشپزان حرفه ای به دنبال اجاق گاز هایی با کوره های دوست داشتنی هستند که می توانند در پخت انواع غذاها و شیرینی ها کمک کنند. مشابه اجاق گاز دوو مدل DGC-۹۶۵ که از این قابلیت در شعله های خود استفاده کرده است. با استفاده این ویژگی با فشار دادن ولوم به مدت چند ثانیه گاز روشن میشود که با این وجود دیگر نیازی به کبریت یا فندک دستی ندارید. مانند المنت گرمایی یا جرقه زن گاز، خود شما می توانید سنسور را به آسانی عوض کنید، فقط نیاز است که سنسور جدید تهیه کنید. اگر المنت به ظاهر نرمال به نظر رسید ، بعدش فر را روی پخت و پز بگذارید برای چند دقیقه و آن را خاموش کنید . در اصل قضیه تفاوتی نمیکند و هر دو کلید وظیفهی روشن کردن المنت یا شعلهی بالایی را به عهده دارند. فندک اتوماتیک نیز با چرخاندن ولوم و فشار آن به داخل عمل کرده و دیگر نیازی به استفاده از کبریت و یا فندک دستی نخواهید داشت.

فندک اتوماتیک از دیگر امکانات یک اجاق گاز می باشد که با چرخاندن ولوم ها و فشار به داخل به صورت اتوماتیک روشن می شوند و دیگر نیازی نیست که از فندک دستی استفاده کنید. تنظیم حرارت اجاق هایی که با گاز کار می کنند راحت تر است چون می توانید شعله را با چشم خود دیده و راحت تر به دمای مورد نظر برسید. بهترین اجاق گاز فردار برای منزل شما باید بر اساس چیدمان آشپزخانه و تنظیمات مورد نیاز شما انتخاب شود. با بررسی و ارزیابی تنظیمات تایمر، می توان نسبت به برطرف کردن این مشکل اقدام نمود. فر را می توان به صورت جداگانه به عنوان مایکروویو، ماکروفر و… بسته به ابعاد آشپزخانه و کابینت ها و همینطور تعداد اعضای خانواده، تعداد شعله ها را انتخاب کنید . معمولا اجاق گازهای فردار به اندازه 90 سانتی متر می باشند که در بین کابینت ها نصب می شوند. یا به صورت کشویی بوده و بین کابینت ها و بالاتر از سطح آشپزخانه قرار گیرد. اجاق پخت و پز از نظر نوع مصرف و شکل ظاهری به دو دسته برقی و گازی تقسیم می شود. اکثر اجاق های مدرن گزینه هایی مانند پخت و پز سریع یا متعادل و حالت های خود تمیز شونده و غیر نیز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید