صداهای عجیب در فر اجاق گاز – داره چاره

صفحه نمایشی کنار ولوم ها برای تنظیماتی مانند دمای فر و زمان سنج و دیگر تنظیمات تعبیه شده است ودارای کنترل لمسی است. بعضی از اجاق گازها از دستگاه های الکترونیکی برای پخت غذا و کنترل گرمایی و تنظیم حرارت مورد نیاز یا یک یا زیاد کردن شعله استفاده میکنند که در مقایسه با اجاق گازهای معمولی از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند. این اجاق گاز دارای یک فر جادار بسیار بزرگ است که هم در قسمت بالایی و هم در قسمت پایینی دارای شعله است. مجموع دماهای خوانده شده را به تعداد دفعات تقسیم کنید و ببینید که این میانگین چقدر ۱۸۰ درجه سانتیگراد نزدیک است. با این وجود جهت اطمینان، بهتر است سایر اطلاعات را نیز مشخص نمایید. در این مواقع باید نسبت به رفع مسدودی آن اقدام نمایید. در هنگام خرید اجاق گاز فردار باید دقت نمایید که این اجاق گازها سایز بزرگتری داشته و نیاز به نگهداری دقیق تری دارند.

البته برای زمانی که شما برای اولین بار یا پس از مدتها آتش آنها را روشن میکنید. برای همه ما پیش آمده که فر اجاق گاز را برای اولین بار روشن کردهایم و با دود و بوهای عجیب مواجه شدهایم. ارتقا و حفظ کیفیت محصول متناسب با نیاز بازار مدرن، مهمترین اتفاقی است که شرکتهای ایرانی تلاش قابل توجهی برای وقوع آن میکنند. حتی ممکن است مقدار قابل توجهی دود هم تولید شود. البته در مواردی که شما مدتهاست که از فر اجاق گاز استفاده نکردهایم باید در این مورد مطمئن باشید که به دلیل نشستن گرد و غبار، تار عنکبوت و سایر اجزای روی المنت به محض روشن کردن فر با بوی دود مواجه خواهید شد. البته توصیه میکنیم درصورت بلند شدن دود از فر اجاق گاز از کنار آن ساده رد نشوید، ممکن است بیتوجهی شما باعث ایجاد یک مشکل جدی شود. اگر به هر دلیلی شعله اجاق گاز خاموش شود (مثلا در اثر باد یا سرریز شدن غذا)، ترموکوپل خودبهخود سبب قطع جریان گاز میشود و بهاینترتیب از خطر انتشار گاز در فضای آشپزخانه و آتشسوزی جلوگیری به عمل میآورد. اجاق گازهای ایستاده به دلیل داشتن کنارههای مسطح انعطاف پذیر هستند و به راحتی در هر جای آشپزخانه نصب میشوند.

برای کسانی که محدودیتی در مورد فضای آشپزخانه ندارد. قطر سوراخ های اوریفیس ها ثابت است و نیازی نیست که آن ها را تنظیم نمایید، اما در برخی از مدل های قدیمی تر اجاق گاز یک محفظه با دریچه متحرک ابتدای لوله های رابط وجود دارد که میتوان با باز و بسته کردن آن درصد هوای ورودی را تنظیم نمود. این انبساط بخارها هم باعث افزایش جریان گاز میشود و در نهایت گاز به مشعلها میرسد و آنها را روشن میکند. از رخت خواب مناسب فصل استفاده کنیداز پنکه سقفی استفاده کنیدفر اجاق گاز را خاموش کنیددرز ها و شکافها را بپوشانیدلوازم خانگی را شبها روشن کنیدپنجرهها را باز کنیداز ورود نور خورشید به داخل جلوگیری کنیداز خانه خارج شویددر این فصل. به همین دلیل قبل از خرید اجاق گاز میزان بودجه برای خرید اجاق گاز را مشخص کنید. اجازه دهید که اجاق به طور کامل خنک شود، سپس قبل از استفاده مجدد از اجاق، آن را تمیز کنید.

تکنولوژی میکروسوییچ در اجاق گاز وظیفه کلید فندک در برای هر شعله را به صورت جدا فعال می کند به این صورت که پس از فشار دادن هر شیر گاز تنها فندک همان بخش روشن می شود که هم کارردی است و هم سرعت روشن شدن شعله ها بیشتر می شود. شعله زمان دار امکان خاموش شدن خودکار شعله در زمان معین را فراهم می کند. اولین نوع اجاق گاز هایی که به طور فزاینده ای مورد قبول خریداران در سراسر جهان، به ویژه در کشور ما قرار می گیرد، اجاق های گازی است که امروزه مدل های بی شماری از مارک های معروف و ناشناخته جهانی را در خود جای داده است. در عوض از ملافههای نازک و نخی سبک و پتوهای پنبهای بدون آستر که گرمای کمتری جذب میکنند و در زیر آنها هوا راحتتر جریان پیدا میکند استفاده کنید. لحافهای سنگین و پتوهای ضخیم را کنار بگذارید. اگر اجاق شما دودی را ایجاد میکند که سبب آتش سوزی شدهاست، اجاق را خاموش کنید و شعله را با یک مشت نمک خاموش کنید یا از انواع مناسب اطفای حریق استفاده کنید. پوشش معمولا میسوزد، زمانی که دستگاه برای اولین بار روشن میشود. اجاق گاز اگر به طور منظم تمیز نشود معمولا پس از مدتی گرد و غبار روی المنت را میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید