انواع سینک ظرفشویی و چگونگی انتخاب سینک – مجله اینپین

بر همین اساس می توان آنها را در دو گروه توکار و روکار تقسیم بندی کرد که سینک های توکار داخل کابینت قرار میگیرند. برخی طراحیهای آشپزخانه به گونهای است که سینک ظرفشویی باید در گوشه قرار بگیرد بنابراین طراحان سینک ظرفشویی برای این موقعیت نیز سینکهایی را طراحی و روانه بازار کردهاند که مطابق کنج یا گوشه است. سینکهای سرامیکی برای آشپزخانههایی با سبک سنتی مناسب است. سینکهای سرامیکی ظاهری زیبا، درخشنده و بسیار شفاف دارند. این سینکها در کارایی بسیار انعطاف پذیر هستند و در انواع مختلف مانند تک لگنه، دو لگنه، با سینی یا بدون سینی و با جنسهای مختلف وجود دارند. دارای نوار آب بندی PU در سینک های توکار بدون نیاز به آب بندی اضافی. به دلیل نداشتن لبه در مدل توکار، رطوبت و قطرات آب به راحتی میتوانند به سطح کابینت و روی پیشخوان وارد شوند، بنابراین خشک کردن سینک بعد از استفاده ضروری است.

جنس و مواد سازنده سینک بسیار اهمیت دارد، اینکه سینک در برابر فشار و ضربه مقاوم باشد و یا به راحتی خش و خط نیندازد و همیشه براقی و درخشان باشد به جنس آن بستگی دارد. از جمله ویژگی های این سینک ها می توان به تمیزکاری راحت و آسان و همچنین مقاومت بالا در برابر ضربه و خراش اشاره کرد. این سینکهای زیبا و البته گران قیمت زیبایی خاصی به آشپزخانه میبخشد، استحکام زیادی دارند و در برابر خوردگی نسبتا مقاوم هستند. البته به شرطی که اندازه سینک غیرمتعارف نشود و بزرگی آن با ابعاد آشپزخانه جور در بیاید. ماده بسیار محکم چدن نیز در ساخت سینک استفاده میشود. وب سایت سیلور یراق نیز یکی از کامل ترین مراجع خرید اینترنتی سینک های ظرفشویی است که می توانید انواع سینک ظرفشویی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری فرمایید. مگر اینکه تعویض سینک و هزینه آن برایتان مهم نباشد چون سینک شیشهای دوام کمتری نسبت به استیل داشته ولی قیمت آن بالاتر است. علیرغم کیفیت بالا و رعایت استانداردها در طراحی این نوع سینک، لازم است در زمان انتخاب و خرید سینک اخوان به چند نکته مهم توجه داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت و همچنین با مزایا و معایب سینک های اخوان بر اساس جنس آنان می پردازیم.

سینکی که متناسب با کانتر آشپزخانه خریداری می شود، مسلماً بهترین انتخاب خواهد بود؛ زیرا رعایت هارمونی و تناسب فاکتوری بسیار مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. انواع شیرآلات ظرفشویی بر روی سینک روکار نصب می شوند و نه بر روی کانتر یا پیشخوان. گرانیت نه تنها آلودگی و چربی مواد غذایی را بر سطح خود نگه نمی دارد بلکه به راحتی با اسفنج و کف می توان آن را تمیز نمود. یکی از فاکتور هایی که برای انتخاب سینک ظرفشویی در نظر می گیرند، راحتی نظافت سینک آشپزخانه می باشد. این سینکها عمق زیاد دارند و معمولا برای شستن ظروف بزرگ مانند قابلمه مناسب تر هستند. این نوع سینکها با ساخت کامپوزیتی از گرانیت و آکریلیک بر پایه رزین تولید می شوند. همان طور که میدانید مدل های متفاوتی از لحاظ جنس سینک تولید می شود و بعد از مشخص کردن اندازه سینک دلخواه وقت آن رسیده که از بین مدل های مختلف بهترین را انتخاب کنید. همچنین در بین انواع سینک ظرفشویی استیل میتوانید نوع مات یا براق را بنا به سلیقه انتخاب کنید.

سینک کورین، به صورت کاملا یکپارچه به رویه کابینت متصل میشود و هیچ درزی بین این دو وجود ندارد، بنابراین از تجمع هر گونه آلودگی و جرم و باکتری جلوگیری میکند و محیطی کاملا بهداشتی را پدید میآورد. مدلهای مختلفی از سینکهای ظرفشویی در بازار وجود دارد به گونهای که برای هر نوع آشپزخانهای با هر طراحی و دیزاینی و همه نوع سلیقهای مدل مورد نظر را میتوان پیدا کرد. در گذشته سینکهای ظرفشویی را از جنس استیل ضد زنگ می ساختند اما به مرور سینکهایی با متریال مدرنتر و زیباتر روانه بازار شد که هر کدام مزایا و معایبی دارد. وجود دو لگن در یک سینک امکان شستشو از یک طرف و آب کشی و خشک کردن و یا شستن میوه و سبزی را از طرف دیگر فراهم میکند. سینک ظرفشویی تک لگنه که فضای کمتری را اشغال میکند و به دو صورت روکار و توکار وجود دارد. به دلیل وجود لبه در قسمت مرز سینک و کانتر، شست و شو و تمیزکردن آب اضافی مشکل است. و شاید در بازار ایران بهترین تولیدکننده سینک استیل در ایران شرکت اخوان است و قطعاً این موضوع از نوع خم و ضخامت بالای ورق آن نیز قابلدرک است. ضخامت این سینک ها متفاوت است و انواع ضخیم آنها از مقاومت بیشتری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید