تفاوت بین سینکهای موجود در برندهای ایرانی و راهنمای خرید سینک ظرفشویی

به عنوان مثال نصاب سینک ظرفشویی سرامیکی سفید و نصاب سینک ظرفشویی دو قلو می توانند یک نفر باشند و شما در هنگام استخدام متخصص لازم نیست نگران این مسئله باشید. بر همین اساس می توان آنها را در دو گروه توکار و روکار تقسیم بندی کرد که سینک های توکار داخل کابینت قرار میگیرند. میتوان در یک طرف ظرفها را شست و در طرف دیگر آن را آبکشی کرد. هرچه ضخامت آن ها بیشتر باشد قیمت بالاتری هم دارند و با کیفیت تر هستند. این کاملا طبیعی است که هر چه ورق ها ضخامت بیشتری داشته باشند، سینک در برابر ضربه و وزن سنگین ظروف مقاومت بالاتری داشته و کیفیت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در رنگ های متنوع تولید می شوند که به راحتی می توان آن را با رنگ کابینت های موجود در آشپزخانه هماهنگ کرد. بیشتر در آشپزخانههایی به سبک روستیک استفاده میشود که ظاهر آشپزخانه را جذابتر میکند و افرادی که رنگ برای آنها مهم است این گزینه را بیشتر میپسندند. از لحاظ زیبایی بسیار چشم گیر هستند و از لحاظ رنگ بندی، دارای رنگ های متنوعی هستند.

این سینک ها وزن بسیار سنگینی دارند. سینک ها در عمق های مختلفی تولید میشوند و با توجه به راحتی بیشتر برای شستشوی ظروف در سینک هایی با لگن های عمیق، اغلب خانم ها این گزینه ها را ترجیح می دهند. علاوه بر این عمق سینک ها نیز با هم متفاوت می باشند و از دیگر نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی توجه به عمق آن است. اگر لکههای اسیدی برای مدت طولانی روی آن بمانند اثر آنها باقی میماند اما به عمق نفوذ نمیکند و غالبا اثر لکهها با مواد پاک کننده از بین میرود. همان طور که میدانید مدل های متفاوتی از لحاظ جنس سینک تولید می شود و بعد از مشخص کردن اندازه سینک دلخواه وقت آن رسیده که از بین مدل های مختلف بهترین را انتخاب کنید. سینک کورین، به صورت کاملا یکپارچه به رویه کابینت متصل میشود و هیچ درزی بین این دو وجود ندارد، بنابراین از تجمع هر گونه آلودگی و جرم و باکتری جلوگیری میکند و محیطی کاملا بهداشتی را پدید میآورد. صفحه هر چهار سمت سینک را میگیرد. در این مدل هر چهار طرف سینک شما توسط کابینت احاطه می شود.

یکی از مهم ترین نکات و مواردی که لازم است در زمان انتخاب هر یک از انواع سینک اخوان به آن توجه داشت، ضخامت ورق های به کار رفته برای آنها اشاره نمود. 4. قبل از هر خرید سینک، لازم است طول، عرض و ارتفاع آن بخش از آشپزخانه که محل نصب سینک است را اندازه بگیرید. سینک های روکار عرض 60 جزو سینک های استاندارد جدید بوده و قابل نصب روی بدنه کابینت های عرض 55 و 60 سانتی متر می باشد. سینک ظرفشویی از بالا بر روی کابینت سنگی در آشپزخانه قرار می گیرد. در نوع روکار سینک روی کابینت قرار گرفته و بیشتر در مدل کابینت های قدیمی و فلزی کاربرد دارند. همچنین احتمال بروز خط و خش بر روی سنگ کوارتز تیره نیز وجود دارد. معمولا با صفحات کورین یا کوارتز استفاده میشود. روش نصب سینک روکار با توکار تفاوت چندانی ندارد. انواع شیرآلات ظرفشویی بر روی سینک روکار نصب می شوند و نه بر روی کانتر یا پیشخوان. لبه های سینک نیز بر روی کابینت قابل رؤیت است و معمولاً برجسته تر از سطح کابینت است.

سینک روکار، دارای چارچوبی است و هنگام نصب، انتهای آنها به دیوار متصل میشود، نه روی کابینت. سینک های آشپزخانه را می توان بر اساس فاکتورهای مختلف دسته بندی نمود که از مهم ترین عوامل، نحوه نصب و قرار گرفتن آنها بر روی کابینت می باشد. در حالی که سینک های توکار بعد از برش صفحه کابینت بر آن نصب می شوند. علاوه بر سینک های استیل، انواع سینک های شیشه ای و گرانیتی را می توانید از این برند خریداری کنید که زیبایی ظاهری و کیفیت آنها در سطح بسیار بالایی قرار دارد. سینک گرانیتی نه تنها از لحاظ ظاهر بلکه از نظر کیفیت نیز با انواع سینکهای استیل موجود در بازار متفاوت است. علیرغم کیفیت بالای محصولات این برند، پیشنهاد می کنیم به جنس ورق های به کار رفته برای این تجهیزات توجه داشته باشید. سنگ صابون نوعی سنگ طبیعی است که در ساخت سینک ظرفشویی به کار میرود. نسبت به سینک استیل گران قیمتتر است و به خاطر سنگ به کار رفته در آن، مقاومت و استحکام بیشتری دارد. مقاومت بسیار زیادی در برابر انواع قارچ و باکتری دارد. سینک کورین به دلیل آنکه از مواد مصنوعی تشکیل شده است مقاومت کمی در برابر خط و خش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید