آموزش روشن کردن فر اجاق گاز

همانطور که فیوز یکی از اجزای اجاق گاز برقی استف بسیاری از فرهای برقی، دارای فیوز داخلی هستند و به دلایل زیادی مانند مشکل سیم کشی یا مشکل بزرگتری در برق خانه ممکن است باد کنند. با پیشرفت صنایع لوازم خانگی و توسعه محصولات خانه و آشپزخانه، اجاق گاز هم از سایر لوازم مانند یخچال، کولر و ماشین لباسشویی جا نماند. به همین خاطر، اگر شما فضای زیادی در آشپزخانه خود دارید، با خرید بهترین اجاق گاز فردار از مزایای خوب آن بهرهمند خواهید شد. اما؛ با جستجوی مدلهای مختلف در بازار، قیمتهای خوبی را پیدا خواهید کرد. اجاق گاز یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در هر آشپزخانه ای می باشد. خرید فر آشپزخانه یکبار و به منظور استفاده دراز مدت انجام میشود. با توجه به سیستم اتصالات پیشرفته این محصولات، میتوان با خیال راحت با آن کار کرد. برخی از آن ها دارای فر داخلی هستند و برخی به سیستم تنظیم دما و خاموشی خودکار مجهز شده اند. همچنین، ترموستات در صورت بالا رفتن دمای فر، به صورت خودکار اقدام به خاموش کردن اجاق گاز میکند. اگر فکر می کنید مشکل از سنسور است میتوانید مقاومت آن را با مولتی متر بررسی کنید تا ببینید در دمای اتاق چقدر است .

پیش از خرید گاز رومیزی به نبودن فر در کنار آن توجه کنید، چرا که در صورت نیاز به فر در آشپزخانه خود، به یک فر توکار جدا نیز نیاز پیدا میکنید. حتی؛ بعضیها ترجیح میدهند با خرید اجاق گاز فردار دست دوم، از بهترین برندهای خارجی در آشپزخانه خود داشته باشند. اما یک مساله را میتوان قبول کرد، آن مساله این است که، عملا بهترین اجاق گاز فردار ایرانی از نظر عملکرد تفاوت چندانی با بهترین اجاق گاز فردار خارجی موجود در بازار ایران ندارد. به کمک آداپتور ترموکوبل یک تست جریان بسته را انجام دهید تا بتوان عملکرد واقعی و دقیق آن را در حین فعالیت ببینید. این برد کنترلی برای ایجاد امنیت گاز ورودی به فر و المنت کباب پز و پخت و پزدر گازهای برقی به کار می رود . با فر این اجاق گازها میتوانید لذیذترین خوراکیها را بپزید. برای این منظور با آچار مناسب مهره تنظیم کننده گاز را در جهت حرکت عقربههای ساعت بچرخانید تا جریان گاز افزایش یابد و برای کاهش دادن جریان گاز مهره مزبور را عکس حرکت عقربههای ساعت بچرخانید. ارزانترین اجاق گاز فردار در بازار هم، اکثر مزایای ذکر شده را دارد.

قبل از اینکه بخواهید تست انجام بدهید حتما برق دستگاه را قطع کنید. اگر معیوب بود ، سوئیچ را تعویض کنید . دریچه اطمینان که دریچه ورودی گاز هم نامیده می شود ، قطعه ای است که گاز وقتی جرقه زدن به یک دمایی میرسد تا گاز را مشتعل کند ،آنرا آزاد نمیکند . در بیشتر موارد، قیمت اجاق گاز فردار نسبت به مدلهای رومیزی بیشتر است. در بازار امروز کشور ما می توانید 3 مدل اصلی پیدا کنید: گازهای مبله (ایستاده)، گازهای داخلی و همچنین گازهای رومیزی. طراحی شیک و مدرن، تمیز شدن راحت و بدون دردسر، اتصالات قوی، حرارت استاندارد و مناسب و قیمت قابل قبول از جمله ویژگیهای اجاق گازهای بلانتون به حساب میآیند. در حال حاضر، تنوع انواع اجاق گاز به دقدری زیاد است که خرید بهترین اجاق گاز فردار را دشوار کردهاست. چون برعکس اجاق گاز طرح فر با خرید گاز فردار در واقع با یک تیر دو نشان زده اید، هم اجاق خریده اید و هم فر. یکی دیگر از مشخصههای یک اجاق گاز فردار خوب که در هنگام خرید باید به آن توجه شود دارا بودن طبقات فر متحرک برای سهولت در جا به جایی می باشد. مدل مبله، فضایی مانند کابینت داشت که خانوادهها میتوانستند مواد غذایی خشک را درون آن نگاهداری کنند و از آن به عنوان کابینت و کمد استفاده کنند.

سوئیچ را بیابید و ببینید کدام سیمها داغ کرده.اتصالاتی که به سوئیچ با مولتی متر وصل شده را کنترل کنید . به همین خاطر، اجاق گازهای بلانتون را میتوان یکی از بهترین مدلهای ایرانی موجود در بازار دانست. این قطعه داخل فر نزدیک به دیواره ی پشتی و بالا قرار دارد . این محصول توسط برند محبوب سینجر (Sinjer) تولید شده و دارای 2 فر برقی و گازی است. این دسته از اجاق گازها دارای جنسهای استیل، شیشهای و سرامیکی بوده و بر روی کابینت به صورت توکار نصب میگردند؛ بهطوریکه اجاق گاز به صورت یک صفحه بر روی کابینت قرار میگیرد. بر روی اجاق گازهای ایرانی، نام تولیدکنندگان مختلفی به چشم میخورد. اما در همین مدت هم فقط دو مدل اجاق گاز در بازار وجود داشت: اجاق گازهای مبله و اجاق گازهای رومیزی! در صورتی که نشتی گاز وجود نداشته باشد، غیرممکن است که اتفاق و حادثه ناگواری رخ دهد. ولی چند دلیل ساده وجود دارد که می توانید متوجه شوید چرا این اتفاق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید