راهنمای کامل خرید انواع سینک ظرفشویی برای آشپزخانه

برای انتخاب یک سینک ظرفشویی خوب باید به معیارهایی از قبیل نوع نصب (توکار ، روکار ، کورین) ، جنس سینک (استیل ، شیشه ای ، گرانیتی) ، ضخامت ورق (0.6 ، 0.8 ، 1 میلیمتر) ، شکل ظاهری ، ابعاد سینک ، عمق لگن ، راست لگن یا چپ لگن بودن ، حسن شهرت و خدمات پس از فروش تولید کننده ، توجه داشت. نصاب سینک زیرکار باید ماهر باشد تا از بروز این مشکلات جلوگیری شود. ازآنجا که معمولا شستشوی ظروف، سبزیجات و میوه در سینک ظرفشویی صورت میگیرد، بنابراین جهت انتخاب سینک ظرفشویی باید دقت کرد که علاوه کارآمدبودن آن، دارای زیبایی ظاهری نیز باشد. 8. سعی کنید سینکهایی بخرید که تککاربره نباشد و سبدی برای شستن میوه و سبزی در آن تعبیه شده باشد. اگر شما برای شستشوی ظروف یا میوه و سبزی لگنِ سینک را پر از آب می کنید سینک دارای سرریز لگن بخرید، در غیر اینصورت سینک با لگنِ بدون سرریز، رضایت شما را جلب خواهد کرد. از طرفی سینک استیل به دلیل همخوانی با انواع دکوراسیون ها طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده.

سینک های گرانیتی هوم ال هاوس از متریال خاصی ساخته شده اند و ظاهری بسیار شیک دارند و به همین دلیل این نوع سینک ظرفشویی لوکس و گران قیمت به نظر میرسند اما در حقیقت قیمت مناسبی دارند.سینک های گرانیتی بسته به میزان تراکمی که در آن ها به کار رفته است در برابر خراشیدگی بسیار مقاوم هستند. در ادامه به نکاتی اشاره میکنیم که این کار را برای شما آسانتر میسازد. رنگ سفید آن زیبایی خیرهکنندهای به آشپزخانه شما میدهد. یکی دیگر از انواع سینک ظرفشویی، سینک سنگ مرمر است که برای افزایش زیبایی در آشپزخانه استفاده میشود. یکی دیگر از راه هایی که برای پیدا کردن نصاب سینک ظرفشویی در برابر شما قرار دارد این است که از طریق سایت های سفارش آنلاین خدمات یک متخصص و نصاب سینک ظرفشویی را استخدام کنید. در برابر هر نوع لک و خراشی مقاوم میباشند. سینکهای ظرفشویی سرامیکی در برابر خط و خش و ضربه مقاوم هستند. سینک های کورین نسبت به استیل و سرامیک، نرمتر هستند و پس از مدتی دچار خش میشوند و زیبایی اولیه خود را از دست میدهند، بنابراین پس از مدتی نیاز به ترمیم و پولیش بوده تا سینک به حالت اولیه بازگردد. شن و ماسههای تشکیل دهنده کوارتز و ذرات رنگ در دمای بالای 1000 درجه فارنهایت کوره میشوند.

معمولا با صفحات کورین یا کوارتز استفاده میشود. در ساخت این سینکها در بیشتر موارد از گرانیت استفاده میکنند اما برخی کارخانجات از کوارتز به جای گرانیت استفاده میکنند. هرچه عمق لگن بیشتر باشد، کیفیت سینک، بالاتر خواهد بود. هرچه ضخامت بالاتر باشد، کیفیت محصول هم بهتر هست. ضخامت ورق سینک های اخوان بین ۰٫۴ تا ۱ میلی متر متغیر است. در این نوع نصب، لبه های سینک در زیر صفحه یا سنگ قرار میگیرد و بین لبه های سینک و صفحه کابینت کاملا آب بندی شده تا آب به کابینت ها نفوذ نکند. در این مدل سینکها ممکن است با مرور زمان به کنارههای سینک صدمه وارد شود و آب به کابینتها نفوذ پیدا میکند. سینک ظرفشویی روکار نسبت به مدل توکار نصب آسانتری دارند و معمولا با نواری فلزی یا چسبهای آکواریوم به کابینت وصل میشوند. این نوع سینک به شکلهای متفاوتی از جمله منحنی یا اریب ساخته میشوند. سنگها را می توان به صورت منحنی یا اریب با لبه های نرم و انحنادار برش داد. می توان گفت تمامی فعالیت های مربوط در آشپزخانه از سینک ظرفشویی شروع و در انتها و با پایان فعالیت، در آن ختم می شود. جدیدا سازندگان سینک های ظرفشویی آشپزخانه برای پوششدادن سلیقه تمامی مصرفکنندگان، هماهنگی هود و گاز شیشهای با سینک ظرفشویی و همچنین طراحی و زیبایی بیشتر آشپزخانهها سینک های ظرفشویی شیشهای را وارد بازار کردهاند.

هر قدر تراکم مواد به کار رفته در گرانیت سینک ظرفشویی بیشتر باشد خاصیت ضد خش بیشتری پیدا میکند. بر خلاف سینک روکار، سینک توکار و زیر کار کل عرض کابینت را نمی پوشانند و برای نصب آن ها نیاز به تعبیه چارچوبی در سطح پیشخوان است. سینک های توکار نوع دیگر سینک های ظرفشویی هستند که درون جایگاه مختص به سینک قرار داده می شوند و لبه های آن ها از بیرون نمایان نمی باشد. اگر در همان ابتدا یک سینک مناسب و خوب را برای منزل خود تهیه نکنید، طولی نمی کشد که مجبور به تعویض آن شوید. چون اگر جسمی سنگین بر روی این سینک ها سقوط کند امکان شکستن آنها وجود ندارد. در واقع شستشوی سبزی-میوه در سینکهای تک لگنه مشکل است لذا بعضی از تولیدکنندگان سبد شستشویی برای آنها تولید کرده اند تا که امکان شستشوی راحت تری برای کاربران فراهم کنند. البته انواع مشکی و کدر نیز برای سلایق مختلف تولید میشود. نصب این نوع کالا کمی سخت تر از انواع دیگر است و ظرافت و مهارت بالاتری را می طلبد اما نمای زیبا و مدرنی به آشپزخانه میدهد. سینک های کورین نسبت به سینک استیل و سینک سرامیک قیمت کمی بالاتری دارند. سینک اخوان عموما از ورق های استیل ضدزنگ تولید میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید