انواع سینک ظرفشویی و چگونگی انتخاب سینک – مجله اینپین

این نوع سینک همانطور یک از نامش پیداست یک لگن کوچک با سایز ۱۴ اینچ و یک لگن بزرگتر با سایز ۱۸ اینچ دارد. سینک استیل مات در مقابل خط و خش مقاومت نسبتا خوبی دارد ولی در مورد نظافت باید اشاره کنیم که اثر املاح و رسوبات آب روی سطح آن باقی میماند و برای تمیز کردن آن وقت بیشتری باید صرف کنید. سینک استیل براق به راحتی تمیز می شود و هیچ دردسری برای تمیز کردن املاح از روی سطح صاف و صیقلی آن ندارید. این نوع نصب در میان فروشندگان چندین نام دارد: فلاش مونت، کورینی و هم سطح. این سینکها قیمت مناسبی دارند و تنها با اندکی آب و صابون میتوان به سادگی آنها را تمیز کرد. انتخاب از بین این ۳ مدل سینک ظرفشویی کاملا سلیقهای است، اما هر کدام از سینکهای توکار، روکار و زیرکار مزایا و معایبی دارند و احتمالاً با دانستن آنها بتوانید انتخابی هوشمندانهتر انجام دهید. نصب این سینک ها بسیار آسان است زیرا آنها به راحتی قبل از تعویض در محل اسلاید می شوند.

در بین انواع سینک ظرفشویی استفاده از سینک استیل خیلی شایع است و مطمئنا بارها مدل های مختلف سینک استیل را مشاهده کردید. هر چه از زیبایی و ظاهر لوکس انواع سینک ظرفشویی با فلز مس بگوییم، باز هم کم گفتهایم. اما برای افرادی که سطح زنگار آن را دوست ندارند، سینک هایی مسی وجود دارد که از یک لایه محافظ بر روی سطح آن برای عدم اکسیده شدن مس استفاده شده است. رنگ روشنی دارد و زود کدر میشود. سینک استیل معمولاً از استیل خالص تولید میشود که در مقابل زنگ زدگی مقاوم است، بنابراین ظاهر این سینکها در استفاده طولانی مدت بسیار شیک و بدون خرابی و زنگزدگی باقی خواهد ماند و این مورد مزیت بسیار مهمی شمرده می شود. این مساله در سینک ها بسیار مهم است، زیرا از طریق شیر آب، به صورت مداوم در معرض رطوبت قرار دارند. به خاطر داشتن رنگ های جذاب و طراحیهای مدرن و زیبای این سینکها، طراحان دکوراسیون داخلی تمایل بیشتری برای استفاده از سینک گرانیتی در طرح های خود دارند. این عیب بزرگ باعث شد تا سر و کله سینک های گرانیتی کم کم پیدا شود که جلوتر مفصل توضیح خواهیم داد.

سینک ظرفشویی ، یکی از مهم ترین اجزای آشپز خانه است و حضور مداوم این قطعه کلیدی آشپزخانه در انواع طراحی ها و چیدمان ها از طراحی کلاسیک تا طراحی های مدرن و جدید نیز مهر تاییدی بر این حرف است. جنس سینکها از این نظر مهم است که ارتباط مستقیمی با نحوه نظافت آن دارد و برای بهداشت و سلامت خانواده اهمیت ویژهای دارد. سینکهای گرانیتی نسبت به سینک های استیل جدیدتر و طراحی مدرن تری دارد. سینک استیل ضد زنگ در مقایسه با سایر سینک ها قیمت پایین تری دارد. سینک استیل ضد خش در برابر خط و خش مقاومت خوبی دارد و ظاهر خود را برای مدت طولانی حفظ می کند و همیشه نو به نظر میرسد. برخی از سینکهای بیکیفیت، شیب خروجی آب معکوس دارند و این مساله باعث میشود، همیشه مقداری آب در لگن ظرفشویی شما باقی بماند. قطعا پر اهمیت ترین ویژگی این نوع سینک و وجه تمایز آن با سینک های روکار، جلوه ی بیشتر و زیبایی آن هاست که با ظرافت خاصی که دارند نمای زیبایی به آشپزخانه می دهند. در این مقاله می خواهیم انواع سینک ظرفشویی را از نظر جنس بررسی کنیم. سینک ظرفشویی از نظر جنس میتوانند آهنی، چینی (سفالی)، از جنس آلیاژ برنج، فایبرگلاس، استیل، گرانیتی، شیشهای، کورین، مسی و سنگ طبیعی یا زینتی باشند.

سینی و لبه های سینک توکار در سطح پیشخوان قابل مشاهده است امّا تنها گردی لگن سینک زیرکار از بالای پیشخوان دیده می شود. سینکهای توکار و زیرکار به دلیل پخش آب بر روی کابینت، به صفحه کابینت چوپی و ام دی اف آسیب میرساند و بیشتر مناسب صفحههای ضد آب است. گزینهی بعدی که در انتخاب سینک ظرفشویی باید مد نظر قرار دهید، عمق لگن سینک است. سینک دو لگنه با سایز متفاوت(۴۰/۶۰): در این نوع از سینک دو لگن آن امکان انجام دو کار مجزا را برای کاربر فراهم میکند. این روزها بیشتر طراحان مطرح در طرحهای خود از سینکهای گرانیتی به جای سینکهای استیل استفاده میکنند. از مهمترین ویژگیهای این سینک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:عمق سینک بسیار زیاد و مناسب خانوادههای پرجمعیت است. این مواد شامل استیل ضد زنگ، مس، سرامیک، چینی، گرانیت کامپوزیت و … محصول نهایی، ویژگی گرانیت را دارد اما مقاومتر ارزانتر است و نگهداری راحتی دارد. کدام مرکز خرید قیمت های بهتری دارد؟ قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی بالاتر از سینکهای ظرفشویی دیگر است. یکی دیگر از معایبی که میتوان به سینک های استیل وارد کرد این است که شما عملا حق انتخابی در رنگ نخواهید داشت. قابلیت برش به طرحهای مختلف مانند منحنی و اریب دارد، از این رو لبههای سینک تیز و آسیبرسان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید