راهنمای استفاده از فر اجاق گاز برای اولین بار – تاسیسات بدادم برس

فر اجاق گاز هم دست کمی از رفیق صمیمیتان ندارد؛ خب پس بیایید ببینیم در دلش چه خبر است و هر کدام از قطعاتش دقیقا چه کار میکنند؟ پیش از برگزیدن یک اجاق گاز، تصمیم بگیرید که کدام گونه آن برای شما پسندیده است؟ یک اجاق گاز با ظرفیت کم، کارایی لازم را در آشپزخانه شما ندارد. این اشکال در نوع اجاق گازهای صفحه ای موجودند و در طراحی آشپزخانه های امروزین به کار میروند. اجاق گازهای فردار برقی معمولا انرژی بیشتری مصرف می کنند ولی غذا را با سرعت نور می پزند. سنسورهای تنظیم دما نقش مهمی را در فر برقی شما دارند، بنابراین اگر خطایی ایجاد کند ممکن است فر برقی گاز روشن نشود. بعضی از مدلهای فر برقی قابلیت یخ زدایی دارند که شما را از خرید ماکروفر بینیاز میکند. اگر بودجه کافی برای خرید اجاق گازهای خارجی ندارید، جای هیچ نگرانی نیست. از جمله کمپانی هایی که در ساخت اجاق گاز در لیست بهترین ها قرار دارند، اجاق گاز های ایرانی اخوان، استیل البرز، داتیس، تابان، رزگاز و … همانطور که می دانید در خانه های ایرانی تعویض اجاق گاز بیش از 5 تا 10 سال به طول می انجامد.

حاصل تلاش خانم خانه دار یا آشپز می باشد. جریان انرژی برق در فر، بهدلیل تولید گرمای بیشتر، ثبات دمایی بهتری دارد و در نتیجه، حاصل پختوپز در این نوع فر بهتر خواهد بود. حالا این قطعات ریز و درشت کنار هم چگونه باعث راه اندازی فر اجاق گاز میشوند؟ در بین انواع اجاق گاز های موجود در بازار از قبیل اجاق گاز های رو میزی و اجاق های صفحه ای و اجاق گاز های طرح فر٬اجاق گاز های فردا یکی از پر کاربرد ترین اجاق های هر آشپزخانه است. برای پاسخ به سوال بهترین مارک اجاق گاز باید بگوییم که یکی از اجاق گازهای خارجی بهترین مارک است اما به دلیل افزایش قیمت دلار و گران شدن مارک های خارجی باید در نظر داشته باشیم که بهترین مارک باید از نظر قیمت نیز بهترین و به صرفه ترین قیمت را داشته باشد. برای اینکه به یک آشپز چیره دست و همه کاره تبدیل شوید، باید یک اجاق گاز فردار با ظرفیت کافی داشته باشید لغایت بتوانید پخت انواع فست فودها، شیرینی جات و کیک ها را در آن انجام دهید.

زمانسنج – تایمر (Timer) تنظیم مدت زمان پخت توسط این دکمه انجام می شود و پس از پایان پخت ، از فر صدای بوق به گوش می رسد. از مدل های جدید فر که در بازار موجود هستند، فرهای سلف کلینر یا خودشور اند. طبقات شیشه ای نشکن(سکوریت) تعبیه شده در این محصول باعث میشود که حداکثر میزان محافظت از طبقه ها صورت بگیرد و بدون هیچگونه نگرانی از شکستگی میتوانید به راحتی از یخچال خود استفاده کنید. در قسمت داخلی وجود کشوی میوه و سبزیجات ، طبقه مخصوص جاتخم مرغی و همچنین طبقات شیشه ای نشکن فضای کار آمدی در اختیار مصرف کننده قرار میدهد . کمی دشوار شده است و به سلیقه، فضای موجود و نیازهای شما و خانواده تان ارتباط دارد. برای کسانی که در خرید اجاق گاز به امنیت خود و خانواده فکر میکنند، این قابلیت بسیار کاربردی است . جدا از قیمت، عامل دیگری که در زمان خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی بی گمان نظر شما را به خویش جلب میکند طرح و رنگ اجاق است. البته با همه این تفاسیر بسیاری از افراد ترجیح می دهند از برندهای غیر ایرانی استفاده کنند. هنگامی که تایمر دچار ایراد شده باشد قابلیت ارسال دستور را ندارد و قطعات در زمانی غیر از زمان مورد نظر خاموش می شوند.

این خاصیت در سال های اخیر به سیستم اجاق گازهای هوشمند اضافه شده است و پیشه را برای افراد شاغلی که زمان زیادی را خارج از خانه هستند، راحت کرده است. همچنین وجود صفحه نمایش برای تعیین زمان و فعال کردن هشدار دهنده اتمام پخت از ویژگی های بسیار کاربردی در یک اجاق گاز است که به منظور اطلاع رسانی به کاربر طراحی شده است. شما فکر میکنید یک اجاق گاز فردار خوب چه امکانات و خاصیتهایی باید داشته باشد؟ البته، توانایی پخت غذا در این شعله ها نیز متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال می توانید از شعله های بزرگتر و گرمتر برای جوشاندن آب و آماده سازی سریع غذا (به ویژه هنگامی که وقت کمی دارید) و کوچکتر، کمتر استفاده کنید شعله های قدرتمند، وقتی می خواهید غذا به آرامی بجوشد و خوب جا بیفتد، مناسب است. اما اگر قصد خرید اجاق گاز صفحه ای یا رومیزی را دارید، باید بدانید که جنس این اجاق ها متفاوت است. اگر شما هم از افرادی هستید که برای آشپزی روزانه و معمولی به فکر خرید اجاق گاز افتاده اید، بهتر است بودجه خود را بیهوده برای خرید مدل اجاق گاز طرح فر هدر ندهید و قیمت اجاق گاز معمولی را جست و جو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید