اجاق گاز مبله، یا گاز رومیزی همراه با فر توکار؟

6. از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید. بررسی این موارد در هنگام خرید، به شما کمک میکند تا بتوانید یک اجاق گاز خوب و باکیفیت را برای منزل یا محل کار خود خریداری نمایید. این سیستم ها امروزه با عناوین مختلفی مانند خود تمیز کن پیرولیتیک یا کاتالیزوری در بازار وجود دارند که اساس کار همه آن ها همان از بین بردن رسوبات مواد غذایی با استفاده از حرارت بسیار بالا است. اگر المنت کباب پز کار نکند ، اول باید یک نگاهی به آن بیاندازید تا ببینید که المنت از هم جدا شده یا خیر . علاوه بر آن، شیشه داخلی بعضی از فرها دارای در جدا شونده هستند که پس از پخت غذای چرب میتوانید آن را جدا و تمیز کنید. تکنولوژی میکروسوییچ در اجاق گاز وظیفه کلید فندک در برای هر شعله را به صورت جدا فعال می کند به این صورت که پس از فشار دادن هر شیر گاز تنها فندک همان بخش روشن می شود که هم کارردی است و هم سرعت روشن شدن شعله ها بیشتر می شود. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم به یکی از سوالات متداول یعنی ” فر و اجاق گاز خوب چی بخرم؟ ” جواب دهیم.

در مدل های قدیمی تر شاهد این بودیم که با استفاده از ولوم های دستی به صورت مکانیکی میتوانستیم میزان راحت و زمان پخت را تنظیم کنیم. با استفاده از این تایمر ها به شکل بسیار بهتری میتوان بر روی پخت کنترل داشت. همین امر باعث میشود که قیمت بالاتری نسبت به گازهایی که سرشعله ایرانی دارند ،داشته باشند. یکی از فاکتورهای مهم خرید اجاق گاز ، جنس سرشعله آن میباشد .از سرشعله برای پخش شعله استفاده میشود و همچنین برای جلوگیری از برگشت شعله به لوله گاز نیز کاربرد دارند . بد نیست این نکات را نیز در نظر بگیرید ! اشکال در این قطعه میتواند ار علت خاموش شدن فر اجاق گاز باشد. آخرین دلیلی که برای علت خاموش شدن فر اجاق گاز قصد داریم آن را بررسی کنیم، مربوط به داغ کردن دستگاه است. چرا که، مدلهای اجاق گاز فردار ایرانی هر یک ویژگیهای خاص خود را دارند، یکی از نظر اتصالات و سرعت گرم شدن فر ممتاز است. اولین قطعه آن دری شیشه ای میباشد که برای جلوگیری از کثیف شدن گاز (هنگامی که از آن استفاده ای نمیشود) ، تعبیه شده است . اجاق گاز رومیزی اخوان که همراه با فر توکار در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند، از نمای ظاهری شیک تر و لوکس تری بهره مندند و فضای داخلی آشپزخانه را، بسیار زیباتر می کنند.

در هر صورت ، معمولا اجاق گازها دارای شعلههایی با توان حرارتی برابر نیستند و توان بعضی شعلهها از ۰,۸۷تا ۱,۴ کیلووات (معادل ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ BTU) است. شعله سه حلقه که در بعضی از مدلهای اجاق گاز فر دار وجود دارد، با عث میشود که حرارت بصورت یکنواختی به ظرف غذا تابیده شود که این امر فرایند پخت غذا را بهبود میدهد. خوشبختانه اجاق گاز فردار در انواع مدلهای مختلف تولید میشود و تمام سلیقهها و نیازهای افراد را پوشش میدهد. این محصولات به جای تولید گرما از فناوریهای مغناطیسی برای تولید انرژی استفاده میکنند. در این شیرها در وسط محور چرخش شیر سوراخی وجود دارد و در آن پیچ قابل تنظیمی است که دسترسی به آن با پیچ گوشتی باریکی امکانپذیر است. پس از اینکه دیواره فر کاملا از آلودگی پاک شد، با دستمالی مرطوب خاکسترهایی که در زیر فر قرار دارد را به راحتی پاک میکنیم. در هنگام خرید گاز مبله به نوع فندک آن دقت کنید.

در هنگام خرید گاز مبله به جنس بدنه آن دقت کنید. پس در هنگام خرید اجاق گاز مبله، شبکهای را انتخاب کنید که از جنس چدن باشد. 2. اجاق را در مسیر وزش باد نصب نکنید. برای کسانی که محدودیتی در مورد فضای آشپزخانه ندارد. همانطور که گازهای معمولی فردار با درهای بزرگ، فضای بهنسبت بزرگی را به خود اختصاص میدهند، اجاقهای دوگانهسوز هم به همین شکل خواهند بود. با استفاده این ویژگی با فشار دادن ولوم به مدت چند ثانیه گاز روشن میشود که با این وجود دیگر نیازی به کبریت یا فندک دستی ندارید. این ویژگی به فر این قابلیت را میدهد که بطور اتوماتیک آلودگی های فر را از بین ببرد. با استفاده ریل تلسکوپی دیگر لازم نیست برای بیرون آوردن غذا دست خود را به طور کامل درون فر ببرید. به طور کلی دو نوع اجاق برقی و گاری وجود دارد. اما در بعضی از مدلهای اجاق گاز فر دار درهای شیشه ای فر به شکل منحنی است که حالت ارگونومیک خاصی به اجاق گاز و وسایل اطراف آن میبخشد و همچنین دید بهتری هنگام پخت خواهیم داشت . اگر هنگام خرید اجاق گاز مبله (اجاق گاز فر دار)با ویژگی سیخ جوجه گردان مواجه شدید ، بهتر است بدانید که در بازار در بیشتر مدلهای خود دارای سیخ جوجه گردان میباشند .

دیدگاهتان را بنویسید