آموزش تعمیر اجاق گاز و فر {پاسخ به تمام سوالات} – خدمات پس از فروش

در شکل یک اجاق گاز فردار دارای محفظه مخلوط هوا و گاز و صفحه تنظیم این مخلوط نشان داده شده است. البته ممکن است تمام محفظههای اجاق صرفا فر نباشند و محفظه گرمخانه هم به عنوان یکی از فرهای اجاق شمرده شود. البته این نکته را هم فراموش نکنید که در هر آشپزخانهای نمیتوان این نوع اجاقگازها را نصب کرد. در این نوع اجاقگاز، علاوه بر انرژی گازی، از المنتهای الکتریسیته هم برای پخت غذا استفاده میشود. در اکثر فرهای برقی گازی، با روشن کردن دستگاه، المنتهای برقی از بالا و شعله پخش کن گازی از پایین شروع به فعالیت میکنند. انواع اجاقهای گازی، برقی و ترکیب این دو سوخت، مزایا و معایب خود را دارند و بسته به نیازتان و بودجهای که در نظر دارید، در آشپزخانه شما کارآمد هستند. درون فر اجاق گاز های مختلف بسته به نوع فر طبقات با تعداد مختلفی وجود دارند. در صفحات اجاقگاز، مزیت استفاده از سوخت گاز بهجای انرژی برق، تبدیل سریع این انرژی به گرما است؛ در مقابل، در نوع صفحههای برقی، تبدیل الکتریسیته به گرما، به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد. البته با قرار دادن فن در اجاقهای امروزی، مصرف انرژی در فر این نوع اجاقها نسبت به انواع فر برقی قدیمی کاهش یافته است.

فر برقی گازی باید در جایی قرار گیرد که علاوه بر گاز، به انرژی برق هم دسترسی داشته باشد. از آنجایی که فر اجاق گاز برقی و یا گازی مانند سایر وسایل آشپزخانه ممکن است به دلیل فرسوده شدن قطعات یا استفاده نادرست و یا به هر دلیل دیگری، دچار خرابی شود. به همین دلیل بهتر است فر را از برندهای معتبر تهیه کنید. نازل وظیفه وارد کردن هوا و گاز را به درون محیط فر گاز دارد. آن چه استفاده از این اجاق گازها را محبوب تر نموده است، امکان جا به جا کردن آن است و افراد بسیاری برای خرید جهیزیه ی خود این اجاق گازها را ترجیح می دهند. همچنین به افراد اجاره نشین نیز توصیه می شود تا از اجاق گازهای مبله استفاده نمایند و به هنگام جا به جایی از خانه ای به خانه ی دیگر، به راحتی آن را با خود حمل کنند. با این فر تمام نیازهای شما در یک پکیج ارائه جا میگیرد! اجاق گازهای مبله آلتون با بالاترین بازدهی و کیفیت با استفاده از فناوریهای روز دنیا ارائه میشوند. لیکن یکی از مشکلاتی که در مورد استفاده از اجاق گازهای رومیزی ، می توان به آن اشاره کرد، این مساله است که این اجاق گازها قابل جابه جایی نیستند و گزینه ی مناسبی برای افراد اجاره نشین نمی باشند.

اما اگر یک اجاق گاز دارید که فر آن سالم است خرید یک فر گازی دیگر را اصلا به شما توصیه نمی کنیم. در مورد مدت پخت کیک در فر گازی اطلاعاتی را نمی توان بیان کردن چرا که مشخصا این موضوع بستگی به مواد کیک شما دارد. اگر پس از بیرون آمدن خلال مواد کیک به خلال چسبیده بود کیک هنوز نپخته است. همچنین، به منظور نتیجه گیری بهتر می توان از مواد شوینده مناسب استفاده نمود. در پاره ای مواقع، منشا و علت روشن نشدن فر گاز را باید در تنظیم نبودن تایمر دستگاه جستجو نمود. با بررسی جرقه زن یا فندک دستگاه می توان از سالم بودن و کارکرد بهینه آن اطمینان حاصل نمود. از دیگز مزایای استفاده از اجاق گازهای رومیزی و فرهای توکار، می توان به آسان تر بودن تمییزی آن ها اشاره کرد و با استفاده از آن ها دیگر لازم نیست که بعد از هربار استفاده، هر دوی آن ها را نظافت کنیم و هر کدام که نیاز به تمییز شدن داشته باشند را به طور جداگانه تمییز می نماییم. استفاده از فر برقی گازی هم مثل سایر گازهای معمولی مشکل اشغال فضا را دارد و در این مورد مثل یک گاز معمولی خواهد بود.

پخت غذا در فر برقی از طریق امواج تولید شده در المنتها انجام میشود. درست است که در این حالت فضای اضافی در آشپزخانه اشغال میشود. این فر به خوبی حرارت را به طور متعادل پخش میکند و فضای مرطوبی را برای پخت ایجاد میکند. فروشگاه اینترنتی زنبیل یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی کشور می باشد که هدف اصلی آن ایجاد یک تجربه خوب از خرید اینترنتی برای تمام مشتریان می باشد. فضای پخت مرطوب این فر برای پخت انواع پیتزا و گوشت و سبزیجات و… اگر فضای مناسب و اتصالات برق یا گاز در کنار فضا دارید، میتوانید یکی از مدلهای توکار را انتخاب کنید. امروزه بسیاری از شرکتهای داخلی و خارجی مدلهای متنوع فر توکار و روکار را تولید میکنند. از میان شرکتهای ایرانی که در حال تولید اجاق گازهای مبله هستند، برندهای سینجر (Sinjer) و اسنوا (Snowa) بهترین اجاق گازها را تولید میکنند. اجاق گازهای مبله همان اجاقهای ساده و قدیمی هستند که بارها نمونه آن را دیدهایم. اندازه اجاقهای دوگانهسوز چقدر است؟ قیمت اجاق گاز بدون فر چقدر است؟ حالا تصور کنید که اجاقگاز آشپزخانه شما دوگانهسوز و مجهز به فر برقی گازی باشد و با هر دو نوع سوخت بتواند کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید