انواع سینک ظرفشویی، کدام سینک برای خانه من مناسبه؟

درواقع نصاب، سینک ظرفشویی را با گیرههایی به قسمت انتهایی کانتر متصل میکند. در گذشته روشوییها و وانهای حمام را با سرامیک تولید میکردند. سینک ظرفشویی آشپزخانه با درنظر گرفتن متریال تولیدی، در طرحها و سبکهای مختلف نیز تولید میشود. سینک ظرفشویی از مهم ترین اجزای آشپزخانه به شمار می آید، که با توجه به استفاده روزانه و مدوام آن در معرض استهلاک قرار دارد؛ از این رو کیفیت متریال به کار رفته در ساخت آن بسیار حائز اهمیت است. سینک ظرفشویی، محلی برای شست و شوی ظروف و حتی برخی مواد غذایی می باشد، و دقت در انتخاب سینکی مقاوم با طراحی کارآمد و متریال مرغوب، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. افرادی که به دنبال سینکی بسیار شیک و مدرن هستند باید سینک ظرفشویی مرمر را انتخاب کنند. پس اگر به دنبال یک سینک ظرفشویی کوچک می گردید، ما سینک های ظرفشویی شیشه ای را به شما پیشنهاد می کنیم. اگر قصد خرید سینک گرانیتی دولگن بدون سینی قیمت مناسب را دارید کافیست یک سری به فروشگاه آنلاین و تخصصی سینک گرانیتی ایران بزنید. قیمت این مدل سینک ظرفشویی نسبت به سایر مدلها ارزانتر است. در وهله اول آنچه که بر قیمت سینک تاثیرگذار است جنس سینک است.

اما این نکته نیز حائز اهمیت است که برای افرادی که دارای قد بلندی نیستند ، کار کردن با سینک های عمیق راحت نیست. معمولا یکی از آنها برای کفمال کردن و دیگری برای آبکشی ظروف استفاده میشود. از بیشتر تجهیزات آشپزخانه در طول روز چندین بار مجبور به استفاده میشویم، اما از بعضی از آنها بیشتر از سایر استفاده میکنیم. یکی دیگر از وسایل بسیار مهم و کاربردی در آشپزخانه که در طول شبانه روز بارها مورد استفاده اعضای خانواده قرار می گیرد و یک وسیله بسیار ضروری در آشپزخانه هر منزلی می باشد سینک ظرفشویی است این وسیله یکی از نقش های اصلی را در آشپزخانه ما ایفا می کند و وجود یک سینک با کیفیت در آشپزخانه از ضروریات خانه است. سینک های استیل البرز از جنس استیل استنلس 304 با کیفیت بالا و وارداتی و در برخی مدل های سینک شیشه ای با جنس شیشه مقاوم و وارداتی می باشند. این سینک که از مرغوب ترین مواد اولیه خارجی یعنی ترکیب پودر سنگ گرانیت و رزین اکرلیک ایجاد شده، با ظاهر زیبا و جدید خود و هم چنین کیفیت بالای خود توانسته جایگاه ویژه ای در میان خریداران پیدا کند. برخی از مدل های سینک ظرفشویی در سینی خود سوراخ هایی برای خروج آب از سینی سینک دارند که آبریز سینی میگویند.

مناسب خانواده های پرجمعیت یا شستوشوی حجم زیادی از ظروف است. هر چند برندهای زیادی اقدام به طراحی و تولید سینک استیل کرده اند اما سینک استیل البرز و سینک اخوان استیلی دو نوع بسیار محبوب هستند. سینکهای ظرفشویی چند لگنه نوع دیگری از این محصول است که تولید میشود. نوع دیگری از سینک ظرفشویی آشپزخانه تولید میشود، که به دلیل قرارگیری لبه سینک روی صفحه یا پیشخوان روکار نامیده میشود. سینکها با متریالهای مختلفی ساخته میشوند که هر کدام زیبایی خاصی دارند. هر نوع سینک ظرفشویی دارای ویژگی های خاصی است که باید برای هر آشپزخانه ای مناسب با آن انتخاب شود. با ترکیب دو ماده گرانیت و کوارتز و برخی مواد دیگر که بر پایه رزین آکریلیک و پلیاستر است، یک سینک ظرفشویی بسیار مقاوم تولید میشود، که به آن سینک ظرفشویی کامپوزیتی میگویند. با توجه به مزایا و معیاب هرکدام نتیجه بگیرید کدام یک را برای آشپزخانه خود تهیه کنید. ولی این نوع سینک ظرفشویی نیز طرفداران مخصوص خود را دارند. این نوع از سینک ممکن است تنها از مواد پلیمری یا آکریلیک ساخته شده یا سنگ هم درون این مواد به کار برده شده باشد. این کار باید به نحوی انجام شود که پس از قرار گرفتن سینک در جایگاه، چسب ها در اثر فشار از سینک بیرون بزند.

سنگ مرمر، یکی دیگر از سنگهای طبیعی است که در تولید انواع سینک های ظرفشویی مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل روشن بودن رنگ سینک، پس از مدتی استفاده کدر میشود. چند کاره بودن سینک به دلیل وجود چند لگن. استفاده از گازهای صفحه شیشهای، چند سالی است که در دکوراسیون آشپزخانه رواج پیدا کرده و هود نیز هماهنگ با رنگ و جنس آن، طراحی و ساخته میشود. جنس سینک های ظرفشویی اخوان از استیل ضد خش است که البته درخشش بالا و چشم نوازی نیز دارد. استیل ضد خش اخوان زنگ نمی زند و به راحتی تمیز می شود. قیمت نسبت بالاتری نسبت به مدل استیل ضد زنگ دارد. نکته بعدی قیمت است که سینکهای استیل معمولاً ارزان تر از ظرفشوییهای شیشه و گرانیتی است. طیف گستردهای از رنگها را میتوان در ساخت سینکهای چدنی بهکار برد. در ساخت این سینکهای ظرفشویی از مادهای بسیار محکم به نام چدن استفاده شده است. سنگ ماده دیگری است که در ساخت انواع سینک های ظرفشویی از آن استفاده میشود. قابلیت استفاده همزمان از سینک برای انجام کارهای مختلف مانند شستشوی ظروف، یا میوه و سبزی به صورت همزمان. روکششده با سفال لعابی برای استحکام بیشتر و تراکم بالاتر چینی است.

دیدگاهتان را بنویسید