آموزش روشن کردن فر اجاق گاز

گاهی اوقات مثلا قرار است برای 6 نفر پیتزا درست کنید اما محفظه فر تنها برای 3 ظرف پیتزا فضای کافی دارد؛ در این حالت میتوانید از محفظه گرم نگه دار فر استفاده کنید و هر 6 پیتزا را داغ و تازه سر سفره ببرید. البته زیبایی تنها بخشی از ویژگی مثبت این نوع از گازهاست و در باره برتری سایر آن باید بگوییم که به راحتی تمیز می شوند و نگرانی بابت چسبیدن غذاهای ریخته شده به آن ندارید. ولی بد نیست روشنگری مختصری در باره اجاق های گازی نیز داشته باشیم. اجاق های برقی در برابر اجاق های گازی از ایمنی اکثریت برخوردار هستند اما اگر هدف خرید اجاق گاز برقی را دارید، بهتر است خویش را برای خرج های بالای برق منزلتان نیز حاضر کنید. به علاوه از اجاق هایی بهرهگیری کنید که علاوه بر داشتن ایمنی بالا ناچار به تعویض قطعات در درازا دراز مدت نباشید. این مدل اجاق گاز مبله دارای المنتهای گرمایشی هستند که به راحتی میتوان ظروف را بر روی آنها قرار داد و آشپزی کرد. همچنین ساختار آن به گونه ای است که میتواند وزن بالاتری را تحمل کند که باعث حفظ تعادل بیشتری هنگام قرار گرفتن ظروف سنگین در یک طرف گاز میشود.

اجاق گازهای مجهز به ترموکوبل از ایمنی بیشتری برخوردار هستند، چرا که وجود ترموکوبل باعث می شود تا هنگامی که اخگر گاز خاموش می شود، گاز نیز به طور اتوماتیک قطع شود و برآیند اینکه از برپایی حوادث وخیم جلوگیری می کند. اگر به هر دلیلی مانند خاموش بودن هود ، نبودن اکسیژن و هوای کافی شاهد خاموش شدن فر اجاق گاز بودید نگران نشوید. تهویه مناسب به معنای وجود اکسیژن کافی در فضاست. اکسیژن لازمه اصلی سوختن در اجاق گاز است. این گونه از اجاق ها عموما بر روی کابینت های موجود در آشپزخانه نصب می شوند و شمار اخگر های آن ها به شما وابستگی دارد. چرا که درهای شیشه ای علاوه بر این که به راحتی شسته می شوند، می توانید مراحل پخت خوراک را نیز در آن ببینید. همچنین پایه قابل تنظیم آن به راحتی در سطوح با شیب کم مورد استفاده میباشد. البته مدل های شیشه ای و سرامیکی نیز به راحتی تمیز می شوند و زیبایی ویژه خویش را دارند ولی مدل های فلزی شاید به انگیزه زیبایی فوق العاده اش نسبت به دو نوع دیگر، طرفداران اکثریت را دارد. مزیت پوشش استیل نسبت به لعاب، ضد خش بودن آن است و عمر مفید بیش تری دارد.

سایر ویژگی هایی که باید برای خرید بهترین اجاق گاز فردار برای منزل به آن توجه نمود اندازه مشعل ها و همچنین باز و بسته بودن آن ها می باشد. مولتی متر خود را به میلی ولت تبدیل کنید تا بتوان آزمایش جریان باز را اجرا کرد. اگر اجاق گازهای صفحه ای را برای طباخ خانه خویش برگزیدن می کنید باید به دنبال یک فر جداگانه نیز باشید. بهتر است صرف نظر ازقیمت و زیبایی، خرید اجاق گازی داشته باشید که دارای پرتو استاندارد و خدمات پس از فروش باشد. اگر اجاق گاز خود را از یک شرکت معتبر خریداری کرده باشید قطعا دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است و می توانید از آن استفاده کنید. راه حل این است که ترموکوبل تعمیر شود اما توجه داشته باشید که اگر ترموکوبل سوخته شده باشد و یا سیم های آن از هم جدا شده باشد باید سریعا آن را تعویض کنید زیرا تعمیر اجاق گاز هیچ فایده ای نخواهد داشت. اگر می خواهید مدل اجاق گار طرح فر خودتان را پیدا کنید می توانید قیمت اجاق گاز طرح فر ارزان دیجی کالا را جستجو کنید یا این که به سراغ اجاق گاز طرح فر اخوان و انواع گاز طرح فر جدید بروید.

اجاق های صفحه ای نیز مثل اجاق های پیشرفته تری که در بالا عنوان شد مجهز به ترموکوبل برای ایمنی اغلب هستند. وظیفه تایمرکنترل بین اجزای فر است و او دستور می دهد که چه زمانی فر خاموش شود. هنگامی که تایمر دچار ایراد شده باشد قابلیت ارسال دستور را ندارد و قطعات در زمانی غیر از زمان مورد نظر خاموش می شوند. ترموکوبل یکی از قطعات ایمنی فر اجاق گاز محسوب می شود. اگر شما هم عاشق این تصور شدید، خوب است که با اسنوا همراه شوید چون در این مقاله میخواهیم بعد از آشنا شدن با طرز کار اجاق گاز فردار و قطعات آن ، روشن کردن فر اجاق گاز را در کنار هم تجربه کنیم؛ و بعد در کنار هم از خوردن یک کیک خوشمزه لذت ببریم. یکی از راحت ترین مواردی که کیفیت بالای کالای انتخابی شما و همچنین استاندارد بودن آن را نشان می دهد این است که اجاق گاز دارای فندک اتوماتیک و همچنین سیستم ایمنی ترموکوپل است که باعث خاموش شدن جریان گاز از شعله های گاز می شود. کیفیت بالای ولومها، فندک، تنظیمات نمایشگر، جوجهگردان و سایر امکاناتی که در محصول فوق تعبیه شده است، این محصول را در گروه بهترین اجاق گاز ایرانی بازار قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید