راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی مناسب – چطور

برای انتخاب سینک ها اکثرا به اندازه، تعداد لگن ها و طرح سینک توجه میکنند. به تمام ویژگیهای گفته شده برای انواع سینک ظرفشویی در هنگام انتخاب و خرید، دقت کنید. اگر خواهان این نوع از نصب برای سینک هستید باید هنگام خرید، سینک فلاش مونت را از فروشنده بخواهید. برای انتخاب در بین انواع سینک ظرفشویی، تنها باید به چند نکته ساده توجه کنید تا آشپزخانهای زیبا داشته باشید. معمولا نصب سینک ها به دو صورت توکار و روکار می باشد و در هنگام خرید باید به این نکته توجه شود. معمولا ضخامت های 16 میلیمتر به بالا، کیفیت بسیار خوبی دارند و در مقابل سنگینی ظروف و خشهای احتمالی، مقاوم هستند. همچنین از دو لگن میتوان به طور همزمان برای شستشوی ظروف یا میوه و سبزی استفاده کرد. از جمله ویژگی های قابل توجه سینک گرانیتی ، می توان به مقاومت بالا در برابر خط و خش پذیزی و خاصیت آنتی باکتریال بودن آن اشاره کرد که سلامت مصرف کنندگان را تأمین میکند.

یکی از متداول ترین دغدغه افراد در آشپزخانه، وجود لکه در سینک ظرفشویی است که البته از بی کیفیت بودن جنس آن سینک نشات می گیرد. مانند روشوییهای سرویس بهداشتی، سطح آن با لعاب سرامیک پوشیده شده است، اما احتمال خراش و خراب شدن سطح لگن وجود دارد. نحوه ی کار سیفون اتومات سینک به این صورت است که از زیرآب سیفون تا دکمه ای که روی سینک قرار میگیرد با یک سیم وصل شده است وقتی دکمه را میچرخانید یا فشار می دهید با کمک این سیم فلزی، زیرآب بسته شده و راه خروج آب مسدود می شود که میتوانید لگن را از آب پر کنید. این نوع کالا در انواع مختلفی نظیر استیل ، سنگی و شیشه ای عرضه میشود که با 1 ، 2 و 3 لگن موجودند و جلوه زیبا تری نسبت به نوع روکار داشته اما نصب سخت تری دارند. این مزایا عبارت است از : خرید امن، 7 روز ضمانت بازگشت کالا، گارانتی قیمت، گارانتی بلندمدت، خرید بدونِ واسطه، ارسال به تمام نقاط ایران، اصالت کالا و فروش بیواسطه است. برای خرید یک سینک ظرفشویی مناسب باید به معیارهایی مانند نوع نصب (توکار ، روکار ، کورین.) ، جنس سینک (استیل ، شیشه ای ، گرانیتی.) ، ضخامت ورق (0.6 ، 0.8 ، 1 میلیمتر.) ، شکل ظاهری ، ابعاد سینک ، عمق لگن ، راست لگن یا چپ لگن بودن ، حسن شهرت و خدمات پس از فروش تولید کننده ، توجه داشت.

به دلیل اینکه شستوشوی پسماند چربی و مواد غذایی و انواع آلودگیها، همگی درون سینک آشپزخانه انجام میشود، کیفیت و استاندارد بودن ابعاد آن بسیار مهم است. آسیبپذیر بودن سینکهای شیشهای در برابر ضربه، از مهمترین معایب آنها است. از آنجایی که آشپزخانه مهمترین بخش هر خانه به حساب میآید، اکثر وسایل مورد استفاده در آن بسیار مهم هستند. سینک های بی کیفیت با کذر زمان زیبایی و براقیت اولیه خود را از دست می دهند که موجب می شود تا هزینه ای را برای تعمیر یا تعویض آن ها متقبل شویم. کیفیت سینک با ضخامت ورق رابطه ی مستقیم دارد. ضخامت ورق، هرچه ضخامت بالاتر باشد، کیفیت سینک بالاتر است. هرچه تعداد لگن بیشتر باشد، بدون شک شستوشوی ظرف آسانتر خواهد بود. توجه به جنس، نحوه نصب، فرم، اندازه و برند از مواردی بود که در این مقاله به آنها اشاره شد. شیشه نمادی از زیبایی و تجمل است و در هرجایی که استفاده شود زیبایی را با خود به همراه میآورد. این مساله در سینک ها بسیار مهم است، زیرا از طریق شیر آب، به صورت مداوم در معرض رطوبت قرار دارند. پس از یخچال و اجاق گاز، سینک را میتوان از مهترین وسایل آشپزخانه به حساب آورد، زیرا تمامی کارها از پخت و پز تا پاکیزگی آشپزخانه به سینک ظرفشویی وابسته است.

برخی وسایل و اجزا جزء جدا نشدنی هر خانهای هستند. گروهی از سینک اخوان نیز، به صورت زیر صفحه ای و بدون داشتن سینی طراحی شده اند و برای استفاده در بسیاری از آشپزخانه های کوچک و برخی استودیوها و اماکن تجاری، اداری، فرهنگی هنری مناسب می باشند. سینک روکار اخوان ، از مجموعه سینک های فانتزی این شرکت می باشند و به صورت روکار، بر روی کابینت های آشپزخانه قرار می گیرند. علاوه بر این سینک ها در اندازه ها و ابعاد مختلف در بازار موجود می باشند که باید متناسب با ابعاد کابینت انتخاب شوند. سینکهای ظرفشویی دارای انواع 1 لگنه، 2 لگنه و 3 لگنه هستند که با توجه به سلیقه و نیاز خود میتوانید انتخاب کنید. تنوع رنگ این نوع سینکها، دست شما را در انتخاب باز گذاشته است. شاید برایتان پیش آمده که وارد آشپزخانهای شدید و به محض باز کردن شیر آب، از صدای زیاد برخورد آب به کف سینک استیل کلافه شدهاید و از بلندی این صدای اذیت کننده تعجب کردهاید. در مدلهای خانگی معمولاً دو لگنه تولیدشده و بعضیها به اسم سه لگنه قسمت میوه شور را نیز لگن سوم در نظر میگیرند که در بازار مصطلح است.

دیدگاهتان را بنویسید