اندازه اجاقهای دوگانهسوز چقدر است؟

از مزایای استفاده از اجاقهای برقی زمان پخت کمتر و ایمنی بیشتر نسبت به اجاق گازی است. نحوه جای گیری سینی فر در داخل محفظه آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، اما پخت غذا یا کیک در فر به درجه حرارت مشخص شده در محفظه فر بستگی دارد که این امر باعث جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش زمان پخت می شود. امروزه عصر اجاق گاز ها از مدل های بسیار متنوعی برخوردار هستند و هر مارک و برندی از تعدادی لوازم جانبی جذاب برای محصولات خود استفاده کرده اند که باعث سردرگمی خریداران اجاق گاز شده است. استیل: مقاومت این مدل بیشتر از سایر موارد است. اگر از برندهای معتبر ایرانی و خارجی خرید کنید این اجاق گازها کیفیت بالایی دارند. همانطور که می دانید در خانه های ایرانی تعویض اجاق گاز بیش از 5 تا 10 سال به طول می انجامد. برندهای ایرانی و خارجی بسیاری در بازار وجود دارد.

امروزه بسیاری از اجاق گازها دارای قفل کودک یا وسایلی هستند که از دسترسی کودکان به گاز و فر جلوگیری می کند. دوستان توجه داشته باشید به دنبال اجاق هایی باشید که شعله های آنها در اندازه های مختلف باشد، زیرا این شعله ها دارای گرماهای مختلف هستند و بسته به اندازه آنها می توانید ظروف کوچک و بزرگی را روی آنها قرار دهید. عامل مهم دیگری که توصیه می کنیم هنگام خرید اجاق گاز مناسب و با کیفیت به آن توجه داشته باشید تعداد شعله های اجاق گاز است. به دلیل تامین سخت برخی از مدلهای خارجی در کشور، هزینه بالا و حمایت از کالاهای باکیفیت داخلی توصیه میکنیم به برندهای معتبر داخلی توجه ویژهای داشته باشید. محلول آب و سرکه گزینه مناسبی برای تمیز کردن تمام محفظه داخلی فر و درب آن است. انتخاب میزان قدرت گاز رومیزی تا حد زیادی با مصرف شما ارتباط دارد؛ اگر خوانواده پر جمعیتی دارید، مهمانهای زیادی در خانه شما رفتوآمد میکنند و برای تمام وعدهها از غذاهای گرم استفاده میکنید، مصرف بالایی دارید و به یک گاز با قدرت و تعداد شعلههای زیاد نیاز دارید. اجاق گاز یکی از مهمترین و ضروری ترین لوازم موجود در هر خانه است و معمولاً چند بار در روز مورد استفاده قرار می گیرد.

فر اجاق گازهای خانگی، یکی از قابلیتهایی است که خانمهای خانه دار اگر آشنایی کافی با آن و نحوه استفاده از آن داشته باشند میتوانند استفاده های زیادی از آن ببرند. گاهی اوقات علت دود زدن فر اجاق گاز میتواند به خاطر نحوه اشتباه تمیز کردن آن باشد. قبل از شروع کار با فر گازی، خاموش روشن کردن آن را بلد باشید و بدانید دمای فر چطور تنظیم می شود. دمای فر را فر را با چرخاندن دستگیره جلوی آن تنظیم کنید. بدین معنی که با فشار و چرخاندن هر یک از ولوم ها شعله مورد نظر روشن میشود و نیازی به فشردن دکمه مخصوص فندک مانند مدل های مشابه نیست . ترموستات عاملی است که موجب میشود دمای فر بیش از حد زیاد نشود و در صورتی که از حد دمای تعریف شده، بیش تر شود فر را خاموش میکند. با زدن این دکمه و بستن در فر، دمای فر به حدی بالا می رود که چربی ها و کثیفی های فر به حالت پودر و بخار در می آید. سپس با استفاده از یک اسفنج نرم و محلول شوینده مناسب به آرامی باقیمانده غذا و چربی را از روی المنت و قفسهها پاک کنید.

البته، توانایی پخت غذا در این شعله ها نیز متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال می توانید از شعله های بزرگتر و گرمتر برای جوشاندن آب و آماده سازی سریع غذا (به ویژه هنگامی که وقت کمی دارید) و کوچکتر، کمتر استفاده کنید شعله های قدرتمند، وقتی می خواهید غذا به آرامی بجوشد و خوب جا بیفتد، مناسب است. معمولا پیچاندن ولوم در جهت عقربه ساعت گریل بالا را روشن میکند؛ و چرخاندن در خلاف جهت عقربه ساعت مربوط به شعله پایین است. با چرخاندن این پیچ شعله کم اجاق را، کمتر و یا بیشتر میکنیم. در غیر اینصورت هیچ احتیاجی به صرف هزینه اضافی نیست و یک گاز با ۳ شعله متوسط برای شما کافی است. عامل تعیین کننده دیگر در قیمت و هزینه خرید اجاق فردار، تعداد فرها، ابعاد، ویژگیهای ظاهری و فنی است. کارکرد این نوع اجاق گازها بسیار آسانتر از محصولات برقی آنها است و به دلیل هزینه کمتری که در مصرف گاز در ایران وجود دارد، کاملاً سودآور محسوب می شوند. از دماسنج برای چک کردن دمای فر برقی استفاده کنید. تعمیر: برای امتحان دقت فر، چیزی احتیاج دارید یک دماسنج مخصوص فر است. تعمیر: فر را گرم کنید و یه بررسی چشمی سریع برای اینکه ببینید شعلهها و یا المنتهای حرارتی به طور کامل سرخ میشوند انجام دهید و مقاومت سنسور دمایی را بررسی کنید که آیا با افزایش دمای فر بالا میرود.

دیدگاهتان را بنویسید