تنظیمات فر که باید بدانید

اما یک مساله را میتوان قبول کرد، آن مساله این است که، عملا بهترین اجاق گاز فردار ایرانی از نظر عملکرد تفاوت چندانی با بهترین اجاق گاز فردار خارجی موجود در بازار ایران ندارد. زمانی که اشکالات فنی در این قطعه به وجود آید ترموکوبل حرارتی را دریافت نمی کند که آن را به بوبین منتقل کند به همین دلیل خراب شدن این قطعه می تواند مهم ترین علت خاموش شدن فر اجاق گاز باشد. در مورد خانواده های کم جمعیت اجاق گازهای دو یا سه شعله کافی است و نیازی به انواع ۵ یا ۶ شعله نیست .یکی از موارد مهم در انتخاب درست اجاق گاز توان حرارتی شعله پلوپز می باشد که مقدار آن بین ۳.۸ تا ۴ کیلو وات متغیر است. اجاق گاز فردار مبله یا صفحه ای؟ اجاق گاز مبله از یک گاز و فر تشکیل شده است. بهتر است از اجاق گاز مبله دو فر تمام استیل استفاده کنید. علاوه بر طرح های مستطیلی که در تمام اجاق گازها آن ها را می بینیم، اجاق هایی مشابه اشکال هندسی سایر نیز در اجاق گاز های توکار یا صفحه ای به چشم می خورند. جدا از تمام عواملی که گفته شد ایمنی در خرید اجاق گازنیز جزو نکاتی است که حرف اول را در اجاق ها مخصوصا اجاق های گازی می زند.

این فرها با اینکه گنجایش کمتری نسبت به دیگر فرها دارند، اما شما را از شر تمیز کردن فر بعد از هر بار استفاده رها می کند. از طرف دیگر باید بگوییم که تمیز کردن و نظافت اجاق گاز طرح فر اخوان سرامیکی نسبت به مدل های شیشه ای راحت تر است. البته مدل های شیشه ای و سرامیکی نیز به راحتی تمیز می شوند و زیبایی ویژه خویش را دارند ولی مدل های فلزی شاید به انگیزه زیبایی فوق العاده اش نسبت به دو نوع دیگر، طرفداران اکثریت را دارد. سپس ترموکوبل را به شکل عادی در جای خود قرار دهید، با این تفاوت که بخشی از آن که باید به دریچه گاز متصل باشد به آداپتور متصل است. اگر المنت به نظر سالم آمد ، لازم استکه مدار کباب پز را بررسی کنید تا ببینید مشکل از کجاست .که این به ولتاژ مستثقم نیاز دارد و باید توسط تعمیرکارانحرفه ای انجام بشود .

اجاق گازی با توزیع یکنواخت حرارت کیفیت پخت و پز را افزایش میدهد. اگر اجاق گازهای صفحه ای را برای طباخ خانه خویش برگزیدن می کنید باید به دنبال یک فر جداگانه نیز باشید. دارا بودن ویژگی های اضافی تر همانند فرهایی با قابلیت های گوناگون همانند جوجه گردان، سیستم سلف کلینر یا شستشوی خودکار، دارا بودن ترموکوبل، جنس گاز و خاصیت هایی از این دست مایه افزایش قیمت می شود. قطعات در طول زمان شل میشوند و یا از بین میروند، در آوردن و تعویض بعضیها توسط خودتان خیلی آسان است. راه حل این است که ترموکوبل تعمیر شود اما توجه داشته باشید که اگر ترموکوبل سوخته شده باشد و یا سیم های آن از هم جدا شده باشد باید سریعا آن را تعویض کنید زیرا تعمیر اجاق گاز هیچ فایده ای نخواهد داشت. به علاوه از اجاق هایی بهرهگیری کنید که علاوه بر داشتن ایمنی بالا ناچار به تعویض قطعات در درازا دراز مدت نباشید. چرا که درهای شیشه ای علاوه بر این که به راحتی شسته می شوند، می توانید مراحل پخت خوراک را نیز در آن ببینید. هنگام خرید اجاق گازهای حائز فر و یا فرهایی که به شکل جداگانه خریداری می نماییم رهنمود می نماییم آن هایی را گزینش کنید که دارای در شیشه ای هستند.

زیرا در صورت خاموش شدن شعله ” وزش باد یا سر رفتن غذا ” اقدام به قطع کردن جریان گاز می کند و از انتشار گاز در محل جلوگیری خواهد کرد. این گونه از اجاق ها عموما بر روی کابینت های موجود در آشپزخانه نصب می شوند و شمار اخگر های آن ها به شما وابستگی دارد. برای دریافت خدمات تعمیرات اجاق گاز در محل نیز با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید. ناگفته نماند که گازهای رومیزی که در نهایت می توانند سه شعله داشته باشند، بیشتر برای محیط های کاری استفاده می شوند. بسیاری از اجاق گازها حائز ترموکوبل و فندک می باشند. با دانستن این موضوع، بسیاری از گزینه های روبرویتان حذف خواهد شد. با آنکه بسیاری از کسان استفاده از اجاق های گازی را که مطابق با سنت های کهنه است به اجاق های برقی ترجیح می دهند. در ردیف دوم از عقیده بها می توانیم اجاق هایی را قرار دهیم که حائز یک فر با اخگر مرکزی می باشند. این سیستم از طریق بالا بردن حرارت داخل محفظه ی فر، چربی ها را به خاکستر تبدیل می کند و پس از این کار نی توان با یک دستمال نرم مرطوب خاکستر ها را از روی دیواره و سینی داخل فر تمیز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید