رفع مشکل روشن نماندن شعله فر

اجاق گاز فر دار آلتون مدل X5B برای خانوادههایی است که به دنبال یک اجاق گاز مناسب و فر دار برای پخت انواع غذا و کیک و شیرینی هستند، انتخاب مناسبی خواهد بود. قیمت نقش مهمی در انتخاب اجاق گاز دارد. طراحی بسیار زیبا و منحصربهفرد آن، در کنار ظاهر محدب و قوسی شکل درب فر توجه زیادی را به خود جلب میکند. اجاق گاز طرح فر اخوان یک اجاق گاز شیک با ظاهری عامه پسند و طراحی شده با قطعات درجه یک از شرکت اخوان است. از این رو در برابر ضربه، خط و خش مقاوم خواهد بود. این اجاقگاز دارای پنج شعله تک حلقه و یک شعله سه حلقه است، از این رو برای خانوادههای پرجمعیت بسیار مناسب خواهد بود. امروزه استفاده از فر در پخت غذا و در آشپزخانه یک ضرورت میباشد زیرا آشپزی را مطبوع و راحت کرده است. در اجاق گازهای طرح فر، مسئله تحمل حرارت مطرح نیست و تنها مسئله مورد توجه، سکوریت بودن شیشه است تا در صورت شکست مجدد، شیشه خرد شده و موجب بروز آسیب جسمی در فرد نشود. جنس شیشه درب فرد این اجاقگاز کاملا مقاوم است و در برابر حرارت و تغییر دما هیچ آسیبی نمیبیند.

دارای فرد دوطبقه و قوی است. همچنین دارای لعاب آنتی باکتریال است و مانع از نفور باکتری های به فضای داخلی فر می شود. از آنجایی که اکثر اجاق و فرهای استفاده شده در ایران از گاز استفاده میکنند به لحاظ ملاحظات ایمنی، توصیه میشود که در صورت برخورد با هر مشکلی از یک تعمیرکار حرفهای دارای تخصص در زمینهی اجاق گاز و فر برای تعمیر اساسی اقدام کنید تا با خیال راحت از اجاق گاز و فرتان استفاده کنید. تنها یکی از شعلههای آن زماندار است و با استفاده از برنامه پخت خاموش و روشن میشود. بخش فر این اجاقگاز دارای برنامه کلین سیف است. با صفحه لمسی آن میتوانید علاوه بر برنامه پخت، قفل کودک و فن انتقال حرارت را فعال کنید. یک شلنگدر تمام اجاق گاز ها وجوددارد که گاز را به یک لوله که نام آن چند راهه است انتقال میدهد. چنانچه متوجه شدید که غذا زمان زیادی برای پخت نیاز دارد یا به صورت نپخته از فر خارج می شود، شاید فر به دمای مورد نظر نرسیده است که چند دلیل دارد. برای جلوگیری از بروز این مشکل هر چند وقت یکبار از تهویه مناسب فر مطمئن شوید. گرما به دمای درست نمیرسد مشکل چیست؟

اگر باز هم گرم کردن درست نبود، می توانید با یک اهم متر سنسور را بررسی کنید که آیا کار می کند. اگر آنها درست کار نکنند نیاز به تعویض دارند. برای شروع کار دکمهی تایمر را فشار دهید و با استفاده از کلیدهای بالا و پایین، زمان پخت را تنظیم کنید. دارای ۵ شعله بوده و بدنه آن از استیل نقرهای ساخته شده است. بدنه آن از استیل مقاومی ساخته شده که ضدخش است. بهتر است برای ازایش طول عمر بدنه اجاق گاز و حفط براقی آن از تمیز کننده های طبیعی مثل سرکه و جوش شیرین استفاده کنیم که هیچ گونه آثیبی به اجاق گاز ما وارد نمیکند. سیستم تثبیت کننده فشار گاز Governor جریان ورودی گاز را کنترل میکند و همیشه شعله اجاق را در وضعیت تثبیت شده نگه میدارد. رعایت نکات ایمنی در تعمیر آن از ملزومات است. اگر این عدد پایین تر از ۲۰ میلی ولت بود، باید ترموکوبل را تعویض کنید. اگر اینطور بود، آن را جابجا کنید تا تماسی نداشته باشد. اگر این طور بود، آن را جابجا کنید تا تماسی نداشته باشد. عددی که مولتی متر نشان می دهد باید بین ۲۵ تا ۳۰ باشد.

از بین این اجاق گازها برندهای اسنوا، رز گاز و سینجر گاز محصولات باکیفیت از نوع اجاق گاز ایستاده یا مبله را طراحی می کنند. هیچکس طعم لذیذ جوجه کبابی را از یاد نخواهد برد اما پخت آن هم بدون فر طعم لذیذی نخواهد داشت. این اجاق گازها 50 سانتی هستند و بعضا ممکن است، شما را با محدودیت هایی مواجه کنند و مانع از پخت غذا در ظروف خیلی بزرگ گردند. فندک اتوماتیک نیز با چرخاندن ولوم و فشار آن به داخل عمل کرده و دیگر نیازی به استفاده از کبریت و یا فندک دستی نخواهید داشت. از دیگر ویژگیهای آن میتوان به جوجهگردان، ریل تلسکوپی، فندک، فن داکتی و… در برخی مواقع، علت روشن نشدن فر گاز از نقص فنی و خراب شدن فندک دستگاه ناشی می شود. بروز نقص فنی در ترموستات، خاموش شدن گاز، زودتر از موعد مقرر را در پی دارد. کثیف بودن مشعل ها و معیوب شدن شیر کنترلی اجاق گاز، از مهم ترین دلایل کم شدن شعله فر محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید