تعویض درب شیشه ای اجاق گاز – تعویض شیشه اجاق گاز و بخاری

درب شیشهای هم بهتر تمیز میشود و هم در حین پخت غذا میتوانید داخل فر را ببینید. حال میتوانید با بررسی همه جوانب و ویژگیهای اصلی آنها بین این مدلها، بهترین اجاق گاز فردار ایرانی را انتخاب کنید. در حین خرید بهترین اجاق گاز فردار ایرانی بهتر است همه جوانب آن را بسنجید و مورد بررسی قرار دهید. حالا باید یک آزمایش را جهت بررسی وضعیت ترموکوپل مورد استفاده قرار دهید. عموما اجاق گازهایی که دارای فندک و ترموکوپل هستند از ایمنی بیشتری برخوردازند. انتخاب مدل مناسب آشپزخانهتان، توجه به جنس بدنه خوب، توجه به مشخصات فر، توجه به تعداد شعلههای اجاق گاز و توجه به ایمنی و ترموکوپل اجاق گاز حین خرید به شما کمک میکند بهترین انتخاب را داشته باشید. تمام قسمتهایی که با حرارت در ارتباط است از سیستم ایمنی برخوردار میباشد. بعد از این مرحله باید شیشه با چسب به براکت متصل شود و در قالب مخصوص قرار داده شود تا چسب به طور کامل خشک شود. شیشه یدکی برخی از برندهای معتبر به صورت آماده در بازار موجود هستند و با مشخص کرده مدل گاز به راحتی میتوان شیشه مناسب را تعیین کرد.

در صورتی که در اجاق گاز شما نیز دستگیره بر روی شیشه نصب می شود، باید فاصله بین دو پیچ متصل کننده دستگیره را اندازه گیری کنید. در صورتی که اجاق گاز همرفت ندارید ولی علائمی مشابه با مواردی که در قسمت بالا به آن اشاره شد، مشاهده می کنید و سر و صداهایی از اجاق گاز می شنوید، ممکن است مشکل از یک فن کاملا متفاوت یعنی فن خنک کننده باشد. فر این اجاق گاز به فن کانوکشن مجهز است و مواد غذایی را با کیفیت بالایی میپزد. این فن باعث می شود که گرمای داخل اجاق خریداری شده به شکل تقریبا یکسانی توزیع شود. تنها مزیت این اجاق ها این است که بر روی خود داری فر و جوجه گردان هستند. اجاق گاز صفحه ای جدیدترین نوع اجاق می باشد، این اجاق ها به دلیل این که توکار هستند فضای کمتری اشغال می کنند، تنها بدی این اجاق ها این می باشد که دارای فر نمی باشند، و شما باید گاز و فر را به صورت جداگانه خریداری کنید.

خانم های خانه دار برای پخت هر نوع غذایی به این وسیله نیاز دارند. کارکرد و عملکرد مناسب فر در وهله نخست مستلزم تامین جریان گاز مورد نیاز دستگاه می باشد. طی ادوار مختلف تولید کنندگان اجاق گاز و لوازم خانگی آنها را مطابق با نیاز روز مشتریان خود طراحی و تولید کرده اند. این مدل همانطور که از نامش پیداست با اتصال به گاز کار میکند. این اجاقگازهای فردار، چون با گاز کار میکنند از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند. اجاقگازهای طرح فر و فردار از نظر میزان مصرف انرژی و حرارت شعلهها کاملا یکسان هستند، هیچ تفاوتی ندارند. سادهترین مدلهای گاز فردار برای آشپزخانههای کوچک و خانههای کم جمعیت کاربرد دارد. 1. از نصب اجاق در محیطهای کوچک و در بسته که امکان خارج شدن گازهای بوجود آمده از سوخت نیست، خودداری کنید. اگر قیمت اجاق گاز طرح فر ارزان نیست، می توانید به سراغ انواع گاز صفحه ای طرح فر بروید. صفحه ی نمایش برای این است که، اگر شما قصد بیرون رفتن از منزل را دارید در حالی که غذای شما بر روی اجاق است، زمان خاموش شدن شعله را بر روی صفحه ی نمایش مشخص می کنید تا در همان لحظه اجاق خاموش شود و از سوختن غذای شما جلوگیری به عمل آورد.

در این شرایط اطمینان حاصل کردن از درست انجام شدن فرآیند پرتاب جرقه الکترود به مشعل ها و ورودی گاز، میتواند در رفع این مشکل کمک شایانی نماید. اگر تمام موارد گفته شده در بالا را چک کردید و هنوز علت دود زدن فر اجاق گاز خود را پیدا نکردید، بالا بودن فشار گاز میتواند دلیل آن باشد. اگر به هر دلیلی شعله اجاق گاز خاموش شود (مثلا در اثر باد یا سرریز شدن غذا)، ترموکوپل خودبهخود سبب قطع جریان گاز میشود و بهاینترتیب از خطر انتشار گاز در فضای آشپزخانه و آتشسوزی جلوگیری به عمل میآورد. با بروز مشکل در ترموکوپل شعله فر به مدت زیادی روشن نمیماند. اگر شعله خیلی کوتاه باشد و یا به راحتی خاموش شود، قاب یا محافظ پیلوت را بیرون بکشید و سوراخ آن را به آهستگی و با دقت بوسیله یک میله نازک تمیز کنید. در واقع می توان گفت این اجاق گاز ها نسبت به سایر مدل ها ارزان تر هستند، پرتابل هستند یعنی به راحتی می توان آن ها را جابه جا کرد و برای آشپزی های معمولی استفاده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید