سینک ظرفشویی تک لگنه

این سینک به صورت تک لگن و دو لگن تولید شده و معمو لا عمق بیشتری نسبت به لگن سینک توکار دارد که باعث قرار گرفتن ظروف بیشتری در آن میشود. سینک دو لگن در مقایسه با سینک های تک لگن فروش بیشتری داشته ( البته کمی گران تر بوده ) ولی افرادی که تنها زندگی میکنند یا خانواده های کم جمعیت که سینک کاربرد کمتری برایشان داشته خرید سینک تک لگن پیشنهاد میشود. هر چه از زیبایی و ظاهر لوکس انواع سینک ظرفشویی با فلز مس بگوییم، باز هم کم گفتهایم. میزان استفاده شما از سینک زیاد است یا کم؟ تنوع قابل توجهی از سینک آشپزخانه روکار وجود دارد. تنوع محصولات این گروه از سینک ظرفشویی پاسخگوی نیاز اکثر مصرف کننده ها میباشد. با توجه به گستردگی تنوع سینک در بازار در مدل، کیفیت و برند به چند نکته مهم در زیر جهت انتخاب سینک کاربردی و مطلوب می پردازیم که دقت در نکات مطرح شده شما را از سردرگمی انتخاب در بازار متنوع امروز مستثنی می کند.

هر چه عمق لگن بیشتر باشد کیفیت آن هم بالاتر رفته و مقاوم تر است. یکی از نکات منفی در سینک گرانیتی این است که هنگام کار با سینک امکان سر خوردن ظروف از دست وجود داشته و ظروف چینی به دلیل سنگی بودن سینک میشکند. سینک ظرفشویی استیل از دسته سینک های مقاوم و ضد زنگ بوده که از قدیم تا به امروز در اکثر خانه ها استفاده میشود. سینکهای ظرفشویی گرانیتی، امکان شکستن بر اساس ضربهی سنگین را دارند. این کار، به مرور زمان باعث ایجاد رسوب سفیدرنگ در لگن ظرفشوییتان خواهد شد و کارتان را برای تمیزکاری سخت خواهد کرد. ایراد سینک های تک لگن عدم امکان دو کار به صورت همزمان است البته سینک های یک و نیم لگن هم موجود بوده و میتوان به جای سینک تک لگن این سینک را جایگزین کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که یک سینک باکیفیت، جلوه و درخشش خود را به زودی از دست نمیدهد. همچنین این سینک آنتی باکتریال (ذرات نانو سیلور) است و لذا مقاوم در برابر آلودگی میباشد و تغییر رنگ نمیدهد. سینک استیل در برابر حرارت تغییر شکل نداده و ذوب نمیشود ولی امکان تیره شدن آن قسمت وجود دارد.

زیرا که در معرض تغییر دمای مداوم قرار دارد و ممکن است در دراز مدت تغییر رنگ دهد. شستشوی این سینکها راحت است اما برخی مواد شیمیایی میتوانند ظاهر این نوع سینک را از بین برده و آن را لکهدار و کدر کنند. نصب این سینک آشپزخانه راحت تر از سایر مدل ها است که نزدیک کابینت و چسبیده به دیوار نصب میشود. مجموعه سینک توکار اخوان، از پرطرفدارترین و پرفروش ترین سینک های این شرکت به شمار می آیند و در بسیاری از آشپزخانه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. سینک شیشهای بسیار زیبا و مدرن است و میتوان آن را جزء انواع مجلل و فانتزی سینک به شمار آورد. سینک ظرفشویی شیشه ای با نمای مدرن یکی از ویژگی های اصلی آن به شمار میرود که جلوه ی خاص و متفاوتی به فضا میدهد. بنابراین حتما از برندهای معتبر استفاده کنید. از انواع مقاوم و بادوام استفاده کنید. از جمله متریال هایی که در ساخت سینک به کار می روند سنگ کورین، سنگ مرمر، سنگ صابون و استیل می باشند. این نوع سینک به شکل های متفاوتی از جمله منحنی یا اریب ساخته می شود و از نظر رنگ متنوع می باشد. از عیوب سینک گرانیتی می توان به عدم مقاومت در برابر مواد شیمیایی و گاهاً به جا ماندن لکه آب بر سطح آن اشاره نمود.

عیب این نوع سینک ها ، ریختن آب بر روی صفحه کابینت است. لذا کروم پس از ترکیب شدن با اکسیژن هوا اکسیدکروم را تشکیل میدهد که لایه ای روی استنلس استیل تشکیل میشود و این باعث میشود که اگر بین هوا و فلز ارتباطی وجود داشته باشد، از بین رفته لذا استیل شکل خود را حفظ کند. برای نصب سینک ظرفشویی توکار ابتدا باید محل نصب ( معمولا کابینت ) را برش داده و سینک را داخل آن قرار دهید. برای نصب سینک ظرفشویی سینی دار باید ابتدا فضای آشپزخانه را در نظر گرفت که آیا امکان نصب این سینک وجود دارد یا نه. در نتیجه حتما پیش از خرید سینک، ابتدا فضای آشپزخانه و محلی که قرار است سینک روی آن قرار بگیرد را بررسی و اندازه گیری نمایید و سپس سینک مورد نظر را انتخاب و خریداری کنید. البته در این حالت لبه های سینک روی کابینت قرار گرفته و قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید