تعویض ترموستات فر اجاق گاز

لازم به ذکر است تمامی سر شعلههای اجاق گاز ساخت شرکت SABAF ایتالیا است. امروزه در طراحی و ساخت بیشتر اجاق گازهای فردار از پیشرفتهترین تکنولوژیها و سیستمهای مدرن استفاده میکنند. معمولا بسیاری از اجاق گازهای جدید دارای شعلهپخشکن و رویه چدنی هستند که همین سبب میشود کار تمیز کردن آنها بسیار راحتتر باشد. اجاق گازهایی که دارای شعلهپخشکن و رویه چدنی نیستند (بهخصوص تک شعلههایی که مادرهایمان از آن برای آشپختن استفاده میکنند) به مراقبت بیشتری نیاز دارند و باید حواستان باشد غذا درون محفظه شعله نریزد. در این اجاق گازها اگر غذا سرریز شود، وارد محفظه شعلهها نمیشود و فقط کافی است رویه چدنی، شعلهپخشکن و اطراف سینی گاز را تمیز کنید. بااینحال، معمولا اجاق گازها دارای شعلههایی با توان حرارتی یکسان نیستند و توان بعضی شعلهها از ۰,۸۷تا ۱,۴ کیلووات (معادل ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ BTU) است. مناسبترین برند، معمولا برندی است که اجاق گازهای متنوع متناسب با هر نیاز و هر بودجه تولید کرده باشد. اگر بودجه شما محدود است بهتر است فقط به نیازهای اساسی خود که از یک فر انتظار دارید توجه کنید. مولتی متر خود را به میلی ولت تبدیل کنید تا بتوان آزمایش جریان باز را اجرا کرد. عددی که بر روی مولتی متر نمایش داده می شود باید بین ۱۲ الی ۱۵ میلی ولت باشد.

ابتدا اجازه دهید نگاهی به برخی از مشکلات رایج که می تواند باعث روشن نشدن فر برقی شما شود، بیاندازیم. برخی اجاق گازها از بخشهای الکترونیکی برای کنترل گرمایی و تنظیم حرارت یا شعله استفاده میکنند. اجاق گازی را انتخاب کنید که کارکردن با آن راحت باشد و بتوانید بهراحتی ویژگیهای متنوع آن را تنظیم کنید. فر را قبل از استفاده با استفاده از دکمه تنظیم دما باید گرم کنید. باید به نوع فر نیز توجه کنید. البته شاید با خواندن این مقاله ترغیب شوید که اگر فر اجاق گازتان مشکلی دارد، هر چه سریعتر برای تعمیر اجاق گاز خودتان اقدام کنید و با تعمیرکار اجاق گاز یا خدمات پس از فروش آن تماس بگیرید. اگر این مراحل بدون هیچ ایرادی طی شود فر شما آماده پخت کیک خواهد بود. در فر گاز هوای داغ در کل دستگاه به صورت یکنواخت پخش میشود. در وسایل برقی فیوزها اکثراً عامل روشن نشدن دستگاه هستند و فر برقی نیز از این قاعده مستنثنی نیست. این اجاق گاز توسط برند اسنوا تولید شده و با مدل «SGC5-6112» شناخته میشود. در اثر افزایش دمای فر باز هم ترموستات اصلی فر دست به کار میشود و این بار با باز کردن یک شیر، جریان گاز را کم میکند؛ در نتیجه مشعلها کمرمقتر از قبل حرارت تولید میکنند.

این نوع از اجاق گازها در سایز کوچک تولید شده و معمولاً تعداد شعلههای آن 2 الی 5 عدد میباشد. انتخاب میزان قدرت گاز رومیزی تا حد زیادی با مصرف شما ارتباط دارد؛ اگر خوانواده پر جمعیتی دارید، مهمانهای زیادی در خانه شما رفتوآمد میکنند و برای تمام وعدهها از غذاهای گرم استفاده میکنید، مصرف بالایی دارید و به یک گاز با قدرت و تعداد شعلههای زیاد نیاز دارید. تعداد شعله در اجاق گاز های فردار متفاوت است؛ از 3 شعله گرفته تا 6 شعله. معمولا ایدهآلترین توان حرارتی برای هر شعله در اجاق گازهای خانگی ۲,۰۵ کیلووات (معادل ۷۰۰۰ BTU) است. رنگ شعله پیلوت باید آبی باشد و طول شعله پیلوت معمولا نباید از ۶ میلیمتر کمتر باشد. 5- پیچ را در جای خود سفت کنید اما میزان سفت شدن پیچ نباید زیاد باشد. دستگاه خود را روشن کنید و گیره کروکودیلی را در سمتی که مولتی متر به ترموکوبل متصل است قرار دهید. ترموکوپل که یک دستگاه مخصوص امنیت لوازم خانگی است، جریان خروجی گاز را زمانی که شعله خاموش شود قطع می کند تا از بروز آتش سوزی جلوگیری شود.

روش اول، استفاده از اجاق گازهای فردار یا همان اجاق گازهای مبله است که فر و اجاق گاز را، به گونه ای یکپارچه در اختیار شما قرار می دهد و روش دوم استفاده از اجاق گازهای رومیزی همراه با فرهای توکار می باشد که به صورت مجزا و در بخش های مختلفی از آشپزخانه نصب شده و نیاز شما را به بهترین شکل ممکن برطرف می سازند. فر انواع توکار و روکار دارد. انواع فر گاز کدامند؟ و به این صورت شیر مشعل باز شده و گاز به مشعل فر میرسد. اگر به هر دلیلی فر روشن نشد، یک دقیقه صبر کنید و بعد دوباره به سراغ ولوم شیر ترموستات بروید و همین مراحل را تکرار کنید. ترموستات در فر های اجاق گاز نقشی مانند سوپاپ ایفا میکند و در واقع امنیت فر را تا حد زیادی تامین میکند. میتوانید از وسایل ایمنی کودک هم استفاده کنید و سرپیچها را مانند تصویر بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید