سینک ظرفشویی ؛ خرید سینک روکار , توکار با قیمت مناسب

در واقع متداول ترین و رایج ترین اندازه برای طول سینک آشپزخانه بین 76 تا 83 سانتی متر است. میباشد که در سایز , تعداد لگن , عمق لگن و نوع نصب با هم متفاوت هستند و این تفاوت میتواند بسیار آشکار باشد به حدی که به طور مثال در سینک استیل از عمق لگن حدود 12 سانتی متر با ضخامت ورق 0/6 میلیمتر شروع و تا عمق 24 سانت و ضخامت ورق 1/2 میلمتری متفاوت باشد. این سینک دارای یک لگن با عمق 12 سانتی متر است که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. استحکام بالایی دارند و به راحتی با آب و صابون تمیز میشوند. سینک ظرفشویی با جنس مس نیز از تولیدات دیگر سینک های ظرفشویی است. سینک ظرفشویی استیل قیمت ارزان تری نسبت به دیگر سینک های موجود در بازار دارد. برای ساخت این نوع از سینک از سنگ های مصنوعی و طبیعی استفاده میشود که سنگ های طبیعی قیمت بالایی دارند.

این نوع سینک ها از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. هرچه ضخامت آن ها بیشتر باشد قیمت بالاتری هم دارند و با کیفیت تر هستند. این ضمانت نامه ها برای مدت زمان مشخص، کیفیت و مقاومت سینک ظرفشویی را نضمین می کنند؛ بنابراین سینک ظرفشویی برندهای معتبر دارای قیمت بیشتر نسبت به برندهای ناشناخته و غیر معتبر هستند. هرچقدر مایعات اسیدی برای مدت طولانی روی سینک باقی بماند و شسته نشوند رنگ سینک تغییر میکند. اگر لکههای اسیدی برای مدت طولانی روی آن بمانند اثر آنها باقی میماند اما به عمق نفوذ نمیکند و غالبا اثر لکهها با مواد پاک کننده از بین میرود. به دلیل این که بین شیرآب و میز کانتور فاصله ای تقریبا زیاد وجود دارد، نیازی به نصب کانتورهای ضد آب و گران قیمت نیست. معمولاً جنس کانتر را از جنس های مرغوب و ضد آب انتخاب می کنند تا به علت نزدیکی به آب و شستشوهای مکرر پوسیده نشود و از بین نرود.

تنها ایراد این جنس سینک لک شدن آن است که نظافت روزانه میتواند این مشکل را نیز حل کند. جنس این مدل سینک معمولا از سنگ کوارتز است. در واقع فضای آشپزخانه در انتخاب سینک ظرفشویی بسیار مهم است و معمولا در آشپز خانه های کوچک به دلیل فضای کم و استفاده بهینه از آن، سینک های بزرگ نصب نمی شود. سینک های ظرفشوئی با دو فاکتور اصلی جنس و نحوه نصب شناخته شده و بر این اساس دسته بندی می گردند ، در ادامه به انواع سینک ظرفشوئی می پردازیم. سینک ظرفشویی گرانیتی را با نام سینک ظرفشویی کامپوزیتی نیز می شناسند. از معایب این نوع از سینک این است که به مرور زمان تیره میشود و درخشندگی خود را از دست می دهد. باعث می شود تا زمان قابل توجهی از روز را در آشپزخانه و استفاده از سینک ظرفشویی بگذرانیم. بعد از پایان روز از باقی نماندن چربی و لکه بر روی آن مطمئن شوید. سینک توکار به لحاظ شکل ظاهری از سینک روکار زیبا تر هستش ولی از اونجایی که داخل کابینت نصب شده ممکنه آب کمی پخش شده و روی کابینت بریزه .

این روزها در کنار کیفیت و جنس بادوام سینک، زیبایی ظاهری آن نیز اهمیت زیادی پیدا کرده است. تشخیص ظاهری سینک کورین از سینک گرانیتی برای افراد غیر متخصص دشوار است. مثلا سینکی که فقط برای شست وشو ی ظروف غذاخوری مانند بشقاب و قاشق و … با این وجود برای افزایش عمر این سینک ظرفشویی بهتر است ظروف خیلی داغ را مستقیم روی آن قرار ندهیم. سینک ظرفشویی روکار را به دو صورت تک لگنه، دو لگنه و چند لگنه می توان از بازار تهیه کرد. سینک ها ظرفشویی سرامیکی را به صورت معمول در رنگ های سفید تولید می کنند. سینک ظرفشویی چدنی در رنگ های مختلف تولید میشود و افراد با سلیقه های مختلف میتوانند از این نوع سینک استفاده کنند. در صورت آسیب لایه محافظ، با ساب و پولیش میتوان آن را رفع کرد. از مهمترین مزایا سینک ظرفشویی گرانیتی میتوان به خاصیت آنتی باکتریال آن اشاره کرد. مهمترین فاکتور در انتخاب سینک ظرفشویی مناسب، جنس آن است. در این مدل از نواع سینک ظرفشویی، سینی آن از جنس سکوریت نشکن و لگن از جنس استیل است. این برندها هم دارای کیفیت و مدل های زیبا هستند و هم دارای ضمانت نامه های معتبری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید