آشنای با سینک گرانیتی – ایسنا

در این بخش انواع سینک را از نظر روش نصب، ظاهر، جنس و طرح مورد بررسی قرار داده ایم. برای اینکه بتوانید بهترین سینک ظرفشویی را مناسب خانه خود انتخاب نمایید، لازم است به یک سری نکات توجه فرمایید. هم زمان با اینکه به دنبال یک سینک ظرفشویی جدید و زیبا هستید باید به مواردی که در کیفیت محصول نیز تاثیر دارد توجه کنید. به دلیل اینکه شستوشوی پسماند چربی و مواد غذایی و انواع آلودگیها، همگی درون سینک آشپزخانه انجام میشود، کیفیت و استاندارد بودن ابعاد آن بسیار مهم است. سادگی و کاربردی بودن سینک ظرفشویی استیل موجب شده که اغلب افراد این سینک را در آشپزخانه خود نصب کنند. در این سینک شما یک طراحی فوقالعاده و زیبا را شاهد خواهید بود که درواقع این قسمت از آشپزخانه را به مرکز کانونی تبدیل میکند. در مدلهای خانگی معمولاً دو لگنه تولیدشده و بعضیها به اسم سه لگنه قسمت میوه شور را نیز لگن سوم در نظر میگیرند که در بازار مصطلح است. سینک دو لگنه با سایز مشابه(۵۰/ ۵۰): کارایی این سینک نیز مانند نوع قبلی است با این تفاوت که هر دو قسمت سینک سایز مشابه دارند.

این فلز زیبا در قسمت های مختلف دکوراسیون خانه کاربرد دارد. سینک ظرفشویی سرامیکی در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته می شود، بنابراین به راحتی می توان آن را با دکوراسیون آشپزخانه تطبیق داد. تنها ایراد این جنس سینک لک شدن آن است که نظافت روزانه میتواند این مشکل را نیز حل کند. اگر فضایی که در اختیار دارید بزرگ و به اندازه کافی است یک سینک دو لگنه میتواند بسیار مناسب شما باشد؛ اما در فضاهای کوچکتر بهتر است از سینکهای تک لگنه استفاده شود. میباشد که در سایز , تعداد لگن , عمق لگن و نوع نصب با هم متفاوت هستند و این تفاوت میتواند بسیار آشکار باشد به حدی که به طور مثال در سینک استیل از عمق لگن حدود 12 سانتی متر با ضخامت ورق 0/6 میلیمتر شروع و تا عمق 24 سانت و ضخامت ورق 1/2 میلمتری متفاوت باشد. برای مثال ضخامت ورقه و جنس آن در سینک های استیل از موارد بسیار مهم است. هر دو این گزینهها موارد تعیین کنندهای هستند و در زمان انتخاب و خرید باید به آنها توجه شود. علاوه بر موارد گفته شده به دلیل تنوع موجود در بین انواع شیرآلات، رعایت تناسب بین شیرآلات و سینک از واجبات است.

به علاوه از این سینکها در هر دکوراسیونی نمیتوان استفاده کرد. امروزه از چینی علاوه بر تولید ظروف، جهت تولید سینک ظرفشویی و روشویی نیز استفاده می کنند. در گذشته جنس سینک های ظرفشویی عموما از استیل ضدزنگ بود اما همانطور که دیگر تجهیزات خانه و آشپزخانه در این سالها دستخوش تغییر و پیشرفت شده است، سینک های ظرفشویی نیز از این قائده مستثنی نبودند. این نوع سینک همانطور یک از نامش پیداست یک لگن کوچک با سایز ۱۴ اینچ و یک لگن بزرگتر با سایز ۱۸ اینچ دارد. سینک های سنگی، مانند گرانیت و سنگ مرمر (حتی می توانید آنها را از جنس چوب کوچک ساخته شده پیدا کنید!). معمولا این نوع سینکها دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک دارند. مهمترین نکته در انتخاب یک سینک خوب توجه به نوع نصب سینک می باشد. سینک های مدرن در انواع طرح و جنس ساخته می شوند و شما می توانید بر اساس سلیقه خود و سبک مورد نظر دکوراسیون نسبت به انتخاب مدل مناسب اقدام نمائید. مدل های دیگری از سینک ظرفشویی چینی وجود دارد که هسته اصلی آنها چدن یا فولاد است و با لایه ای از چینی پوشیده شده اند.

سینک ظرفشویی در طول سال های گذشته با تغییراتی زیادی روبرو شده است و توانسته خود را با تکامل دکوراسیون آشپزخانه به عنوان مرکز اصلی خانه سازگار نماید. مشتریان گرامی با خرید از فروشگاه مرکزی و نمایندگی اصلی اخوان در کل کشور امنیت در خرید را تجربه کنید. قالب های سینک ظرفشویی اخوان استاندارد و همین امر موجب می شود تا با قرار گیری درست آن بر روی کابینت و استفاده ان در دراز مدت، جرمی در اطراف آن بوجود نیاید. سینک ظرفشویی سرامیکی با توجه به ویژگی هایی که دارد، یک گزینه مناسب برای آشپزخانه است. اما برای افرادی که سطح زنگار آن را دوست ندارند، سینک هایی مسی وجود دارد که از یک لایه محافظ بر روی سطح آن برای عدم اکسیده شدن مس استفاده شده است. اما برای آبکشی مواد غذایی مانند ماکارونی، اسپاگتی، لازانیا و شستوشوی انواع میوه و سبزی مناسب هستند. موادی که برای ساخت این سینک ظرفشویی بکار می رود شامل خاک رس، شیشه، کوارتز و فلز است. امروزه با وجود تعداد زیاد فروشگاههای اینترنتی نماینگیهای فروش مارکهای معتبر دسترسی به محصولات مورد نیاز و تامین آنها کار چندان دشواری نیست همچنین میتوان با مراجعه به سایت بهترین مارک سینک ظرفشویی مدل موردنظر را انتخاب و آن را سفارش داد با این حال خیابان بنی هاشم، فرجام، خیابان سهروردی و باغ فیض از جمله مکان هایی است که تراکم فروشگاههای عرضهکننده سینک ظرفشویی در آنها بیشتر است و شاید بتوان آنها را به عنوان بورس خرید سینک ظرفشویی معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید