اگر شما بودجه لازم برای خرید اجاق گاز دارید

اندازه اجاق گاز مورد نظر برای خرید تا حد زیادی به اندازه آشپزخانه، میزان پخت روزانه و تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد. اندازه استاندارد موجود در اکثر خانهها ۶۰ سانتی متر است، با این حال، اگر خانواده بزرگی دارید مدلهای بزرگتر ۷۰ و ۹۰ سانتی متری نیز موجود است. شما ابتدا باید بودجه خود را مشخص کنید سپس با توجه به بودجهای که دارید به دنبال برند مناسبی باشید که نیازهای شما را برطرف کند. با توجه به بودجهای که دارید یک فر از برند معتبر با ضمانت نامه خریداری کنید. راهحل: مقدار گاز را کم کنید. چنانچه فاصله بین غذا و بخش کبابپز فر کم باشد، احتمال سوختن و بلند شدن دود از فر اجاق گاز وجود خواهد داشت. هرچه توان حرارتی بالاتر رود زمان پخت غذا کاهش پیدا میکند و در نتیجه آشپزی سریع و دلچسبی را تجربه خواهید کرد. بعد از روشن شدن شعلهها باید منتظر بمانید تا فضای داخلی فر به اندازهی کافی گرم بشود تا برای پخت غذا مناسب باشد. در مواقعی، علی رغم روشن بودن فر و قرار دادن مواد غذایی برای بازه زمانی طولانی، حرارت کافی در داخل فر تولید نمی شود. از میان شرکتهای ایرانی که در حال تولید اجاق گازهای مبله هستند، برندهای سینجر (Sinjer) و اسنوا (Snowa) بهترین اجاق گازها را تولید میکنند.

بنابراین بهترین کار این است که هر چه سریعتر با یک شرکت معتبر در زمینه تعمیر لوازم آشپزخانه، جهت تعمیر اجاق گاز خود تماس بگیرید. اجاقهای سرامیکی، استیل و شیشهای هر سه متریال مناسب و بادامی هستند. جنس بدنه یا صفحه رویه در اجاقهای تک فر معمولا استیل یا شیشه است. فر با گنجایش 102 لیتر، شیشه 2 جداره فر که قابل شستشو میباشد، فن خنککننده، نظافت خودکار داخل فر و فن داخل فر که قابلیت پخت سریع و پخش حرارت یکنواخت در داخل فر و کاهش رطوبت در زمان پخت را سبب میگردد، از ویژگیهای این اجاق گاز ایستاده به شمار میآید. همچنین شعلههای صفحه سرامیکی یا چدنی، به خوبی شعله گاز را اطراف قابلمه یا ماهیتابه پخش میکنند. لازم به ذکر است تمامی سر شعلههای اجاق گاز ساخت شرکت SABAF ایتالیا است. در واقع، یک مخلوط از هوا و گازی که برای سوختن لازم است ایجاد میشود. از آنجایی که فر اجاق گاز برقی و یا گازی مانند سایر وسایل آشپزخانه ممکن است به دلیل فرسوده شدن قطعات یا استفاده نادرست و یا به هر دلیل دیگری، دچار خرابی شود. در صورتی که المنتهای حرارتی (المنت گریل و المنت پختوپز) فر دچار شکستگی و هر گونه خرابی دیگر شده باشند، احتمال بلند شدن دود از فر اجاق گاز وجود دارد.

البته این نکته را هم فراموش نکنید که در هر آشپزخانهای نمیتوان این نوع اجاقگازها را نصب کرد. اگر در آشپزخانه خود محل نصب فر توکار ندارید بهتر است از نوع روکار خریداری کنید. 2- در ناحیه قرار گیری ترموکوبل، قطعه ای که لوله ترموکوبل را در جای خود قرار می دهد را باز کنید. اگر میخواهید بدانید علت دود زدن فر اجاق گاز چیست و چگونه مشکل آن رفع میشود، با آچار باز همچنان همراه باشید. البته به خاطر داشته باشید که این اجاق ها اجاق گاز ندارند و اگر به شیرینی جات و پخت کیک های خوشمزه علاقه دارید، لازم است توستر را جداگانه خریداری کنید. یعنی شعله کبریت را به سوراخ مشعل کف فر وارد کنید. کثیف شدن مشعل ها، موجب کاهش شعله فر می شوند. و وقتی از فر استفاده نمیکنیم طبیعتا این دو مشعل هم بیکار هستند. در وسایل برقی فیوزها اکثراً عامل روشن نشدن دستگاه هستند و فر برقی نیز از این قاعده مستنثنی نیست. خوشبختانه در اکثر مواقع مشکل جدی نیست و بدون نیاز به تماس با تکنسین تعمیر اجاق گاز، به تنهایی از عهده رفع آن بر میآیید. توصیه میکنیم قبل از اولین استفاده از فر اجاق گاز، دفترچه راهنمای آن را بخوانید.

به همین منظور ما قصد داریم به راهنمای خرید و نکات مهمی که برای خرید اجاق گاز فردار و طرح فر ایرانی باید بدانید و بهترین مارک اجاق گاز فردار و طرح فر ایرانی بپردازیم باما همراه باشید. قیمت اجاق گاز دو فری تمام استیل آی فادر مدل منچستر با داشتن بهترین تجهیزات و امکانات پخت از جمله دو فر مجزا ، جوجه گردان و 6 شعله و صفحه تایمر دار دیجیتالی نسبت به برندها و مارک های مشابه خارجی بسیار مناسب است. اجاق گاز لوفرا یکی از بهترین برندهای دنیاست. کارکرد و عملکرد مناسب فر در وهله نخست مستلزم تامین جریان گاز مورد نیاز دستگاه می باشد. اولین نوع اجاق گاز هایی که به طور فزاینده ای مورد قبول خریداران در سراسر جهان، به ویژه در کشور ما قرار می گیرد، اجاق های گازی است که امروزه مدل های بی شماری از مارک های معروف و ناشناخته جهانی را در خود جای داده است.

دیدگاهتان را بنویسید