تعویض درب شیشه ای اجاق گاز – تعویض شیشه اجاق گاز و بخاری

فر انواع توکار و روکار دارد. معمولا از فر اجاق برای پخت انواع نان، شیرینی، کیک، و فست فودهایی مثل پیتزا یا لازانیا استفاده میشود. علت: چنانچه فر شما برقی است، شبیه جرقه زن گاز، المنت های گرمایی ممکن است دچار شکستگی شوند یا به مرور فرسوده شوند. فر گازی مکانیسم ساده ای دارد و مانند دیگر لوازم خانگی ممکن است که دچار مشکل شود. ولی چند دلیل ساده وجود دارد که می توانید متوجه شوید چرا این اتفاق افتاده است. در برخی موارد نیز ممکن است شیشه یدکی درب اجاق گاز شما در بازار موجود نباشد، در این شرایط تیم تعمیرچی می تواند نسبت به ساخت شیشه مناسب اجاق گاز شما اقدام نماید. همچنین دانستن زمان پخت نیز بسیار مهم و ضروری است. و نکته آخر اینکه در هنگام خرید اجاق گاز فر دار حتما به نشان استاندارد، علامت تجاری، گارانتی و خدمات پس از فروش آن نیز توجه نمایید.

این اجاقگاز دارای ۲۴ ماه گارانتی و ۱۲۰ ماه خدمات پس از فروش است. اگر این طور بود، آن را جابجا کنید تا تماسی نداشته باشد. از دیگر ویژگیهای آن میتوان به شیشه سه جداره مقاوم در برابر حرارت، طبقه ریلی داخل محفظه فر، شیشه، جداشونده داخل، پایه های قابل تنظیم، فن سیرکوله داخلی محفظه فر و دارای ریل تلکسوپی اشاره کرد. از دیگر ویژگیهای این اجاقگاز میتوان به گریل و فر گاز، سیخ جوجهگردان، شیشه فر سه جداره مقاوم در برابر حرارت، طبقه های ریلی داخلی فر، شیشه جداشونده داخل، پختوپز با درب بسته اشاره کرد. جنس شیشه درب فرد این اجاقگاز کاملا مقاوم است و در برابر حرارت و تغییر دما هیچ آسیبی نمیبیند. طراحی بسیار زیبا و منحصربهفرد آن، در کنار ظاهر محدب و قوسی شکل درب فر توجه زیادی را به خود جلب میکند. مانند المنت گرمایی یا جرقه زن گاز، خود شما می توانید سنسور را به آسانی عوض کنید، فقط نیاز است که سنسور جدید تهیه کنید. این کار را در چند دقیقه با یک المنت جدید و آچار می توانید انجام دهید. تعمیر:فر را گرم کنید و یک بررسی چشمی سریع برای اینکه ببینید شعله ها و یا المنت های حرارتی به صورت کامل سرخ می شوند انجام دهید و مقاومت سنسور دمایی را بررسی کنید که آیا با افزایش دمای فر بالا می رود.

وجود مشکل در مشعل های گاز، علت اصلی بروز این ایراد قلمداد می گردد. در اثر افزایش دمای فر باز هم ترموستات اصلی فر دست به کار میشود و این بار با باز کردن یک شیر، جریان گاز را کم میکند؛ در نتیجه مشعلها کمرمقتر از قبل حرارت تولید میکنند. این انبساط بخارها هم باعث افزایش جریان گاز میشود و در نهایت گاز به مشعلها میرسد و آنها را روشن میکند. علت: چنانچه سنسور دمای درون فر چنان که مورد نیاز است کار نکند، باعث می شود که فر تا دمای دلخواه شما گرم نشود. تعمیر:برای اینکه متوجه شوید که مشکل از لوله های گاز نمی باشد، می توانید یکی از اجاق های گاز را تست کنید و ببینید که آیا گاز می آید و جرفه ها کار می کنند. به یاد داشته باشید همیشه قبل از اقدام به تعویض فیوز ، برق را قطع کرده و مطمئن شوید که آن را با فیوز مناسب تعویض می کنید. با وجود تنوعی که در بازار اجاق های گازی و برقی دیده می شود، این سوال در سال های اخیر تبدیل به یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران شده است.

این مدل اجاقگاز برند اسنوا دارای قفل کودک است. این اجاقگاز در رده Aقرار دارد. برچسب مصرف انرژی این اجاقگاز نشاندهندهی، کممصرف بودن اجاقگاز است. این اجاقگاز دارای پنج شعله تک حلقه و یک شعله سه حلقه است، از این رو برای خانوادههای پرجمعیت بسیار مناسب خواهد بود. از این رو در برابر ضربه، خط و خش مقاوم خواهد بود. تعمیر: باید مطمئن شوید دمایی با دیواره در تماس نمی باشد، که این در دقت اندازه گیری درست تاثیر می گذارد. بسیاری از مولتی متر ها می توانند استمرار و جریان را با صدای آلارم خاصی نشان دهند. در ادامه میآموزید که چگونه ترموکوبل را به کمک یک مولتی متر آزمایش کنیم؟ اگر باز هم گرم کردن درست نبود، می توانید با یک اهم متر سنسور را بررسی کنید که آیا کار می کند. به محض خاموش شدن ناگهانی شعله در اثر وزش باد یا سر رفتن غذا ترموکوپل به طور خودکار جریان گاز را قطع و از نشت آن در فضای آشپزخانه جلوگیری می کند. با روشن شدن این المنت میتوانید سطح غذا یا کیک را طلایی کنید. در این بخش به معرفی مزایا و ویژگی های هر یک از این اجاق گازها خواهیم پرداخت و نتیجه گیری و انتخاب را به شما واگذار خواهیم نمود.

دیدگاهتان را بنویسید