سینک ظرفشویی تک لگنه

سینک های ظرفشویی اخوان به مرور زمان انسجام، کیفیت و شکل ظاهری خود را از دست نمی دهند. گفتنی است حتی اگر برای کامپیوتر خود از خنککنندهی مایع استفاده میکنید، همچنان باید از فن استفاده کنید تا مایع بعد از جذب گرمای تولیدی بتواند حرارت را به بیرون منتقل کند. این سینک به راحتی تمیز می شود و لکه ها و آلودگی ها جذب سینک نمیشوند. هیت سینکها نوعی مبدل حرارتی محسوب میشوند که با جذب حرارت میتوانند دمای پردازنده را کنترل کنند. حرارتی که تولید می کنند به اندازه ای کم است که می تواند به طور غیر فعال از بدنه دستگاه پخش شود. بنابراین حرارتی هم که ایجاد میکنند آنقدر پایین است که بدون نیاز به استفاده از فن و با بهرهگیری از روشهای جایگزین از بدنه خارج میشود. اما در این میان، باید به بهرهگیری اپل از چیپستهای اختصاصی مبتنی بر معماری ARM اشاره کنیم که با وجود استفاده از معماری مشابه پردازندههای موبایل، از نظر پردازشی هم توان زیادی را ارائه میدهند.

با توجه به مصرف انرژی پایین این پردازندهها، از نظر پردازشی هم در مقایسه با پردازندههای استفاده شده در کامپیوترها حرف کمتری برای گفتن دارند. سینک های ظرفشویی را میتوان هم براساس جنس و هم نوع ساختار دستهبندی کرد. گوشیها و تبلتها از نوع خاصی پردازنده بهره میبرند که گرمای زیادی را تولید نمیکنند. در برخی از انواع سینکها، لگن در سمت راست و در برخی از مدلها، لگن در سمت چپ سینک قرار دارد. این در حالی است که پردازندههای فوق میتوانند پردازشهای مختلف را بدون ایجاد حرارت قابل توجه ارائه کنند. اما باید توجه کنید که سینک های روکار به ظرافت مدل های توکار نمی باشند. اما شما با توجه به جنس کابینتها باید نوع روکار یا توکار بودن سینک را مشخص کنید. تمیز کردن سینک های روکار به راحتی سینک های توکار نیست. لکه های چربی و لکه های قطرات آب را به راحتی می توان از روی آن تمیز کرد. پردازندههای استفاده شده در کامپیوترهای دسکتاپ و لپتاپ مقدار قابل توجهی انرژی مصرف میکنند که در این میان بخش زیادی از این انرژی به گرما تبدیل میشود. بنابراین از نظر تاریخی، دستگاههای کامپیوتری جیبی در مقایسه با همتایان دسکتاپ خود از تراشههای محاسباتی قدرتمند کمتری (که همچنین انرژی الکتریکی کمتری مصرف میکنند) استفاده میکنند.

اما پردازنده ها و گرافیک ها بیشترین گرما را در یک سیستم کامپیوتری تولید می کنند. تبلت ها و گوشی های هوشمند به طور عمدی از پردازنده هایی (معمولاً به شکل سیستم روی چیپ) استفاده می کنند که به اندازه پردازنده های دسکتاپ و لپ تاپ گرما تولید نمی کنند. در حالی که اکثر دسکتاپ و لپ تاپ به فن ها متکی هستند، گوشی های هوشمند و تبلت ها اینگونه نیستند. چرا گوشی های هوشمند از فن استفاده نمی کنند؟ این ماده از قرن هفتم در کشور چین به عنوان ماده اولیه ساخت گلدان و ظروف غذا استفاده می شده است. دارو اولین عامل مسمومیت در کشور است. هر چه داروها در مدت زمان طولانیتری در محیط خانه نگهداری شود به همان میزان میتواند احتمال مسمومیت را در افراد بالا ببرد. جمعآوری داروها باید به گونه ای باشد که داروهای جامد در بسته بندی جداگانه و داروهایی مثل آمپول، یا ظروف شیشهای در بسته بندی جداگانه قرار گیرند تا نحوه تفکیک آنها برای پرسنل داروخانه زمانبر نباشد. سازمان غذا و دارو برای معدوم سازی و امحای داروهای اضافی و احتیاج به خانهتکانی دست به یک پویش با عنوان پویش ملی «دارو زباله نیست» زدهاند، در این پویش مردم می توانند داروهای اضافی خود را جمعآوری کنند.

این سینک ها همچون دیگر سینک های شرکت اخوان، دارای سیفون و زیر آب می باشند و از لگن ها عمیق، قطعات و لوازم جانبی پلاستیکی و دوام و ماندگاری بسیار، بهره می برند. یک فن ثانویه هم هواوی گرم را از سیستم به بیرون میفرستد و از سوی دیگر هوای خنک را راهی سیستم میکند. از سوی دیگر، مکبوک پرو M1 هم از همین چیپست استفاده میکند ولی به لطف استفاده از فن میتواند فشار بیشتری به چیپست وارد کند. این نوع از سینک ظرفشویی در داخل کانتر نصب می شود. بین سینک توکار و کانتر هیچ نوع برآمدگی وجود ندارد و سطح کار یکدست و کاملاً منظم دیده می شود. این نوع نصب باعث شده تا سینک توکار ظراهر زیباتر و مدرنی را در آشپزخانه به وجود آورد. بدین صورت که اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، میتوانید از سینک توکار تک لنگه استفاده کنید. پای سینک موندن و دونهدونه ظرفها رو شستن، باعث میشه کلی زمان مفید رو از دست بدین یا به جای لذت بردن از دورهمیهای خانوادگی مدام حواستون به ظرفهای کثیف باشه! اصلا از کجا باید شروع کرد؟ باید از خود پردازنده حذف شود تا اشکالی در عملکرد به وجود نیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید